Audi’den klasik müzik desteği

0
2026

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu ve Audi’nin yan sponsorluğunda düzenlenen Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nin 12’incisi, 8 güne uzayan programıyla bu yıl 20-27 Ağustos tarihleri arasında Bodrum yarımadasına yayılacak.

Sanatsal programlama ve planlaması Pozitif tarafından üstlenilen festivalin açılışı İdil Biret’in Ender Sakpınar yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile vereceği konserle gerçekleşecek. Festival açılış konserinin ardından, Londra Oda Orkestrası, Vladimir Ashkenazy, Daniel Kharitonov, Lucienne Renaudin-Vary, Fazıl Say, Monica Molina, Bilkent Senfoni Orkestrası, İbrahim Yazıcı, Nazım Hikmet Korosu, Zürih Tonhalle Orkestrası, Lionel Bringuier, Gautier Capuçon, Patricia Kopatchinskaja ve Lura gibi dünyaca ünlü sanatçıları ve orkestraları ağırlayacak.

Audi ve klasik müzik birlikteliğini dünyada bir çok ülkede görmek mümkün. Bunun en bilinen ve güçlü göstergesi olarak tüm dünyadan büyük izleyici kitlelerinin ilgisini çeken Beyrut ve Salzburg’da düzenlenen açık hava klasik müzik konserleri sayılabilir. Audi isim sahipliği yaptığı bu organizasyonla klasik müzik tutkunlarına Audi ayrıcalığını her yıl yaşatıyor.

Audi’nin sosyal medya hesapları üzerinden yapacağı yarışma sonucunda 4 kişi festivaldeki 4 ana konsere çift kişilik bilet kazanacak. 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali bu yıl D-Marin Turgutreis ve Bodrum Kalesin’nin dışına çıkarak Gümüşlük Akademisi, Gümüşlük Eklisia Kilisesi, TÜRSAB Kültür Merkezi ve Şevket Sabancı Parkı’nın yer

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here