Makyajlı Peugeot 2008 ilk kez görüntülendi. Test aşamasında kameralara yakalanan otomobilin özellikle arka kısmında değişiklikler olacak gibi görünüyor. Ayrıca modelin hibrit motor seçeneği de sunması muhtemel. Fransız otomobil firmasının popüler 2008 crossover modeli, 2024 yılında makyajlanacak. Zira test aşamasındaki yeni bir 2008 ilk kez kameralara yakalandı. Görünüşe göre ise Peugeot tasarımcıları daha çok aracın arka kısmına odaklanmış durumdalar. Şimdi lafı fazla uzatmadan sizler için derlediğimiz diğer detaylara bir göz atalım.

Makyajlı Peugeot 2008 İsveç’te Yakalandı

2024 model makyajlı Peugeot 2008 İsveç’te test aşamasındayken kameralara yakalandı. Açıkçası model genel duruşuyla şu anki 2008’e oldukça benziyor. Ancak aracın arka kısmına kamuflaj uygulanmış. Bu, arka lambaların ve belki de tamponun makyajlanmış olabileceğini gösteriyor. Ayrıca arkada yer alan çift egzoz borusuna baktığımızda karşımızda mild-hybrid teknolojisi ile donatılmış bir otomobil olduğunu anlayabiliyoruz. Ayrıca makyajlı Peugeot 2008’in ön tarafında da garip bir durum var. Şirket, satışını yaptığı 2008 modellerinde “aslan pençesi” adını verdiği üç kademeli LED farlar kullanıyor. Ancak prototip modelde halojen farlar kullanılmış. Fakat tabi ki de Peugeot 2008’in ön yüzünün de gelecekte değişebileceğini belirtmekte fayda var. Diğer yandan ise görüntülere göre iç mekanda herhangi bir değişiklik olmayacak. Ancak bunun net olmadığını belirtelim. Bu da gelecekte değişebilir.

Geçmişte 2008 ile ilgili açıklamalarda bulunan Peugeot yetkilileri, bu aracın 48 voltluk bir sistem ile birlikte hafif hibrit desteğine sahip olacağını açıklamıştı. Test aşamasında görüntülenen araç bir hibrit motora sahip olabilir. Ayrıca 100 ve 136 beygirlik PureTech benzinli motorlardan güç alması muhtemel olan hibrit sistemin, yakıt tüketimini de yüzde 15 oranında düşürmesi bekleniyor. Son olarak ise modelin 6 ileri çift kavramalı otomatik şanzımana ve 21 kilowattlık bir elektrik motoruna da sahip olacağını belirtelim. Modelin piyasaya çıkmasına daha uzunca bir süre var. Bu sebepten önümüzdeki süre boyunca model ile ilgili çok farklı gelişmeler yaşanabilir. Bizler de hepsini bekleyip göreceğiz.

Satılık Tüm Peugeot 2008 Modellerini İnceleyin⇒

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here