Toyota’nın SUV’unun “içi” görüldü

0
1835

Türkiye’de Üretilecek Toyota C-HR’nin İç Tasarımı da İlk Kez Görücüye Çıktı

2016 Cenevre Motor Show’da üretim versiyonu tanıtılan ve büyük beğeni toplayan Toyota C-HR’nin iç kabin tasarımı da, ilk kez modanın başkenti olarak nitelendirilen Milano’da düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. Yeni iç tasarım mimarisi, Toyota’nın sadece dış tasarımda değil, aynı zamanda iç tasarımda da radikal bir değişikliğe gittiğini gösteriyor. Toyota, C-HR’nin tasarımı ile markanın yeni yüzünü de tüm dünyanın beğenisine sunuyor.

“Türkiye’de Satış Hedefi 12-15 bin bandı” Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın yeni tasarım anlayışının C-HR ile hayat bulduğunu belirterek “Gördük ki dış tasarımda olduğu kadar iç tasarımda da heyecan verici detaylar var. Toyota için yeni bir başlangıç olarak dikkat çeken bu yeni tasarım konsepti, yüksek teknolojiye sahip fonksiyonelliği duygulara hitap eden şık bir tarzla birleştiriyor” dedi.

Toyota C-HR modelinin de içinde bulunduğu segmentin son yıllarda büyümeye devam ettiğini ifade eden Bozkurt “2005 yılında bu segmentte 4 model varken, bu sayı 2015 yılında 14’e ulaştı. 2020 yılında ise 20’nin üzerinde modelin var olacağı öngörülüyor. Heyecanla beklediğimiz C-HR modelimiz Corolla’dan sonra satışlarımızı ivmelendirecek en önemli modelimiz olacaktır. Hem dış tasarımı hem de iç tasarımıyla büyük ilgi gören ve merakla beklenen Toyota C-HR için Avrupa’da da yılda 100 bin adetlik satış hedefleniyor. Avrupa’dan önce Kasım ayında Türkiye’de satışa sunacağımız yerli üretim Toyota C-HR için yıllık 12-15 bin bandında bir satış hedefimiz var” diye konuştu.

Toyota C-HR’ye Türk mühendisi dokunuşu

İç tasarımın ilk defa gösterildiği toplantıda konuşan Toyota Avrupa’nın Kıdemli Mühendisi Mehmet Fatih Kale, “Toyota Avrupa’da bulunduğum 9 yıllık görev süremde öncelikle bir Türk olarak böyle büyük bir projede yer aldığım için çok mutluyum. Çünkü Toyota C-HR, Toyota için çok önemli bir model. Türkiye’de üretilecek olması ve sadece Avrupa için tasarlanan ancak tüm dünyanın beğenisini kazanarak global bir model haline gelmesi beni çok heyecanlandırıyor” dedi.

“Elmas mimarisi” temasını kullanan araç, kaslı çamurluklarıyla güçlü ve sağlam bir duruş ortaya koyuyor. Güçlü bir alt gövdeye sahip ve yerden yüksek duruşunu akıcı ve coupe profiliyle tamamlıyor.Toyota C-HR’nin ön tasarımı ise Toyota’nın öncelikli (Under Priority) ve keskin bakış (Keen Look) felsefesini yansıtıyor. Toyota C-HR, ince üst ızgarası ve aracın yanlarına doğru devam eden agresif görünümlü farlarıyla tüm bakışları üzerinde topluyor. Tamamen LED aydınlatmaya sahip farlar, Toyota C-HR’ye eşsiz bir görünüm kazandırıyor.

İç tasarımda sofistike kabin ve sıra dışı dokunsal kalite Toyota için yeni bir başlangıç olarak dikkat çeken yeni tasarım konsepti, yüksek teknolojiye sahip fonksiyonelliği, duygulara hitap eden şık bir tarzla birleştiriyor. Sürücü odaklı kabin, aynı zamanda ferah ve geniş bir yaşam alanı sağlıyor.Toyota C-HR’nin dikkat çeken kabin tasarımı konsolda kesintisiz devam ediyor ve kapı içlerindeki zarif detaylara kadar uzanıyor. Aynı zamanda akıcı ve dikkat çekici çizgilere sahip kabin, sürücü ve yolcularına konforlu bir alan sağlıyor.Sürücü odaklı kabinde birçok kullanışlı yüksek teknolojiye de yer verildi. Bu teknolojiler arasında, her şeyi kontrol edebilen döner düğme, 8 inç’lik dokunmatik multimedya ekranı yer alıyor. Bununla birlikte asimetrik orta konsol tasarımı, sürücünün tüm kontrollere kolayca ulaşmasını sağlıyor. Yeni iki parçalı ön koltuk tasarımı, sportif üst kısım ile destek sağlayan alt kısmı birleştirerek kişiyi saran rahat bir kullanım sağlıyor. Ayrıca döşemelerde farklı tonlar ve desenler kullanılıyor.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here