Türkiye’deki Oto Pazarlarının Listesi

3
47933
otopazarı

Türkiye’deki oto pazarları listesi yaparak, adresleri ve iletişim bilgileri ile detaylı bir çalışma hazırladık. Eyüp oto pazarına nasıl gidilir ya da Halkalı oto pazarı kaçta açılıyor, Kemalpaşa araba pazarı ücretli mi gibi soruların yanıtları için okumaya devam edin…

Oto Pazarları Hakkında Çok Sorulanlar

Türkiye’deki oto pazarları listesi ve adreslerini vermeden önce bir kaç soruya yanıt verelim:

1Araba pazarları ne zaman açılıyor?

Araba ve oto pazarlarının açılması belediyeler tarafından karar veriliyor. Gerekli önlemler alındığı takdirde pazarlar açılmaya başlandı. Bulunduğunuz belediyeden oto pazarının açılıp açılmadığını öğrenebilirsiniz.

2Türkiye’de hangi şehirlerde oto pazarı kuruluyor?

Türkiye’de hemen her ilde bir araba pazarı var. Türkiye’deki oto pazarları listesi için yazının devamına bakın.

3Oto pazarında ekspertizci olur mu?

Oto pazarlarının pek çoğunun içinde veya yakınında oto ekspertiz noktaları bulunur. arabam.com ailesi olarak,  2.el araba alırken mutlaka ekspertiz yaptırmanızı öneriyoruz.

4Oto pazarında noter olur mu?

Bazı araba alım satım pazarlarında noterler olabiliyor. Hangi oto pazarlarında noter var sorusunun yanıtı için de yazımızı okuyunuz…

5Oto pazarı hangi gün açık, ücretli mi?

Neredeyse hepsi ortak resmi tatil günü olan Pazar günü kurulur. Oto pazarı girişinde ücret alınır.

Oto Pazarlarında Dolandırılanlar / Oto Pazarlarındaki Dolandırıcılık Olayları

Oto pazarından, online platformdan ya da yakınından araç alırken dolandırılan çok sayıda insan var.  Burada aracı nereden hangi platform ya da mecra üzerinden aldığınız konusundan çok araç için kapora vermemek, ekspertiz raporu istemek, araç ruhsatındaki bilgilerle motor şasi nosu gibi bilgileri kontrol etmek, TRAMER kaydına bakmak gibi konulara dikkat etmek önemlidir. Dolandırıcılar, her platformda karşınıza çıkabilir. İkinci el otomobil dolandırıcılığı örnekleri sandığınızdan daha sık rastlanan ve genellikle alıcının dikkatsizliğine bağlı gelişen olaylardır.

Plaka Dolandırıcılığı Nasıl Yapılıyor?

İl İl Türkiye’deki Oto Pazarları Listesi

6Menderes Açık Oto Pazarı (İzmir)

İzmir’in genelde güney ilçelerinden gelen araçlarına ev sahipliği yapan pazar, her hafta Pazar günü kurulmaktadır. Menderes Oto Pazarına ulaşım oldukça kolaydır. İzban ya da otobüsle ulaşım mümkündür. En lüks araçtan tutun da en eski araca kadar her bütçeye uygun otomobil bulmak da mümkündür.

Menderes Oto Pazarı Adresi: Küner Mahallesi, Çevre Yolu Bulvarı, No: 234/4, 35470 Menderes İzmir

7İzmir Açık Oto Pazarı (Kemalpaşa Oto Pazarı)

İzmir Kemalpaşa araba pazarı Ege Bölgesinden çok sayıda araca ev sahipliği yapan popüler bir pazardır. Her bütçeye göre araç bulunur. Pazarda uzun vakitler geçirme imkanınız bulunmaktadır. Zaten Kemalpaşa araç pazarını öyle hemen gezmeniz pek mümkün değildir. Çünkü oldukça büyüktür.

