Volkswagen Turkey Kuruldu!

20
22449
VW

Alman otomotiv devi Volkswagen, Manisa merkezli Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ’yi kurdu. Şirketin sermayesi ise 943.5 milyon TL olarak belirlendi.

Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre, merkezi Almanya’da bulunan Volkswagen, Manisa’da 943,5 milyon lira sermayeli “Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ” unvanlı şirket kurdu.

Manisa Ticaret Sicili Müdürlüğü’nün 2447 sayılı ilanı, bugünkü Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer aldı.

Buna göre, Volkswagen Aktiengesellschaft, 943 milyon 500 bin Türk lirası sermaye ile “Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” unvanlı şirketi Manisa’da kurdu.

Şirketin merkezi “Keçiliköy OSB Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No: 14/118 Yunusemre/Manisa” oldu.

Şirket; otomobil, kamyon ve her nevi motorlu araç ve nakil vasıtalarının tasarımı, imalatı ve montajı, bunların parçalarının ve komponentlerinin tasarımı, üretimi ve montajı ile tüm bu ürünlerin satışı, ithalatı ve ihracı başta olmak üzere bu konularla ilgili tüm diğer faaliyetleri yürütmek amacıyla kuruldu.

BAKAN PEKCAN DUYURMUŞTU

Geçtiğimiz haftalarda açıklamalarda bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Alman otomotiv markası Volkswagen’in Türkiye’de kurması beklenen fabrika ile ilgili “Volkswagen’in yeni üretim otomobili için Türkiye’ye olumlu bakılıyor. Alman bakanlarımızla da konuştuk. Bu tarz açıklamalarda bulundular. Manisa’da yapılacak, yöresi bile belli” şeklinde konuşmuştu.

20 YORUMLAR

  1. Alman. Devi olarak. Manisa da kurulması. Ve ticaret. Ve satış. Ve işçi yönünden de bi kazanç sağlaması. Gerçek bir kurum olacağına. İnanmak gerekiyor. Hayırlı bir şirket olur inşallah.

  2. Tebrikler. Allah utandırmasın. Bizlerin sizin gibi bilgili ve yatırımcı kişilere ihtiyacı var. Şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum.

  3. Sonundabu ülkyide tedavülden düşmüş sanayi çöplüğü haline getirecekler bize bu yakışır herkese hayırlı olsun elektrikli araç üretimi veya hidrojenle çalışan deseler olur derim dünya fosil yakıtı kaldırmaya çalışıyor biz ise turuva atına binmeye çalışıyoruz

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here