Filoculardan çalınmaya önlem

0
633

2014 yılında iki ay içerisinde tam zamanlı olarak 450 aracı çalınan filo kiralama sektörü, araç çalınmalarına karşı önlem alıyor.

Şirket bazında alınan önlemlerin yanı sıra sektörde bazlı çalışmaların da hızlandığı gözlenirken, Tüm Oto kiralama Kuruluşları Derneği (TOKKDER) öncülüğünde bir araya gelen sektör temsilcileri Kredi Kayıt Bürosu işbirliği ile bir platform kuruyor. Platform çerçevesinde bir Kara Liste oluşturmaya hazırlanan sektör temsilcileri, şüphe içeren durumlar için gerek duyulduğunda sisteme girerek firmalar ile ilgili sorgulama yapabilecek.

PLATFORM ÖNEMLİ
Sektörün iki yıl önceki olaydan büyük ders çıkardığını belirten Multicar Genel Müdürü Bahadır Yalçın, müşterileri belirlerken artık daha dikkatli davrandıklarını açıkladı. Bahadır Yalçın, “MultiCar olarak mesela araç takip sistemlerini daha gizli teknolojiler ile geliştirmeye çalıştık. Bunun yanı sıra müşterilerimizden ekstra teminatlar istemeye başladık. Teminat karşılığını çok artırdık. Kısacası biz de sektörümüzdeki diğer şirketler gibi önlemler alıyoruz. Ancak bunlar yeterli olmayabiliyor. Esas önlemi sektör kuruluşları olarak alıyoruz. TOKKDER öncülüğünde oluşturulacak platform, araç çalınmalarına karşın sektörün elini güçlendirecek” dedi.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here