Kemalpaşa oto pazarı ekspertiz imkanı sunar. Gezerken büfelerden yiyecek içecek bulmak kolaydır. Ücretini ödeyerek buralardan alışveriş yapabilirsiniz. Kemalpaşa araba pazarında tuvaletlerin giriş ücreti dışında bir ücrete tabi olması otomobilseverlerin kızdığı ve pek çok forumda epeyce bombardımana tuttukları bir noktadır.

Kemalpaşa Oto Pazarına ulaşım için otobüs ya da dolmuş kullanabilirsiniz. Evka 3 Metro’dan aktarma yaparak da otobüsle rahatlıkla gidebilirsiniz.

Kemalpaşa Oto Pazarı Adresi: Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, 35730 Kemalpaşa İzmir

8İzmir Gaziemir Oto Pazarı

Pazar günü kurulan alana alıcı ve satıcılar cumartesi gününden gelmeye başlarlar. Dolabileceği için erkenden gitmeniz önerilebilir. Gaziemir araba pazarının yeri Optimum Outlet arkasına düşmektedir. İzmir Gaziemir araç pazarına ulaşım için İzban kullanılır. Alanda her türden araç bulunur.

Gaziemir Oto Pazarı Adres: 515. Sokak, Beyazevler Cami Yanı Gaziemir, İzmir

9Adana Çukurova Oto Pazarı

Adana’nın Çukurova İlçesinde kurulan alan, çevre illerden de ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle kalabalık olan sahada istediğiniz aracı bulmanız kolay olabilir. Ayrıca kendi arabanızı satmak için de çok sayıda alıcıyla buluşabilirsiniz. Her çeşitten araç sergilenebilir. Adana Çukurova araba pazarının girişi ücretlidir. Pazar günleri kurulur.

Çukurova araba pazarı adresi: Belediye Evleri Mahallesi Çoban Yurtçu Bulvarı, 84206 Sokak Çukurova Adana’dır.

10Antalya Kepez Oto Pazarı

Antalya’nın Kepez ilçesinde kurulan alanda her türlü aracı bulmak, satmak mümkündür. Çevre illerde de birçok alıcı, satıcı gelir. Kepez araba pazarının girişi ücretlidir. Kepez Belediyesi tarafından yeniden projelendirilen Kepez otomobil pazarında bu projeyle beraber tuvalet, restoran, noter hizmeti vb gibi ziyaretçilerin işini kolaylaştıracak tesisler vardır.

Antalya oto pazarı olarak da bilinen alan, 2010 yılında Gülveren Mahallesinden Baraj Mahallesi’ne taşınmıştır. Hazineden kiralanan 42 dönümlük büyük bir alana yayılan bölge, böylece Antalya otomobil pazarı ihtiyacını karşılar.

Antalya Kepez Araç Pazarı Adresi: Baraj Mahallesi, 5826 Sokak No:68 Kepez Antalya

11Ankara Yenimahalle Oto Pazarı

Ankara’daki oto pazarları içinde en büyüğü ve en çok ün kazanan araba pazarı Yenimahalle Pazarı’dır. Her türlü araç alınır satılır. Pazar günü kurulmaktadır.

Ankara Yenimahalle Oto Pazarı Adresi: Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Anadolu Bulvarı No:29 Yenimahalle Ankara

12Aydın Oto Pazarı

Çevre illerden de bir sürü ziyaretçi çeken alan, Aydın ilinin merkezinde bulunmaktadır. Aydın araba pazarında her türlü bütçeye göre araç bulmak mümkündür. Aymas Galericiler Sitesinin yakınında bulunmaktadır.

Aydın Oto Pazarı Adresi: İzmir Bulvarı, Zeybek Mahallesi, 2235 Sokak, Efeler Aydın

13Bursa Nilüfer Oto Pazarı

Bursa ikinci el otomotiv alım satımında birçok pazar bulunsa da Nilüfer Oto Pazarı en büyüğüdür. Çevre illerden de çok sayıda ziyaretçi gelmektedir. Bu pazarda her bütçeye uygun araç bulmak mümkündür. Elli dönümlük bir arazide kuruludur. İki bin araç kapasitesi vardır.

