Makyajlı 2021 Audi Q5 Tanıtıldı.

4
20879
makyajlı-2021-audi-q5

2021 yılına yeni makyajıyla girmeye hazırlanan Audi Q5, dünyada bir ilki de beraberinde getirdi. Yeni yüzüyle Audi Q5 detaylarını sizin için derledik.

12 renk seçeneğiyle gelen yeni Audi Q5 paletine mavi ve haki renklerini de eklemiş. Q5 yeni LED farlar ve tasarımı değiştirilen ızgarasıyla sportif bir görünüm kazanmış. Araçta  inç arasında değişiklik gösteren yeni jantlara yer verilmiş. Arka bölümde ise tamponun kenarlarına eklenen sahte hava çıkışları ve yeni difüzör ile makyajlı Q5’in sportif görünümüne vurgu yapılmış.

Dünyada Bir İlk

Makyajlı Audi Q5’in stop lambaları ise aracın dış tasarımındaki en büyük değişimlerden. Şeklen aynı olan lambalar, seri üretim bir otomobilde kullanılan ilk dijital OLED stoplar olarak karşımıza çıkıyor. Opsiyonlu olarak sunulan OLED aydınlatmaları tercih edildiğinde, üç farklı grafikten biriyle alınabiliyor. Grafikleri sürüş moduna göre de değişebilen stoplarda yakınlık sensörü bulunuyor. Arkadaki araç 2 metreden fazla yaklaştığında aydınlatmalar maksimum güçte yanıyor.

İç Mekan Tamamen Yenilendi

İç mekanı da tamamen yenilenen Makyajlı Q5’de MIB 3 bilgi-eğlence sisteminin kontrol edildiği 10.1 inç dokunmatik ekran bulunuyor. Sistemde kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay desteği standart olarak sunuluyor. Sürücünün hemen önünde ise 12.3 inçlik dijital gösterge ekranı mevcut. Yeni döşeme ve trim parçaları ile 19 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sistemi opsiyonu da makyajlı Audi Q5’in iç mekanındaki özellikler arasında.

Makyajlı Audi Q5 Satışa Ne Zaman Çıkıyor?

Yılın sonuna doğru Avrupa’da satışa sunulması beklenen makyajlı Audi Q5, ilk etapta yalnızca 2.0 litre dört silindirli turbo dizel üniteyle satılacak. 12V hafif hibrit sistemle desteklenen motor, 22 km/s’in altındaki hızlarda devreye girebilen start/stop fonksiyonu ile yakıt ekonomisine katkı sağlayacak. Söz konusu ünitede azot oksit (NOx) salımını daha da düşüren çift dozlu SCR teknolojisi de mevcut.

Yurt dışında Audi Q5’in fiyatının 43 bin dolar olacağı düşünülüyor.

Sahibinden Audi Q5 ilanlarımız için hemen tıklayın

 

 

4 YORUMLAR

  1. Ne yazıkki BMW serisinin modelleri Audi yi hep geçmeye devam edicek rakip model BMW X5 ile bu otomobil arasında çok büyük fark var.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here