Bir otomobil alırken her zaman arabanın markası ve marka tarihi ön plandadır. Ancak otomobilde Alman mühendisliği hep öne çıkmıştır ve Alman mühendisliğinin ulaştığı doruk noktalarından biri de BMW otomobillerdir. Otomobil tarihinde lüksün oyun belirleyicilerinden biri olarak anılan BMW modelleri ; hiçbir zaman geçmişe takılıp kalmayan, her zaman teknolojiyi ve mühendisliği profesyonelce harmanlayan otomobiller üretmeye çalışıyor ve müşterilerinin isteklerine göre araçlar üretmekten geri durmuyor. Bavyeralı bu otomobil üreticisi, 100 yıldan fazladır sektörün en önemli aktörlerinden biri olarak otomobil ve motosiklet üretmeye devam ediyor.

Gerek muhteşem tasarımı gerek yüksek performansı gerekse güvenlikte attığı yeni adımlarla BMW otomobiller, günümüzde pek çok sürücünün hayalini süslüyor. Eğer siz de bir BMW modeline sahip olmayı istiyor ama hangisini alacağınıza karar veremiyorsanız, doğru yerdesiniz. BMW modelleri ile ilgili ayrıntılı bir rehber sizi bekliyor.
Öncelikle bütçenizi hesaplamanız ve ona göre ilerlemeniz gerekiyor. Çoğu otomobil meraklısı BMW modelleri ve fiyatları konusunda kafa karışıklığı yaşasa da fiyatların serilere göre ve performans açısından değişiklik gösterdiği söylenebilir.
Alman otomotiv mühendisliğinin süper starı olan BMW’nin çatısı altında toplanan modeller farklı serilere ayrılmış durumda ve bu seriler otomobillerin kasa kodları ile anılıyor. Örneğin 1 Serisi, 2 Serisi gibi… Rakamlarla sınıflandırılan serilerin yanı sıra harflerle sıralanan seriler de mevcut. Bunlardan öne çıkanı ise M serisi. BMW M serisi özelliklerine baktığımızda bu seri altında toplanan otomobillerin tasarımlarıyla olduğu kadar yüksek motor gücüyle de öne çıktığını görebiliyoruz. M otomobilleri, kendi içinde 10 ayrı modele ayrılıyor: BMW M2 Competition, BMW M3 Sedan, Yeni BMW M4 Coupé, Yeni BMW M4 Cabrio, M xDrive özellikli BMW M5, Coupé, Gran Coupé, Cabrio tipinde BMW M6, BMW X5M, BMW X6M.

BMW Modelleri

Bu yüksek performanslı serinin yanı sıra en sevilerek kullanılan BMW serilerini şu şekilde sıralayabiliriz:

BMW 5 Serisi

bmw modelleri

Business otomobiller olarak tasarlanan bu araçlar; Sedan, iPerformance Sedan, M5 Sedan modelleriyle öne çıkıyor. Şık tasarımları ve dikkat çeken performanslarıyla adından söz ettiren 5 serisi, sürücüsüne ve yolcularına trafikte oldukça konforlu bir yolculuk deneyimi vadediyor. Teknik donanım açısından sürekli geliştirilen bu otomobiller, üstün Alman mühendisliğinin sürüş dinamikleri üzerine ne denli kafa yorduğunun önemli bir göstergesi olarak görülebilir.

BMW 4 Serisi:

bmw

Bu model altında Coupé ve Cabrio modelleri yer alıyor. Tasarımsal açıdan sportif bir karaktere sahip olan bu araçlar, kendine has bir sürüş deneyimi vadediyor. Sürüş hazzını artıran özelliklerden biri de 8 ileri Steptronic sport şanzıman özelliği. Konforun her zaman ön planda olması için tasarlanan 4 serisi otomobilleri, kişiselleştirilebilir özellikleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

BMW 3 Serisi

Sedan, Touring, Gran Turismo modelleriyle dikkat çeken 3 serisi, hem günlük kullanım hem de sportif sürüşler için tasarlandı. Özellikle aileler tarafından tercih ediliyor. Daha fazla güç, yüksek performans ve maksimum verimlilik gibi özelliklerle öne çıkan bu modeller benzinli ve dizel motor seçeneklerine sahip. Ayrıca bu serinin diğer BMW otomobillerine kıyasla daha ekonomik olduğunu da belirtmek gerek.
Eğer siz de otomobilinizin karakterinizi yansıtmasını istiyorsanız, BMW çatısı altında toplanan arabalardan mutlaka biri buna yardımcı olacaktır. Etkili sürüş dinamiği, Bağlantı ve Sürüş Asistan Sistemleri, kişiselleştirilebilen özellikleri ve tabii ki yüksek kalitedeki araç donanımlarıyla bir otomobilden daha fazlasını sunan BMW, otomobil dünyasında yeni standartları tek başına belirlerken sizin de standartlarınızı yukarı taşımanız için sürekli yeni adımlar atıyor.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here