Bursa Nilüfer Oto Pazarı Adresi: Üçevler Mahallesi Ahıska Caddesi Nilüfer Bursa

14Eskişehir Odunpazarı Oto Pazarı

Daha önce ulaşım sorunu nedeniyle kapanan açık oto pazarı 2018’de yeniliklerle tekrar açıldı. Yolların yapılması, tuvaletlerin yenilenmesi, zemin düzeltmesi sayesinde çok daha iyi koşullarda hizmet verecektir. Ücretsiz araç yıkama hizmeti ve uygun fiyatlı ekspertiz hizmeti sayesinde daha keyifli alışveriş imkanı sunmaktadır. Pazar hafta sonları faaliyet göstermektedir. Araç alım satımı yapıldığı kadar parça işi ile de uğraşanların uğrak yeridir. Kazalı araçlar da gelmektedir.

Eskişehir Odunpazarı adresi: 75. Yıl Mahallesi (Sultandere) 26110 Odunpazarı, Eskişehir.

15Gaziantep Oto Pazarı

Her hafta Pazar günü kurulan ve 15:00’ a kadar açık olan Gaziantep oto pazarı daha çok uygun fiyatlı araçları bulmak mümkündür. Çevre illerden de satıcılar ve alıcılar gelmektedir.

Gaziantep Oto Pazarı Adresi; Kamil Ocak Stadyumu Arkası, Merkez Gaziantep

16Isparta Oto Pazarı

Isparta’nın oto pazarı hem cumartesi hem Pazar günü kurulmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri normalde açık olmayan noter, pazarda açıktır. Bu şekilde pazarların güvenli olması sağlanıyor.

Tam adresi; Adnan Menderes Bulvarı Davraz Mahallesi Sebze Hali Yanı Isparta, Merkez.

17İstanbul Altunizade Araba Pazarı

İstanbul araba pazarları içinde lüks segmente hitap eden alandır. Lüks araç satacak ya da alacak kişilerin genelde uğrak noktasıdır. Altunizade Oto Pazarı çok büyük olmamasına rağmen Ümraniye, Üsküdar ve Kadıköy gibi ilçelere yakınlığından dolayı çok bilinen, yoğunluk olan bir pazardır.

İstanbul Altunizade Araba Pazarı Adresi: Eski Kısık Caddesi Yunus Emre Sokağı Ümraniye İstanbul

18İstanbul Kartal Araba Pazarı

İstanbul’un oto pazarları içinde en çok ziyaretçi alanıdır. Her türden araç bulmak mümkündür. Kalabalık olduğu için erkenden gidilmesi önerilir.

Kartal araba pazarı adresi: Orta Mahallesi, Reşit Paşa Caddesi, No:4, 34880 Kartal, İstanbul.

19İstanbul E5 Çobançeşme Araba Pazarı

Her türden aracın bulunabildiği, taksitli araç almak isteyenlerin uğrak yeri pazar, haftanın her günü kurulmaktadır. Ancak hafta sonları çok daha yoğun olmaktadır.

Çobançeşme araç pazarı adresi: D100 Güney Yanyolu üzeri Airport AVM yanı Ataköy, İstanbul

20İstanbul Eyüp Rami Araba Pazarı

İstanbul’un oto pazarları içinde belki de en ünlüsüdür. Çok sayıda araç gelir. Çok zengin seçenek sunan Eyüp araba pazarında her türden araç bulmak mümkündür.

Eyüp Araç Pazarı Adresi: Rami Yeni Mahallesi 34055 Eyüp İstanbul  

21İstanbul Halkalı Nursu Araba Pazarı

İstanbul araba pazarları içinde en popüler olanlarından biridir. Halkalı araba pazarında her bütçeye uygun araç bulunabilir. Çok yoğun ziyaretçi alan alandan kendinize uygun bir otomobil bulabilirsiniz. Halkalı araç pazarına giriş ücretlidir. Halkalı otomobil pazarına ulaşım için otobüs kullanabilirsiniz.

