Yeni Renault Kadjar Türkiye’de

0
7504
Renault KADJAR

Renault’nun C-SUV segmentindeki temsilcisi Yeni Kadjar, Türkiye’de satışa sunuluyor. Yeni krom ızgarasının yanı sıra yeniden tasarlanmış ön ve arka tamponları ile daha dinamik bir tasarıma kavuştu. Yeni Kadjar; Touch, Touch Roof ve Icon donanım seviyeleri ile 258.250 TL’den başlayan fiyatlarla müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Renault KADJAR

Yeni kadjar çok yakışıklı

Yenilenen Kadjar, geleneksel SUV tasarımına sadık kaldı. Dinamik ve modern hatlarıyla daha şık bir görünüme kavuştu. Yeni Kadjar’da konfor, kalite ve ergonomik tasarım ön planda tuttu. Yeniden tasarlanan iç mekan ile daha konforlu bir sürüş deneyimi sunuluyor.

Yakıt verimliliği ve performans odaklı yeni çevreci 1.3 TCe benzinli motor, Yeni Kadjar ile birlikte Türkiye’de Renault ürün gamında ilk kez pazara sunuluyor. Ayrıca 140bg (manuel/EDC) ve 160bg (EDC) olarak üç farklı versiyona sahiptir. Bu yeni nesil motor, İttifak ve partneri Daimler ile birlikte geliştirildi.

Renault KADJAR

7 inçlik yeni dokunmatik multimedya ekran, daha yüksek parlaklığa ve hassasiyete sahip. Böylece yeni otomatik klima kontrol paneli, daha modern ve ergonomik tasarımı ile dikkat çekiyor.

Renault KADJAR

17 ve yeni 19 inç olmak üzere iki jant seçeneğine sahiptir. Yeni Kadjar, “Ural Yeşil”, “Demir Mavi” ve “Arsenik Gri” olmak üzere üç farklı yeni renk seçeneği ile sunuluyor.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş: “SUV Segmenti son dönemde Türkiye’de yükselen bir trende sahiptir. Ayrıca 2015 yılında toplam pazardan aldığı pay yüzde 15 olan SUV segmenti, 2018 yılını yüzde 22 pay ile tamamladı. Geçtiğimiz yıl 106 bin 672 adet satışın gerçekleştiği SUV segmentinden en yüksek payı, 72 bin 308 satış adedi ve yüzde 68 ile C-SUV alt segmenti alıyor. Ayrıca Bu segmente ait Renault Kadjar, yenilenen tasarım ve özellikleri ile segmentteki konumunu güçlendirmeye hazırlanıyor. Ayrıca Daha modern ve şık görünümünün yanı sıra yüksek konfor ve kalitesi ile müşterilerin bu segmentte tüm beklentilerine cevap veren Yeni Kadjar ile segmentte daha üst sıraları hedefliyoruz. Böylece 2019 yılında, OYAK Grubu’nun katkıları ile Renault MAİS olarak yenilenen modellerimizi Türkiye’de otomobil severlerle buluşturmaya devam edeceğiz. ” dedi.

Daha modern dış tasarım

Yeni Kadjar, daha çekici ve modern tasarımı ile Türkiye’de otomobil severlerin beğenisine sunuluyor. C şeklindeki LED farlar, Yeni Kadjar’ın yüksek teknolojik görünümüne katkı sağladı. Yeni krom ızgara, yeniden tasarlanmış ön ve arka tamponlar, yeni tasarım özellikleri arasında yer alıyor.

Yeniden tasarlanan arka tamponda, Kadjar’a daha güçlü bir yol duruşu kazandıran krom detaylar yer alıyor. Ayrıca En üst donanım seviyelerinde standart olarak sunulan köpekbalığı anten yenilenen Kadjar’a daha dinamik bir görünüm sağlıyor.

Yeni Kadjar, ön bölümünde yer alan Renault ürün gamına özgü C-şeklinde aydınlatması ile dikkat çekiyor. Ayrıca Dikdörtgen biçimindeki sis farları ise Kadjar’ın her yol koşuluna uygun tarzını gözler önüne seriyor.

