Schumacher ve Hamilton Ortaklar!

1
307
Schumacher ve Hamilton

Schumacher ve Hamilton artık ortaklar. Tarihi başarı yeni bir Formula 1 organizasyonunda büyük başarı elde eden Lewis Hamilton sayesinde Mercedes firması ile gelmiş durumda. Formula 1 sezonunun 11. yarışı olan Eifel Grand Prix’si geride kalırken, Lewis Hamilton, en fazla yarış kazanan pilot” rekoruna ortak oldu. 2020 Formula 1 sezonunun 11. yarışı olan Eifel Grand Prix’sinde birçok tarihi anlar yaşandı. Lewis Hamilton, 91. birinciliğini kazanarak, Michael Schumacher’in “Formula 1’de en fazla yarış kazanan pilot” rekoruna ortak oldu. Bir başka rekora ortak olma durumu da motor üreticileri alanından geldi. Mercedes-Benz’in ürettiği motorlar ile yarışan araçlar aralıksız olarak 228. mücadeleden puan alınca, bu alanda rekoru elinde bulunduran Ford yakalandı.

schumacher

 

Schumacher ve Hamilton Ortaklar! Efsane Başarı!

Almanya’nın efsane pisti Nürburgring’de toplam 60 turdan oluşan, 308,617 km’lik Eifel GP’sinde Lewis Hamilton ve takım arkadaşı Valtteri Bottas yan yana, en önde start aldılar. Takım pilotları arasında kıran kırana geçen liderlik mücadelesinde 13. turda Bottas’ın fren noktasını kaçırmasıyla Hamilton birinciliğe yükseldi ve yarışın sonuna kadar da pozisyonunu korudu. 19. turda ise Valtteri Bottas, mekanik bir sorundan dolayı yarıştan çekildi.

Yarış sonrasında Lewis Hamilton yaptığı açıklamada; “Bunun ne anlama geldiğini kelimelere dökmek zor. Küçükken Michael’ın tüm bu yarışları kazanmasını ve erkek kardeşimle yarış oyunlarını oynarken Michael’ı seçtiğimi hatırlıyorum. Orada kendim olmayı hayal ediyordum ama kimsenin ve özellikle benim, Michael’ın rekorlarına yaklaştığını hayal bile edebileceğini düşünmüyordum. Onun yarış galibiyet sayısına eşit olmak en çılgın hayallerimin ötesindeydi ve bu, hayallerin gerçekleşebileceğini gösteriyor. İnanılmaz bir onur ve içine girmesi biraz zaman alacak bir şey. Ama bunu bu inanılmaz takım olmadan başaramazdım. Takımdaki herkese çok teşekkür ediyorum. Michael Schumacher’e de büyük bir saygı duyuyorum, bugün gerçekten minnettarım.” dedi.

Lewis Hamilton

Mercedes-Amg Petronas’dan Tarihi Başarı!

Mercedes-Amg Petronas Takımlar şampiyonasında 391 puanla inanılması güç bir sırada yer alarak birinci konumunu açık ara farkla sürdürüyor. Bireysel olarak Mercedes pilotlarının da klansmanda ilk iki sırada olduğunu hatırlarsak yarışın tekrar zevkli olması için Schumacher’in en kısa sürede tekrar sağlığına kavuşmasını diliyoruz.  2. El Otomobil İlanları

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here