Tofaş Başarılı Tedarikçilerini Ödüllendirdi

0
1223

Tofaş her sene düzenlediği “Tedarikçi Toplantısı ve Ödül Töreni” ile firmaları ödüllendirdi. 8 ayrı kategoride en başarılı olan firmalar ödül almaya hak kazandı. Pandemiden dolayı online düzenlenen etkinliğe, Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu, ve Tofaş Satınalma Direktörü Yüksel Öztürk ev sahipliği yaptı. Etkinlikte hem 2020 yılının değerlendirmesi yapıldı hem de 2021 yılına dair öngörüler paylaşıldı.

Tofaş

Tofaş üst yönetimi tarafından yapılan konuşma ve sunumlarda otomotiv ana sanayi ve tedarikçilerden beklentilere dikkat çekildi. Sürdürülebilir başarı için strateji ve öneriler paylaşıldı. Tüm dünyada, salgının seyrinden ötürü farklılaşan beklenti ve alışkanlıklar ile değişimin en fazla hissedildiği sektörlerden birinin otomotiv endüstrisi olduğunun altı çizildi. Toplantıda görüşlerini paylaşan Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) Cengiz Eroldu: “Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan bu zorlu süreçte tüm tedarikçilerimizin özverili çalışmaları ile üretim devamlılığında sorun yaşamadık. Bu süreçte, yerli tedarikçilerimize destek olabilmek için biz de önemli bir adım attık. FCA’nın (Fiat Chrysler Automobiles) farklı üretim tesisleri ve projelerinde kullanacağı parçaları Türk tedarikçilerden satın alınmasına yönelik teknik değerlendirme ve teklif çalışmalarını başlattık.” ifadelerini kullandı.

Tofaş Yatırımlara Ara Vermedi

2020 yılının getirdiği tüm zorluklara rağmen Tofaş’ın yatırımlarına ara vermediğinin altını çizen Eroldu, Yeni Egea ailesinin yaratılmasında emeği geçen tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti. Eroldu Tofaş’ın 2021 yılında da yoluna hız kesmeden devam edeceğini söyleyerek sözlerini noktaladı.

Tofaş Satın Alma Direktörü Yüksel Öztürk ise konuşmasında: “Küresel tedarik zinciri açısından artık daha kompleks yapılar görüyoruz. Özellikle teknolojinin hızı ve müşteri taleplerindeki değişkenlikler, rekabet ekosistemini OEM, tedarikçi, teknoloji sağlayıcılar, startup şirketleri, transformasyon ve farklı araç üretici şirketlerin ortak alanda işbirlikleri yaratabilecekleri bir ortama dönüştürüyor. Bizi geleceğe taşıyacak ve fark yaratacak yegane unsur yenileşim ve teknolojiye yatırım yapmaktan geçiyor. Tofaş olarak daha da rekabetçi hedeflerle yolumuza devam ediyoruz. Bu hedefleri de bugüne kadar olduğu gibi hep birlikte gerçekleştireceğimize inancımız tam. Bundan sonraki süreçte sürdürülebilir rekabetçiliği ön planda tutarak çalışmalarımıza devam etmek en büyük beklentimiz olacak.” ifadelerine yer verdi.

2.El Fiat İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here