Petrol Ofisi Türkiye Madeni Yağlar Sektöründeki Liderliğini Koruyor

0
1455

Liderliğimizin kalbi Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi’mizde müşteri odaklı geliştirdiğimiz teknolojiyle atıyor. Sahip olduğumuz altyapımız, üretim teknolojimiz, 400’ü aşkın ürün gamımız ve Türkiye’nin en büyük dağıtım ağı sayesinde; sektördeki liderliğimizi 2021 yılında da geliştirerek sürdürdük. 

Petrol Ofisi Madeni Yağlar olarak, 2021 yılında da pazarın üzerinde bir büyüme gerçekleştirdik. PETDER verilerine göre pazar paylarımızı madeni yağ ve kimyasallar pazarında yüzde 31’e, madeni yağ pazarında ise yüzde 29,7’ye çıkardık ve her iki alanın da yine lideri olduk. 

Petrol Ofisi’nin büyüklüğü, gücü, tecrübesi, gelişmiş altyapısı, teknolojisi gibi birçok üstün niteliğinin yanı sıra alanlarında uzman insan kaynağı ile her koşulda başarılara imza attığına vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper; “Dünyanın bugüne kadar karşılaşmadığı, öngörülemeyen küresel pandeminin sosyal yaşamdan iş hayatına kadar her alanda yarattığı zorlu koşullara karşın elde edilen bu başarı bizler için önemli bir gurur ve motivasyon kaynağı” açıklamasında bulundu.

Petrol Ofisi

Pandemi şartlarının, hizmet ve kalite anlayışından ödün vermeden önemli bir başarı hikâyesi çıkarıldığına vurgu yapan Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu; “Küresel pandemi, yaşamı derinden etkiledi. Böylesine güç koşullarda iki alanda liderliğin sürdürülmesi, hem de pazar payları geliştirilerek bunun gerçekleştirilmesi, bizler için özel anlam taşıyor. Elde edilen bu başarı; Petrol Ofisi’nin her alandaki büyüklüğü ile birlikte, çalışma arkadaşlarımızdan paydaşlarımıza, distribütör ve bayilerimize kadar büyük bir ekibin, özverili çalışmasının eseri” dedi.

400’den fazla ürün çeşitliliği ve 20 bin satış noktası ile
Türkiye’nin ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılıyor

Petrol Ofisi; alanında Türkiye’nin yanı sıra geniş bir coğrafyanın en gelişmiş merkezi konumundaki Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM ile çok önemli bir Ar-Ge ve teknoloji gücüne sahip. 83’ü TÜRKAK’tan akredite olmak üzere ulusal ve uluslararası metotlarla toplam 161 farklı test yapılabilen POTEM’de yılda ortalama 150 bin adet test gerçekleştiriliyor. Petrol Ofisi Madeni Yağlar, ileri teknolojisi ve POTEM’in üstün Ar-Ge gücü ile ürettiği; başta Maxima ve Maximus olmak üzere; 400’ün üzerindeki zengin ürün çeşitliliğiyle Türkiye’nin madeni yağ alanındaki hemen hemen tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabiliyor.

Türkiye’nin en büyük madeni yağ satış ağı da Petrol Ofisi’nde

Ürün ve hizmetleri ile Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmayı başarabilen Petrol Ofisi, akaryakıtın yanı sıra madeni yağ pazarında da Türkiye’nin en büyük ağına sahip şirketidir. 20 binden fazla satış noktası ile farkını ortaya koyan Petrol Ofisi; yaygın satış ve tedarik ağı ile Türkiye’nin her noktasında madeni yağ ihtiyaçlarının, ileri teknolojili ürünler ve yüksek hizmet kalitesi ile ideal çözümlerine kolay, hızlı erişim olanağı sağlıyor.

“Her koşulda başarıya imza atacak güç ve yeteneklere sahibiz”

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper; “Misyonumuz ve liderliğin verdiği sorumluluk anlayışı ile Petrol Ofisi olarak her alanda en iyiyi, en doğru şekilde yapma ve müşterimize, paydaşlarımıza, sektörümüze, ülkemize fayda sağlama gayreti içindeyiz. 80 yıldır olduğu gibi bugün de tüm bunları yapacak güç ve yeteneğe sahibiz. Petrol Ofisi büyüklüğü, gücü, tecrübesi, gelişmiş altyapısı, teknolojisi gibi birçok üstün niteliğinin yanı sıra alanlarında uzman insan kaynağı ile de her koşulda başarılara imza atmaktadır. Keza, dünyanın bugüne kadar karşılaşmadığı, öngörülemeyen küresel pandeminin sosyal yaşamdan iş hayatına kadar her alanda yarattığı zorlu koşullarda dahi başarı geleneğimizi sürdürebildik. İçinde bulunduğumuz zorlu süreçte elde edilen bu başarı; bizler için önemli bir gurur ve motivasyon kaynağı oldu.” dedi.

“Pandemi döneminde de örnek ve özgün bir başarı hikâyesi yazdık”

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu; “Petrol Ofisi; kurulduğu günden bu yana birçok başarıya imza atmış, sektörüne öncülük yapan bir marka. 1941 yılından bu yana her koşulda sorumluluklarını yerine getirmiş, başarıları ile ülkenin, sektörünün gelişimine katkı sağlamış, geleceğe taşımış bir marka. Dünyada yaşamı derinden etkileyen pandemi döneminde de yine örnek ve özgün bir başarı hikâyesi yazıldı. Böylesine güç koşullarda hem madeni yağlar, hem de madeni yağlar ve kimyasallar alanlarında liderliğimizi sürdürmemiz, üstelik bunu pazar paylarımızı geliştirerek gerçekleştirebilmemiz, bizler için özel anlam taşıyor. Elde edilen bu başarı; Petrol Ofisi’nin her alandaki büyüklüğü, nitelikleri ile birlikte çalışma arkadaşlarımızdan paydaşlarımıza, distribütör ve bayilerimize kadar büyük bir ekibin özverili çalışmasının eseridir.” açıklamasında bulundu.

“Müşteri odaklı çalışmalarımız başarılarımızı perçinliyor”

Müşteri odaklı yaklaşımlarının karşılık bularak başarılarını perçinlediğine vurgu yapan Sezgin Gürsu; “Hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimiz ile her zaman yakınız, yan yanayız ve sürekli iletişim halindeyiz. Teknolojilerdeki gelişmelerin yanı sıra müşterilerimizin istek ve beklentileri de bizler için birer iş hedefi konumunda. Uzmanlığımız, bilgi birikimimiz, üretim ve POTEM ile Ar-Ge gücümüz sayesinde hızlı, esnek ve kabiliyetli bir yapıya sahibiz. Bu niteliklerimizle yaptığımız geliştirmeler ve üretim ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını, beklentilerinin de üzerinde karşılayan çözümler sunuyoruz. Petrol Ofisi madeni yağlar alanında da müşteri odağı ile ilerleyen, gelişen bir şirket. Bu yaklaşımlarımızın sonucunu da mevcut müşterilerimizdeki yüksek memnuniyetin yanı sıra yeni müşteri kazanımlarında da gözlemliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here