Nissan Ariya’nın Fiyatı Belli Oldu! Elektrikli SUV Yakında Türkiye’de

0
852
Nissan Ariya, önden görünüm

Nissan Ariya’nın fiyatı belli oldu. Elektrikli model ilk olarak iki yıl önce sahneye çıkmıştı. Bu zaman kadar çeşitli sorunlar nedeniyle piyasayla tanışması gerçekleşemedi. Ancak artık elektrikli SUV modelin ABD için fiyatı belli oldu. Başlangıç fiyatı 44 bin dolar olarak belirlenen model Türkiye’ye 2023 yılının ikinci yarısında gelecek.

Japon otomobil üreticisi özellikle iklim hedefleri doğrultusunda elektrifikasyona önem veriyor. Bu nedenle yeni elektrikli modellerini piyasayla tanıtmaya devam ediyor. 20230’a kadar 15 adet tamamen elektrikli modeli üretmiş olmayı hedefliyor. Bunun için milyarlarca dolarlık yatırımlar yapmaktan da geri kalmıyor.

Nissan Ariya’nın Fiyatı 44 Bin Dolar’dan Başlıyor

Nissan Ariya, arkadan görünüm

Elektrikli SUV model için daha önce başlangıç fiyatı 47 bin dolar olarak belirlenmişti. Ancak Japon üretici fiyat konusunda değişikliğe gitti. Yeni model sanılandan daha ucuz olacak. ABD’de giriş seviyesinde 44.485 dolar ile başlayan modelin Türkiye fiyatı 822 bin 696 TL değerinde. 2022 sonunda satışta olacak olan modelin üst sınırının da 60.190 dolar olması bekleniyor. Bu da Türkiye’de 1 milyon 113 bin 118 TL değerine karşılık geliyor. 2023’ün ikinci yarısında Türkiye’ye gelecek model performansı ile de dikkatleri üzerine topluyor.

Elektrikli SUV Modelin Teknik Özellikleri

Yeni nesil model, 218 beygir gücünde tek elektrikli motora sahip. Paket yükseldikçe 394 beygire kadar çıkan performans da sağlayan model, Tesla’nın yeni rakiplerinden birisi olmayı hedefliyor. 0’dan 100 km/s hıza 7,5 saniye içerisinde çıkabiliyor. Ek olarak aracın maksimum hızı da 200 km/s olarak açıklanmış durumda. Japon üreticinin en teknolojik aracı olacak olan Ariya’nın menzili ise 480 kilometre olacak.

Sıfır KM Nissan Modelleri

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here