Yeni Opel Astra Elektrikleniyor!

0
1040
Yeni Opel Astra Elektrikleniyor!

Yeni Opel Astra elektrikleniyor. Alman otomobil devi Opel, modelin ilk görüntülerini yayınladı. Şimşek logolu marka, 2022 Altın Direksiyon Ödüllü Astra’nın onlarca yıllık başarı hikayesine tamamen elektrikli versiyonunu da eklemeye hazırlanıyor. Opel bu kadarla da kalmıyor. Yeni Opel Astra Sports Tourer-e, aynı zamanda bir Alman üreticinin tamamen elektrikli ilk station wagon otomobili olarak tarihe geçiyor.

2028 itibarıyla Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olmaya yönelik planlarını hayata geçirmeye devam eden Opel, Mokka ve Corsa’dan sonra Astra’nın da tamamen elektrikli versiyonuyla yoluna devam ediyor. Tarihi başarılar ve ilklerle dolu Astra, yeni nesliyle ilk kez tamamen elektrikli olarak seri üretime geçecek.

Opel Astra tutkunları böylelikle şimşek logolu tüm diğer modellerden daha fazla motor alternatifi arasından seçim yapabilecek. Astra ve Astra Sports Tourer, son derece verimli içten yanmalı motorlara ek olarak, ürün gamının üst noktasını oluşturan Astra GSe de dahil olmak üzere elektrikli şarj edilebilir versiyonları mevcut. 2023 baharından itibaren sipariş edilebilecek olan batarya elektrikli Astra-e’nin Türkiye’de 2023 yılının ikinci yarısından itibaren satışa sunulması hedefleniyor.

yeni opel astra elektrikleniyor

“Elektrikliye Geçiş Hamlemize Hız Kesmeden Devam Ediyoruz”

“Astra-e ve Astra Sports Tourer-e gerçek bir öncü. Beş kapılı hatchback ve station wagon gövde tiplerinin yeni batarya elektrikli versiyonlarıyla kullanıcılar, günlük kullanıma uygun, konforlu ama daha da önemlisi emisyonsuz sürüşün keyfini sürebiliyor. Ulaşımda ‘Greenovation’ ile kastettiğimiz tam olarak bu” sözleriyle düşüncelerini aktaran Opel CEO’su Florian Huettl, “Aynı zamanda, elektrikliye geçiş hamlemize de hız kesmeden devam ediyoruz. Yeni Opel Astra-e, Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma yolunda bizim için önemli bir kilometre taşı niteliğini taşıyor.” dedi.

Heyecan Verici, Günlük Kullanıma Uygun, Sıfır Emisyonlu

Yeni Opel Astra-e ve Opel Astra Sports Tourer-e , sıfır emisyonlu ve heyecan verici bir sürüş deneyimi vaat ediyor. Tüm Astra versiyonları gibi, yalnızca cesur ve yalın tasarımlarıyla değil aynı zamanda performanslarıyla da dikkat çekiyorlar. Elektrik motoru 115 kW/156 HP güç ve 270 NM tork sağlıyor. Böylece gaz pedalına dokunma anından itibaren hızlı bir kalkış ve etkileyici bir hızlanma deneyimi yaşanıyor. Ayrıca diğer birçok elektrikli otomobil 150 km/s ile sınırlı. Ama yeni Astra-e 170 km/s maksimum hıza sahip. Bunun dışında Astra-e kullanıcısı, üç mod arasından seçim yapabiliyor. Bunlar sırasıyla sürüş tercihine bağlı olarak Eko, Normal ve Spor.

416 Km’ye Varan Sürüş Menzili

Yeni Astra-e, WLTP’ye göre 416 km’ye varan tamamen elektrikli sürüş menzili sunuyor. Verimliliğe önem veren mühendisler, kompakt batarya boyutu ile örnek bir menzil elde etmeyi başardı. Yeni Astra-e, 100 kilometrede sadece 12,7 kWsa elektrik tüketiyor. Bu tüketim ortalaması, yeni Astra-e’yi sadece günlük kullanım için mükemmel ve verimli bir araç yapıyor. Aynı zamanda uzun yolculuklar için ideal bir yol arkadaşı yapıyor. Astra-e, yüzde 80 batarya kapasitesine yaklaşık 30 dakikada ulaşıyor. Bunun için 100 kW doğru akım hızlı şarj istasyonu yeterli. Tamamen elektrikli Astra ayrıca evdeki duvar tipi şarj istasyonu için standart olarak üç fazlı 11 kW dahili şarj cihazına sahip.

Sınıf Standartlarını Belirleyen Yaşam Alanı

Bataryalar daha fazla alan yaratmak için gövde altında. Böylece iç kısımda yolcular ve bagaj için alan kaybı oluşmuyor. Bir diğer avantaj ise bataryanın alçak konumu. Tıpkı diğer Opel modellerinde olduğu gibi güvenli ve dengeli bir sürüş sağlıyor.

Yeni Opel Astra Elektrikleniyor!

Astra-e ile Güvenlikten Ödün Vermeyen Elektrikli Ulaşım Deneyimi

Alcantara da dahil olmak üzere çeşitli döşeme seçenekleri ile kombine edilen ergonomik Aktif Spor koltuklar ile Astra-e Opel’e özgü yüksek oturma konforu sağlıyor. AGR (Sağlıklı Sırtlar Kampanyası) onaylı koltuklar ve mükemmel yan destekli ayarlara sahip. Ayrıca farklı manuel ve elektrikli ayar kombinasyonları da mevcut. Böylece sürücü araca daha da entegre hissediyor ve sürüş anında benzersiz bir his yaşıyor.

İki adet 10 inçlik geniş ekrana sahip tamamen dijital Pure Panel mevcut. Bunlar kullanıcıya modern kokpit deneyimi sağlıyor. Yeni nesil sezgisel insan-makine arayüzü, batarya şarj durumu veya menzili gibi önemli işlevleri var. Ayrıca klima kontrolü gibi ayarlar düğme yardımıyla kolayca yapılıyor. Büyük IntelliHUD yükseltilmiş gösterge ekranı ve doğal ses tanıma özelliği ile sürücü gözünü yoldan ayırmadan işlevleri yönetebiliyor. Yeni IntelliDrive 2.0 birçok farklı özelliğe sahip. Halihazırda olan şerit ortalama özellikli aktif şerit takip sistemi yine var. Aynı şekilde gelişmiş kör nokta uyarı sistemi ve arka çapraz trafik uyarısı da mevcut. Ancak artık yarı-otonom şerit değişim asistanı da bu araçta. Üstelik akıllı hız adaptasyon sistemi özelliği de var. Toplam 168 LED hücreye sahip IntelliLux LED® Pixel farları da tamamlıyor. Böylece gibi donanımlarla birlikte sürüş güvenliği daha da artıyor.

Duygusal, Heyecan Verici ve İlk Kez Tamamen Elektrikli

Tamamen elektrikli Astra, Cesur ve yalın tasarımıyla dikkat çekiyor. Ayrıca her donanım seviyesinde sportif bir ön tampon tasarımını içeriyor. Bununla birlikte Opel Vizör marka yüzüyle yollara çıkıyor. Elmas kesim 18 inç alaşımlı jantlar da dikkat çekiyor. Opel, Yeni Astra-e ile kompakt sınıfta yeni bir sayfa açıyor.

İkinci El Opel Astra Modelleri

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here