İstanbul Halkalı Oto Pazarı Adresi: İnönü Mahallesi, Halkalı Caddesi, 212-214, 34295 Küçükçekmece, İstanbul

22İzmit Açık Oto Pazarı (Başiskele/ Kocaeli)

Kocaeli Açık Araba Pazarı Vezirçiftiği Mahallesi, Doğantepe Köyü, Başiskele İlçesi’ne Pazar günleri kurulmaktadır. Kocaeli araba pazarına giriş ücretlidir. Erken gitmek yer bulmanız açısından önemlidir.

2. el otomobil ilanları

Türkiye’deki oto pazarları ziyaret edilerek alma planı yapılan aracın piyasası için bir değerlendirme yapabilir. Ancak her hafta sonunu oto pazarına ayırmak, burada sıcak soğuk demeden saatler geçirmek, insanların sizi ikna etme çabalarının beyin yoran etkisine maruz kalmak zorlayıcı olabilir. Daha pratik bir biçimde almak istediğiniz ikinci el otomobil için bilgi almak üzere arabam.com sistemini kullanabilirsiniz. Hızlı, pratik ve konforlu bir biçimde almayı düşündüğünüz aracın piyasa bilgilerini öğrenebilir, ülke genelinden verilen zengin ilan havuzundan seçim yapabilir, yorgun ya da çevre koşullarının etkisi olmadan sağlıklı bir biçimde karar verebilirsiniz. Ayrıca arabam.com’un sizin geliştirdiği ürünleri de deneyimleyerek 2. el araba alım satım sürecini daha güvenli kılabilirsiniz.

arabam.com ürünleri ile araba almak da satmak da daha kolay!

arabam.com, 2. el araba alım satım süreçlerini güvenli kılmak, en avantajlı ve en doğru sonuca ulaşmayı kolaylaştırmak üzere sürekli kendini geliştiren, yenileyen ve süreci analiz eden bir ekiple çalışıyor. Ekip, arabanızın gerçek değerini hesaplama aracı, size en uygun aracı bulacağınız bir test mekanizması ve alım- satım işleri ile uğraşmak istemeyenler için Trink sat! gibi sistemleri geliştiriyor. Bunlardan bazılarını inceleyelim:

23Trink sat!

arabam.com Trink sat!, sistemini 2019`da hizmete sundu. Arabasını satarken aylarca beklemek, onlarca alıcı ile muhatap olmak istemeyenlere aracının değerinde bir teklif veren arabam.com Trink sat! ekibi, dilerseniz aracınızı hemen alıyor. Trink sat! sistemine girip araç bilgilerinizi ekleyerek hemen fiyat teklifi alabilirsiniz. arabam.com, sizin için ücretsiz ekspertiz randevusu oluşturur. Size bir teklif yapar ve kabul ederseniz aracınızı hemen alır.

24arabam kaç para?

arabam.com’un son yıllarda çok ilgi gören bir ürünü de arabam kaç para uygulamasıdır. Bu uygulama, binlerce sistem verisini göz önüne alan bir hesaplama ile arabanızın gerçek değerini paylaşıyor. Ayrıca almak istediğiniz aracın da bilgilerini girerek bu sistemi kullanabilirsiniz.

25Testi Çöz Aracını Bul!

Testini Çöz Aracını Bul!

Bu uygulama, çok önemli. Uygulama ile uzmanların görüşleri alınarak hazırlanan test sonucunda gerçekten ihtiyacınız olan araca karar vermeniz hedefleniyor. Türkiye’de binlerce insanın kendi ihtiyacına uygun arabayı bulmakta zorlandığını ve yanlış kararlar nedeniyle para kaybettiğini düşününce bu uygulamanın değeri daha iyi anlaşılıyor.

3 YORUMLAR

  1. Genelde insanlar araçlarını satmak için ilan veriyorlar.
    Araç almak isteyenlerin de ilan vereceği bir platform olmalı diye düşünüyorum.
    Bir araçta olasını istediğim özellikleri, bütçemi vs yazıp ilanlarda olmayan arabaların sahiplerinden de teklif alınabilmeli

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here