Mercedes Benz E180 Testi

4
14201

Murat Tosun, Mercedes Benz E180 testi yaptı. Mercedes Benz E180 test sürüşü ile aracın teknik özelliklerine, motor özelliklerine, konfor detaylarına baktı. Ayrıca sıfır Mercedes Benz E180 fiyat değerlendirmesi ve Mercedes Benz E180 yorumları için okumaya devam edin.

Mercedes Benz E180 Test Sürüş İzlenimleri

Önce biraz Mercedes Benz E180 görsellerine bakalım. E180 fotoğraflarını büyük olarak görüntülemek için Mercedes Benz E180 görsel galerisinin üzerine tıklayın….

Mercedes Benz E180 Hakkında ilk notlar:

  • Fiyatı 470 bin TL’den başlıyor.
  • Yakıt tüketimi test ortalaması 8.5 litre
  • Motoru 1.6 litre ama 156 beygir
  • 100 km/s hıza 8.9 saniyede ulaşıyor

Mercedes-Benz CLA Yorumları için buraya tıklayın!

Mercedes Benz E180 Test Sürüş İzlenimleri

Ona arabanın tarifi diyoruz…

Mercedes Benz E Serisi için arabanın tarifi diyenler vardı. Onu uzun bir süre kullandıktan sonra doğru söylediklerini anlıyorsunuz.

Mercedes Benz E180 tasarımı hakkında ne söylenebilir?

Mercedes Benz E180Tasarım konusunda her detayıyla ben buradayım diyor. Dikkat çekici olmasının yanında atletik görünen hatlara da sahip. Sportif detaylar ve kaliteli çizgiler son derece iyi bir şekilde harmanlanmış. Mercedes Benz markasının amiral gemisi E Serisi tasarım konusunda en sevdiğimiz arabalardan biri. Her detayında kendisine dolu dolu işte araba budur dememizi sağlayan bir yapısı var. Mercedes E Serisi yenilenmiş haliyle eskisine göre çok daha kaliteli görünen detaylara sahip oldu. Bundan önceki nesli kötü mü görünüyordu? Hayır, ama bu kez çıtayı çok daha yüksek bir seviyeye çıkardı.

Sıfır Mercedes Fiyat Listesi için buraya tıklayın!

Premium araçlar arasında da hedefi yükseğe çıkaran Mercedes Benz E Serisi, hangi açıdan bakarsanız bakın dikkatinizi onun üzerine çekecek kadar iddialı bir araç. Markanın amiral gemisi bu unvanı sonuna kadar hak ediyor. Şunu açık bir şekilde söylemek gerekiyor: Rakiplerinin bu tasarımla başa çıkabilecek kabiliyeti var ama Mercedes Benz E Serisi rahat bir şekilde zirveyi zorlar.

Mercedes Benz E180 iç mekan özellikleri

Bu arabanın yaşam alanında kendinizi iyi hissediyorsunuz. Onu kullandığımız zaman 1+1 ev kadar geniş olabileceğini bile düşündük. Özellikle arka tarafta sunulan yaşam alanı son derece geniş. Üç yetişkin yolcu olduğu zamanlarda bile neredeyse omuzları birbirine değmeyecek kadar iddialı. Söz konusu iç mekan olduğunda işte kalite budur diyorsunuz. Özellikle arka tarafta oturan patronlar için inanılmaz geniş ve son derece kaliteli bir kullanım alanı sunuluyor.

Mercedes Benz E180 İçiÇok rahat bir şekilde toplantıların bile yapılabileceği arka yaşam alanına sadece arkada oturmak istemeyeceğiniz bir ön taraf eşlik ediyor. Yepyeni gösterge paneli tasarımıyla birlikte orta konsol ve göstergeleri tek hatta, dijital bir şekilde toplayan E Serisi, sadeleştirilmiş kumanda elemanlarıyla da beğeni kazanıyor. İki koltuk arasında sunulan genişlik eskisine göre çok daha iyi.

Mercedes Benz E Serisi’nin yaşam alanı aradığınız ne varsa bulacağınız bir kullanım özelliğine sahip. Bunun yanında metal görünümlü detaylar ve başarılı dikiş izleri gibi detaylarla sade kalmamayı da başarıp, gözlere de hitap ediyor. Çok elektronik detayın olması alışkanlık istiyor. İlk etapta bunda çok zorlanabilirsiniz, kabul ediyoruz.

2. El Mercedes-Benz E180 Fiyat Listesi 

Mercedes Benz E180 motor özellikleri

Bu araçta 1.6 litrelik benzinli bir motor görev yapıyor. Bu motor seçeneğine hemen burun kıvırmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü performans konusunda bizlerin beklentilerini hiç zorlanmadan karşıladı.

Özellikle çıkardığı sesler (elbette gaz pedalına biraz fazla bastığınız zaman) çok tatmin edici. Sunduğu vergi avantajı sayesinde de en çok tercih edilen motor seçeneği olacağını hepimiz biliyoruz. Araçta kullanılan 1595 cc hacmindeki benzinli motor 156 beygir güç üretiyor. Bu gücü 5300 d/d’de kullanıma sunan motorun gücünü bizler yeterli bulduk. Euro 6 normlarında olan benzinli ünitenin yakıt tüketimi verileri de başarılı değerler sunuyor.

