Yeni Citroen C4 Asfalta Çıkmaya Hazırlanıyor!

1
1674
Citroen C4 Görünüm

Uzun zamandır yollarda, kendisini beklediğimiz otomobil, Citroen C4’e kavuşma tarihi belli oldu. Klasik çizgilerinden kurtulan ve tasarlanırken teknolojik donanımların cömertçe harcandığı model ön yargıları yıkıp geliyor. Psa grubunun en gelişmiş üretim platformlarını kullanan C4, Türkiye’nin kullanıcı kitlesi geni C segmenti satış listesine gözünü dikti. Segmentin de ki satış rakamların da üst sıralara hedef koyan model, bu pazara yenilenmiş rakipleri ile birlikte çok büyük hareket getireceğe benziyor. Yeni nesil yakıt sistemi elektrikli motor seçenekleri de olan model firmanın bu konuda ki öncü modeli olmayı hedefliyor.

Citroen
Citroen C4 Görünüm

Yeni C4 Ne Zaman Geliyor?

Citroen Türkiye Pazarlama Direktörü Selen Alkım C4 konusunda yaptığı açıklama da şunları ifade etti; “Avrupa’da aralık ayından itibaren tüketicilerle buluşacak. Aslında biz Türkiye’ye biraz daha erken getirmek istiyorduk mart ayı gibi ama mayıs ayına kaydı. Mayıs ayında lanse edeceğiz yeni C4’ü.” dedi. Sözlerine şöyle devam eden Salkım; “Biz de aslında en erken zamanda Türkiye lansmanını yapmak isterdik. Ama üretim planlamasında ülkelere birtakım dalgalar halinde planlıyorlar, birinci dalga, ikinci dalga ve üçüncü dalga ülkeleri olarak. Bizim de planlamamız tamamen global kararıyla mayıs ayına kaldı. Pandemi olmasaydı ilk planlama şubat ayıydı. Ama salgın nedeniyle maalesef üretimde birtakım sarkmalar oldu ve Avrupa’nın da üretimi sarktı dolayısıyla bizimkisi de silsile halinde sarkmak durumunda kaldı.” ifadelerini kullandı.

Citroen
Citroen C4 İç Görünüm

Citroen, C4 İle Pazar Payını Genişletebilecek mi?

Citroen Türkiye Pazarlama Direktörü Selen Alkım; “Bunların bazıları bizim araç tanımlamalarımıza uymuyordu bazıları uyuyordu. Ama buna rağmen aslında hem bayilerimizi hem de müşterilerimizi mağdur etmeden güzel satışlar yakalayabildik. Bunun sebebi hem bayilerimizin güçlenmesi hem de bizim markamıza yaptığımız yatırım. Bizim hedefimizin pazar payımızı yılın ikinci yarısında da aynı şekilde devam ettirebilmek. Haziran ayını sizler de gözlemliyorsunuzdur, hepimizi mutlu eden verimli bir ay gerçekleşiyor. Showroomlar çok dolu. Google aramaları web sitesi istatistikleri ciddi anlamda artış gösterdi. Dolayısıyla tüm otomobil sektörü için yılın sonuna kadar umarım aynı şekilde müşteri algısı ve ilgisi devam edecektir diye düşünüyorum.”

SsangYong Korando; Uygun SUV!

 

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here