Gündüz sürüş farlarına entegre edilen LED sinyaller, inceltilerek tampona entegre edilen LED arka sinyaller, geri vites lambaları ve sis farları Yeni Kadjar’a şık bir görünüm kazandırıyor. Böylece Pure Vision LED teknolojisine sahip sis farları ile enerji tüketimi halojen farlara kıyasla altı kat daha düşük seviyede.

Yeni Kadjar 17 ve yeni 19 inç olmak üzere iki jant seçeneğinin yanı sıra üç yeni renk ile birlikte sunuluyor: “Ural Yeşil”, “Demir Mavi” ve “Arsenik Gri”.

Konforu ve ergonomiyi artıran kaliteli iç mekan

Yeni Kadjar’ın iç mekanında da önemli değişiklikler göze çarpıyor:

  • Dokunmatik multimedya ekran, daha yüksek parlaklığa ve hassasiyete sahip. 7 inçlik ekran, R-LINK 2 sistemi ile çalışıyor. Böylece tasarımı ile gösterge paneline daha şık bir görünüm kazandırıyor.
  • Yeni otomatik klima kontrol paneli, daha modern ve ergonomik tasarımı ile dikkat çekiyor. Ayrıca sıcaklık ve havalandırma ayarları, üç adet kumanda düğmesi ile sağlanıyor.

Konforu artırmak ve uzun yolculuklarda yorgunluğu önlemek amacıyla çift yoğunluklu köpük ile donatılan koltukların yan takviyeleri de daha iyi destek sağlamaları için güçlendirildi.

Orta konsolun arka kısmındaki yeni havalandırma kanalları, arka kısımdaki yolculara daha yüksek iklimlendirme konforu sunuyor.

Çok yönlü multimedya sistemi

Renault KADJAR

Yeni Kadjar’da, R-LINK 2 Apple CarPlay ile uyumlu akıllı telefon ekran yansıtma özelliği bulunuyor. Ayrıca sürücüler, doğrudan multimedya ekranından görüntüleyebiliyor.

Daha modüler ve işlevsel

Kadjar, 527 litre ile kendi segmentinde en geniş bagaj hacmine sahip modeller arasında yer alıyor. Çünkü arka koltuk sırtlığı, “Easy Break” kolları yardımıyla anında katlanabiliyor. Aynı zamanda, ön yolcu koltuğu da katlanarak düzleşebiliyor. Böylece 2,5 metre uzunluğa sahip eşyalar rahatça yüklenebiliyor.

Ön kapılardaki saklama alanları, 1,5 litrelik su şişesinin sığabileceği genişliğe sahip. Ayrıca şarj edebilecekleri iki adet USB soketi bulunuyor.

Yeni Motorlar

Yakıt verimliliği ve performans

Yeni Kadjar’da, yakıt tüketimini azaltan çevreci yeni nesil Renault motorları yer alıyor. Ayrıca yeni motorlar, mevcut standartlara uygunluk açısından en yeni emisyon kontrol teknolojileri ile öne çıkıyor.

Benzinli: Ultramodern 1.3 TCe motor

Yeni Kadjar, Türkiye’de ilk kez Renault müşterilerinin beğenisine sunulan 1.3 TCe motora sahip. 1.3 TCe, 140 ve 160 bg olmak üzere iki farklı güç seçeneğiyle pazara sunuluyor. Ayrıca bu yeni nesil motor, İttifak ve partneri Daimler ile birlikte geliştirildi.

Dizel: daha yüksek güç ve sürüş imkanı ve daha düşük emisyon salımı

Yeni Kadjar’ın modernize edilmiş dizel motorlarında, performanstan ödün vermeden motorun zararlı emisyon miktarını azaltan (SCR) sistemi bulunuyor. Ayrıca, “Blue dCi” adıyla anılan motorlar, Yeni Kadjar’a daha yüksek güç ve performans sağlıyor.

Güvenlik

Renault KADJAR

Yeni Kadjar, göz dolduran standart güvenlik ekipmanlarına sahip. Ayrıca güvenlik ve sürüş destek sistemleri ek güvenlik sağlıyor.

İKİNCİ EL KADJAR İLANLARI

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here