Otomatik şanzımanla uyumu da oldukça iyi. Peki bu birliktelik performans açısından bakıldığında ne anlama geliyor? Mesela fabrika verilerine göre 0-100 km/s hızlanması sadece 8.9 sn’de gerçekleşiyor. Ama asıl önemli olan maksimum hızının 228 km/s hıza ulaşabiliyor olması. Bu hıza ulaşabileceğini yaptığımız test sırasında bizlere ispat etti.

Konfor ve yol tutuş özellikleri

Mercedes Benz E180 izgara
Mercedes Benz E180 ızgara

Bu işte bir ustayla karşı karşıyayız. Hangisiyle mi? Konfor… Elbette Mercedes Benz E Serisi ilk yenilendiği zaman bazı eleştiriler duyduk. Konfor biraz azalmış deniyordu. Bu konuda Mercedes Benz yönetimi doğru bir karar verdi ve artık araçlarında konforla birlikte dinamik sürüş karakterini birleştirdi. Konfor çok fazla azalmamış olsa bile dinamik yapının öne çıkması birçok kullanıcının bu şekilde hissetmesine neden oluyor. Konfor konusunda ön plana çıkıyor olması onu rakipleri kadar sportif olmaktan beklediğimiz gibi alı koyuyordu.

Dinamik sürüşler konusunda da en az rakipleri kadar iyi olacak bir karaktere büründü. Bu çok ama çok başarılı bir çalışma. Elbette elektronik sistemlerin bu denli gelişmesi bu yönde çok rol oynuyor. Yol tutuş kabiliyeti konusunda onu bugüne kadar kullandığımız Premium araçlar arasında çok rahat bir şekilde listenin üst sıralarına yazabiliriz. Fabrika verilerinde 100 km karma yol parkurunda yakıt tüketimi olarak 6.5 litre gibi bir değer açıklanırken biz yapmış olduğumuz testte 8.5 litrelik tüketim sonucuna ulaştık.

Mercedes Benz E180 Euro NCAP’ten Kaç Aldı?

Mercedes Benz E180 Stopları
Mercedes Benz E180 Stopları

EuroNCAP çarpışma testlerinde Mercedes Benz E180 en iyi sonuçlardan birini almış durumda. Mercedes Benz E Serisi 5 yıldız almayı başarmış.

  • çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 90,
  • yetişkin yolcu güvenliğinden yüzde 95
  • yaya yolcu güvenliğinden yüzde 77 puan almış.
  • Güvenlik yardımcılarından aldığı puansa yüzde 62.

Mercedes Benz E180 Yorumları

Murat Tosun’un Mercedes Benz E180 yorumları şöyle: Mercedes Benz E180 övgü dolu sözlerle bahsedilmeyi hak eden araçlar arasında yer alıyor. Ona ödediğiniz paranın karşılığını son kuruşuna kadar hak ettiğini daha ilk sürüşten itibaren anlıyorsunuz. Bazılarınız 1.6 litre hacimli motor seçeneğine burun kıvırabilir ama performans konusunda biz son derece iyi bulduk.

Mercedes Benz E180 Fiyat özellikleri

Mercedes Benz E180 Stopları1.6 litre motor seçeneğine sahip olması onun Türkiye’de kardeşlerine göre neredeyse 200 bin TL uygun etikete sahip olmasını sağlıyor. 2.0 litre motor seçeneğine sahip kardeşlerinin fiyatı 640 bin TL gibi bir başlangıca sahipken Mercedes Benz E180’e 470 bin TL etiketle sahip olmak mümkün.

Mercedes Benz E180 Teknik Özellikleri

Motor: 1.6 lt /Motor Hacmi: 1595 cc / Silindir Adedi: 4 /Maksimum Güç: 156 HP/Maksimum Tork: 250 Nm

Performans Verileri

0-100 km/s Hızlanma: 8.9 sn / Maksimum Hız: 228 km/s

Frenleri

Ön: Hava kanallı disk /Arka: Hava kanallı disk

Yakıt Tüketimi Miktarı

Yakıt Türü: Benzin Şehir İçi: 8.0 lt/100 km/ Şehir Dışı: 5.5 lt/100 km /Karma: 6.5 lt/100 km / Test: 8.5 lt/ 100 km / CO2 Emisyonu: 134 gr/km

Mercedes Benz E180 Boyutlar

Uzunluk: 4923 mm / Genişlik: 1852 mm / Yükseklik: 1468 mm / Dingil Mesafesi: 2939 mm

Mercedes Benz E180 Bagaj kapasitesi

540 lt /Yakıt Depo Kapasitesi: 50 lt /Boş Ağırlık: 1740 kg Lastik Boyutu: 225/45 R18

 

 

4 YORUMLAR

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here