Antalya Baysal Otomotiv Ozan Baysal ile arabam.com’u Konuştuk!

1
3330

Yılların tecrübesiyle ikinci el ve sıfır araç alacaklara çok özel tavsiyeler veren Ozan Baysal, Baysal otomotiv’de arabam.com sürecini anlattı…

Ozan Bey, sizi tanıyabilir miyiz?

35 yaşındayım. Evliyim ve 3 çocuğum var. 15 yıldır da profesyonel olarak otomotiv sektörünün içerisindeyim.

Kendinizi bir otomotiv tutkunu olarak görüyor musunuz?

Otomotiv, benim için çocukluktan gelen bir tutkudur. Öğrencilik dönemimde spor araçlara modifiye konusuna merak sardım. Ancak zamanla sadece spor araçlara değil diğer otomobillere modifiye yapmaktan da keyif almaya başladım. Bir süre sonra da mutlaka otomotiv sektörün içerisinde olmam gerektiğini düşünerek tekstilci bir ailenin otomotivci oğlu oldum.

İlk arabanızın modeli ve markası neydi?

İlk arabam 1998 Fiat Palio’dur.

arabam.com’la çalışma sürecinizi özetleyebilir misiniz?

arabam.com ile daha geniş kitlelere ulaşma hedefiyle çalışmaya karar verdim. Üyeliği almaya karar verdiğimizde arabam.com için ayrı bir telefon aldık. Maksadımız ne kadar performans alabileceğimizi ölçmekti. Çok ilginçtir ki beklentimizin üstünde telefon trafiği ile karşılaştık. Aylık ortalama satış adetimiz 14 den 16 ya çıktı. Bu da yaklaşık iş hacmimizin %8 artması demektir. İlerisi için arabam.com dan beklentim; iş hacmimi %20 artmasıdır.

Hayalinizde hangi marka model araç var?

Hayalimdeki araba; 1955 Ford Cabrio’dur.

İkinci el araba almak isteyenlere ne tavsiye edersiniz?

İkinci el otomobil ilanlarına bakan ve bu konuda karar vermiş olan alıcılara tavsiyem; öncelikle güvenilir yerlerden araç almaları, ekspertiz yaptırmaları ve hasar kaydı sorgulaması yaptırmalarıdır.

Sıfır kilo metre araba almak isteyenlere neler tavsiye edersiniz?

Sıfır araç ilanlarına bakan yani sıfır araba alacak olan arkadaşların iki noktayı çok iyi düşünmeleri gerekir. Birincisi en az 5 yıl süreyle binecekler ise bu aracı alsınlar. İkincisi yedek parça, yakıt, bakım ücreti ve ikinci el piyasasını düşünerek almalılar.
Son olarak, arabam.com ailesinden birisi olarak; itinalı ve özverili çalışmalarından dolayı arabam.com ekibini  tebrik ediyorum.

Siz de Antalya Baysal Otomotiv gibi arabam.com’a ilan vermek için ücretsiz üye olun.

Ozan Baysal arabam.com röportajın videosunu izlemek için tıklayın!

Baysal Otomotiv`in Antalya`daki ikinci el otomobil ilanlarına ulaşmak için galeri profil sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Ozan Bey Merhaba,
    Bende Antalyada otomotiv sektöründe çalışmaktayım.Firmaniz ve sektörel gelişmelerle ilgili görüşmek tanismak isterim.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here