Renault Araç Bakım Şirketi Fixter’i Satın Aldı

0
747

Renault araç bakım şirketi olan Fixter’i satın aldığını onayladı. Firma araç bakımı konusunda uzmanlaşmış İngiltere Merkezli Fixter’i bünyesine kattı.

Renault’un Araç Bakım Şirketi Fixter’i Satın Alması

Renault tarafından bu satın alım şu şekilde ifade ediliyor. “Hem perakende hem de profesyonel müşteriler için Avrupa’da yenilikçi dijital araçlar geliştirme stratejisinin bir parçası.”

Firma önümüzdeki yıllarda Fransa ve diğer Avrupa ülkelerinde gelişimi sürdürmeye devam edecek.

Fixter şirketi 2017 yılında İngiltere’de kurulmuştu. Araçların bakımı için perakende ve profesyonel müşteriler için dijital bir platform hizmeti sağlıyor. Araç sahipleri evlerinden çıkmadan tüm araç bakım hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Renault Tarafından Bakım Hizmetleri Dijitalleşiyor

Fixter bu satın alım sonrası Renault’nun uzmanlığından ve finansal olarak desteğinden yarar sağlayacak. Renault araç bakım şirketi Fixter sayesinde ise hizmetlerini dijitalleştirme imkanına sahip olacak.

Fixter’in fiyat teklifi, online randevu, aracı evden teslim alma, fatura, satış sonrası servis ve onarım gibi hizmetleri yerine getirecek.

Fixter hizmeti, ortak garajları sayesinde müşteriye tam destek veriyor. Bu ortak garajlar sayesinde müşteriler haksızlığa uğramadan eşit muamele görme imkanına sahip olacaklar.

Renault Global Satış Sonrası Kıdemli Başkan Yardımcısı Hakan Doğu satın alım sonrası şu ifadeleri kullandı:

“Söz konusu satın alım Renault’un müşterilerine onarım, bakım gibi hizmetleri en iyi kalitede, hızda ve fiyat oranında sunma taahhüdümüzün bir parçasıdır. Bağımsız satış sonrası faaliyetlerimizi geliştirmek, Renault’un yenileme pazarındaki stratejik bir ekseni konumunda. Satış sonrası değer zincirimizi baştan sona modernize ediyoruz.”

Ayrıca bunların yanı sıra sözlerine şu şekilde devam etti:

“Fixter girişimini satın alarak, ağımızın uzmanlığını ve gücünü Fixter’ın çevikliği ve otomotiv bakımının tüm dijital yönlerine ilişkin bilgisiyle birleştirebileceğiz. Bu sayede en yüksek kalitede hizmetler sunabilecek ve faaliyetlerimizin dijitalleşmesini hızlandırabileceğiz.”

Fixter CEO’su ve Kurucu Ortağı Limvirak Chea ise bu satın alımdan sonra şu sözleri söyledi:

“Hem vizyonumuzu hem de gelecek için araç bakımını yeniden icat etme tutkumuzu paylaşan bir endüstri ortağını basit, şeffaf ve sorunsuz biçimde bulduğumuz için çok mutluyuz.”

Bu sözlerin ardından sözlerine şu şekilde devam etti:

“Renault gibi büyük bir grubun uzmanlığı ve kaynakları, Fixter’ın çevikliği ile birleştiğinde, bu devrimde daha ileriye daha hızlı biçimde gitmemiz mümkün olacak.”

Sıfır KM Renault Modellerine Göz Atın

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here