Peugeot Türkiye, 2020’de SUV Segmenti Lideri Oldu

0
1099
Peugeot

Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, markanın 2020 yılında elde ettiği başarıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl SUV pazarında satış lideri oluklarını açıklayan Anaç: “2020 yılında satılan yaklaşık 182 bin adet SUV’un 25 bin 960 adedini Peugeot SUV ailesi oluştururken; yüzde 14 pay ile tüm yılda toplam SUV segmentinde lider olduk.” ifadelerini kullandı.

%15 Pazar Payı İle Lider

Açıklamada görüşlerine yer verilen Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç, 2020 yılının, dünyada etkisini gösteren salgın sebebiyle tüm sektörlerde ticaretin ve iş yapış şekillerinin yeniden dizayn edildiği; zorlayıcı bir sene olduğuna dikkat çekti. Anaç, özellikle showroomların kapalı kaldığı dönemde dijital platformlar üzerinden müşterilere ulaştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Tüm olumsuzluklara rağmen kendimize ve teşkilatımıza güvendik, birçok markanın alamayacağı riskleri alarak isabetli bir planlama yaptık, tamamının satılacağını taahhüt ederek yüksek adette ve farklı donanıma sahip otomobilleri Avrupa’dan getirdik. Yürüttüğümüz başarılı süreç neticesinde nisan ayında yüzde 15 pazar payıyla pazar lideri olduk.

2020 yılında satılan yaklaşık 182 bin adet SUV’un 25 bin 960 adedini Peugeot SUV ailesi oluştururken, yüzde 14 pay ile tüm yılda toplam SUV segmentinde lider olduk. Koşullara süratle uyum sağlayan bayi teşkilatımız ve tüm stratejik iş ortaklarımız ile bu sonuca ulaştık. Hem Peugeot Türkiye çalışanları, hem de büyük bir kısmı evden çalışan bayi teşkilatımız ortamın getirdiği çeşitli zorluklara rağmen büyük bir gayret göstererek bu başarıyı elde ettiler.”

2021 Yılında Hedeflenen Satış Daha Fazla

Anaç, 2021 yılında, çok olağanüstü bir durum olmadığı sürece, pazarın 2020 yılının üzerinde gerçekleşeceği öngörüsünde bulunarak, yine de temkinli yaklaştıklarını aktardı. Markanın gelecek hedefleri ile ilgili yaptığı açıklamada Anaç:

“2021 yılının başında yeni Peugeot 208 modelimizi Türkiye pazarına sunuyoruz. Ek olarak bildiğiniz gibi Peugeot markası elektrikli otomobiller konusunda çok iddialı. Yurt dışında ‘Seçme Özgürlüğü-Freedom of Choice’ yaklaşımı ile her modelimizin farklı motor seçenekleri tüketiciler ile buluşuyor. Biz bugüne kadar Türkiye ile ilgili planlarımızı altyapı durumuna göre şekillendireceğimizi söylemiştik ve her geçen gün altyapının geliştiğini görüyoruz. Yapılan araştırma çıktıları da Türk tüketicilerinin elektrikli bir araç tercih edeceklerse seçimlerinin Peugeot olabileceğini gösteriyor. 2021’in ikinci yarısında bir sürpriz yapabiliriz.” dedi.

Peugeot 2020 Yılında Satışlarını Artırdı

Peugeot Türkiye, 2020’de 772 bin 788 adet ile tamamlanan Türkiye toplam pazarında satışlarını artırma başarısı gösterdi. Marka 2020 yılında 36 bin 589’u binek, 7 bin 085’i hafif ticari olmak üzere toplam 43 bin 674 adet araç satışı gerçekleştirerek yüzde 5,7 pazar payı elde etti ve marka tarihinde son 16 yılın en yüksek satış adedine ulaştı.

2.El Peugeot SUV İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here