TÜVTÜRK sahtekarlara karşı uyardı

0
2825

TÜVTÜRK adına sahte bir internet sitesi kurup, bunun aracılığıyla insanlara randevu veren çete çökertildi. “Muayene Randevusu Ücret Bedeli” adı altında araç sahiplerinden komisyon bedeli alan şebeke üyeleri yapılan operasyonla gözaltına alındı. Bunun üzerine TÜVTÜRK bir kez daha uyardı.

TÜVTÜRK

 

TÜVTÜRK Randevusu Almak Ücretsizdir

TÜVTÜRK araç muayenesi randevusu için sürücülerden komisyon ya da hizmet bedeli adı altında para talep eden çağrı merkezleri veya internet siteleri olabiliyor. Bu tarz oluşumlara en hızlı şekilde müdahale edilmeye çalışılsa da zaman zaman bazı vatandaşlarımız mağdur oluyorlar.

TÜVTÜRK yaptığı yazılı açıklamada: “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın denetiminde ülkemizde periyodik araç muayene hizmeti vermeye yetkili tek kuruluş şirketimizdir.  Şirketimiz tarafından sunulan araç muayene hizmeti randevularını vatandaşlarımız ‘www.tuvturk.com.tr’ internet sitemizden alabilir. Veya 0 850 222 88 88 numaralı çağrı merkezimizden ya da e-devlet üzerinden ücretsiz olarak alabilmektedirler. Bunun dışında hiçbir internet sitesi ve çağrı merkezi ile bağımız veya iş birliğimiz bulunmamaktadır. Araç sahiplerini bu internet siteleri ve çağrı merkezleriyle ilgili uyarmak, randevularını internet sitemiz ve çağrı merkezimizden ücretsiz alabileceklerini bir kez daha önemle hatırlatmak isteriz.” dedi.

TÜVTÜRK

Sahte Sitelere Ya Da Çağrı Merkezlerine İtibar Etmeyin

TÜVTÜRK, yaptığı açıklamada kendilerinin araç muayenesi konusunda tek yetkili mercii olduklarını hatırlatarak şöyle dedi:  TÜVTÜRK ’ün adını kullanarak kurdukları sahte internet siteleri aracılığıyla, “muayene randevusu ücret bedeli” adı altında araç sahiplerini dolandıran şebekeye karşı geçtiğimiz günlerde bir operasyon düzenlenmiştir. İstanbul, Antalya, Bursa, Aksaray ve Isparta’da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda, 24 kişi emniyet güçlerimiz tarafından gözaltına alınmıştır.

Zaman zaman farklı kişi ve kurumların kurdukları yanıltıcı internet siteleri ve çağrı merkezleri aracılığıyla ücretsiz olarak sunulan randevu hizmeti için ücret talep ettiğini tespit etmekteyiz. Bu kişi veya kurumlar, emniyet güçlerimiz tarafından ivedilikle tespit edilmekte ve gereken yaptırımla karşılaşmaktadırlar. Kurumumuz, TÜVTÜRK ismini kullanarak ve/veya ARAÇ MUAYENESİ, ARAÇ MUAYENE RANDEVUSU gibi ifadelere yer veren ve vatandaşlarımızın mağdur olmasına ve yanlış yönlendirilmesine sebep olan kişi ve kuruluşlara karşı yürüttüğü yasal mücadelesine devam edecektir. 

Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalmanız durumunda durumu yetkililere bildirmenizi tavsiye ederiz.

TÜVTÜRK

İkinci El Araba İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here