Toyota CH-R kasımda geliyor

0
912

Toyota CEO’su Ali Haydar Bozkurt markanın ülkemizdeki son satış stratejilerini açıkladı

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO ve ALJ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Bozkurt markalarının yılın ilk 7 ayını 7’nci tamamladığını kaydetti. Araç bulunurluk sorunu yaşadıklarını ve bu durumun satış rakamlarına doğal olarak yansıdığın vurgulayan Bokurt şöyle devam etti: “ Marka olarak önümüzdeki 5 aylık süreci değerlendirirsek pazar koşullarının eski dinamiğine kavuşacağını söyleyebilirim. Burada önemli olan konulardan biri de kurlardaki dalgalanmalardır. Öncelikle son yaşanan olayların ardından kurlardaki dalgalanmayı neredeyse fiyatlarımıza yansıtmadık diyebilirim. Sadece bir-iki modelimizde yüzde 2’ler civarında bir fiyat artışı meydana geldi.”

CH-R kasında satılacak

Türkiye’de üretilecek olan ve Kasım ayı sonuna doğru satışına başlanacak C-HR ‘nin satışlarını hızla artıracağını belirten Bozkurt şöyle devam etti: “Yıl sonunda belirlediğimiz hedeflere ulaşarak geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılı da ilk 5 marka içerisinde yer alarak kapatacağımızı söyleyebilirim.Başta Toyota Pazarlama ve Satış A.Ş. olmak üzere ülkemizde farklı alanlarda yatırımlar da yapan yabancı yatırımcı grup olan ALJ, Türkiye’ye ve Türkiye’nin ekonomik potansiyeline çok güvenmektedir. Ülkemizde yaşanan son gelişmelerde ALJ Grup’un Türkiye’ye olan bakışını asla değiştirmemiştir. Ülkenin önemli bir sınavdan geçtiğini düşünüyoruz. Türkiye’yi, alınacak bazı önlemler ile birlikte yatırımcılar için çok daha fazla fırsatların ortaya çıkabileceği bir ülke olarak değerlendiriyorum. Şu anda yurtdışı pazarlarda bir şaşkınlık olabilir, ancak bizim gibi Türkiye’yi bilen ve uzun yıllar Türkiye’de yatırımlarına devam eden yabancı gruplar bu ülkenin dinamiklerini iyi biliyor.ALJ olarak, halen üzerinde çalışmakta olduğumuz yeni bir yatırım projesini de, yılın son çeyreğinde kamuoyuna açıklayacağız.”

Açıklanacak teşvikler ivme kazandıracak.

Yılın son 5 ayından ümitli olduklarını dile getiren Bozkurt,”Alınacak bir dizi önlemler ekonominin önünü açacak ve normalleşmeye doğru daha hızlı bir geçişi sağlayacaktır. Geçtiğimiz ay otomotiv sektörünün de dahil olduğu bazı ekonomik teşvikler gündeme gelmişti. 15 Temmuz nedeniyle kamuoyu ile detayları paylaşılamayan teşviklerin en kısa sürede açıklanarak hayata geçirilmesini bekliyoruz. Daha önce açıklanan teşvikler arasında yer alan ticari taksiler ile ilgili ÖTV uygulaması ve şehit ailelerine tanınacak ÖTV muafiyeti gibi uygulamalar sektöre destek verecektir. Ancak; gündemde olan teşviklerin bir miktar daha genişletilmesi, farklı sektörlere de yayılması ekonomik anlamda daha da büyük bir ivme kazandıracak” diye konuştu.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here