Alman teknolojisini modern tasarımlarla buluşturan Opel, 2023 yılında elektrikli modellerine ağırlık vermeyi hedefliyor. Kompakt sınıfın en çok satan modeli elektrikli Opel Astra, Avrupa’da ilkbahar aylarında siparişe açılacak. Ayrıca Alman otomobil üreticisi, Astra GSe, Astra Sports Tourer GSe ve Grandland GSe modellerini de yakında pazara sunmayı hedefliyor. 2023 yılının Mayıs ayında ise ise ADAC Opel e-Rally Cup üçüncü sezonuna başlayacak. Opel Corsa-e Rally, ilk iki yılda tamamladığı yedi etkinliğin ardından 2023’te dört ülkede sekiz ralli etkinliğini daha tamamlayacak.

Opel’in elektrikli modelleriin 2023 yılında öne çıkacağını belirten Opel CEO’su Florian Huettl, “Elektrikli ulaşımın hem heyecan verici hem de günlük kullanıma uygun olabileceğini kanıtlayan modellerimiz; Corsa-e, Astra-e, Mokka-e ve GSe, 2023 yılında daha da öne çıkan modellerimiz olacaklar. Elektrikli  binek araç modellerimiz ve elektrikli hafif ticari araç ürün gamımızla ilgili haberler için bizi izlemeye devam edin. Sizlere mutlu, sağlıklı ve esenlikler dolu bir 2023 diliyoruz” şeklinde konuştu.

Opel’in Elektrifikasyon Süreci Tüm Hızıyla Devam Ediyor

opel mokka-e

Alman otomobil devi Opel’in 160. yıl dönümünü kutladığı 2022 yılına altıncı nesil yeni Astra damgasını vurmuştu. 2023 yılında ise hız kesmeden yoluna devam ederek daha da heyecan verici bir yıla imza atmayı planlıyor. Opel’in elektrifikasyon süreci tüm hızıyla devam ederken Opel Astra-e, markanın en önemli modeli olarak seneye damgasını vuracak. Mokka-e de daha güçlü motoru ve artırılmış elektrikli sürüş menzili ile Opel’in elektrikliye geçiş hamlesini desteklemeye devam edecek. Ayrıca 2023 yılı, markanın dinamik alt markası GSe için de önemli bir yıl olacak. Astra GSe, Astra Sports Tourer GSe ve Grandland GSe bayilerdeki yerini alacak. Opel ayrıca elektrikli, sıfır emisyonlu ralli heyecanını gelecek sezon da devam ettirecek. Dünyanın ilk elektrikli ve tek markalı ralli kupası olan ADAC Opel e-Rally Cup, Opel Corsa-e Rally ile 2023’te üçüncü sezonuna girecek.

Opel’in yüzde yüz elektrikli bir marka olma sürecindeki geçişinin 2023 yılında da devam edeceğini belirten Opel CEO’su Florian Huettl, “Müşterilerimiz özellikle dinamik GSe modellerimizden birine ilk kez oturduklarında veya yeni Astra-e ile ilk test sürüşlerinin keyfini çıkardıklarında bunu daha iyi anlayacaklar. Ayrıca, yollara ve yarış pistlerine heyecan getiren elektrikli rallilere de devam ediyoruz. Opel, bu ve diğer sürprizlerle 2023 yılında da insanları heyecanlandırmaya devam edecek” dedi.

En Çok Satan Model Opel Astra Tamamen Elektrikli Oluyor

Opel Astra-e

Sınıfının öncüsü olan 6. nesil Opel Astra, lansmandan kısa süre sonra “2022 Altın Direksiyon Ödülü’ne’’ layık görülmüştü. Şimdi ise Opel, Astra-e ile yeni bir çağı başlatıyor. Marka Astra-e modelini Avrupa’da ilkbaharda ve Türkiye’de yılın ikinci yarısında satışa sunacak. Bununla birlikte kompakt sınıfın en çok satan modeli Astra’nın ilk tamamen elektrikli versiyonu satışa çıkacak. Ancak bu kadarla da kalınmıyor. Beş kapılı elektrikli Astra’yı, bir Alman üreticinin ilk tamamen elektrikli station wagon modeli yeni Opel Astra Sports Tourer-e takip edecek.

Yeni Astra-e, sıfır emisyonlu otomobilin elektrikli motoru 115 kW/156 HP güç ve 270 Nm tork üretiyor, aynı zamanda 170 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Yeni Astra-e, bu batarya ile WLTP normuna göre sıfır emisyonla 416 kilometreye kadar menzile değerine sahip.

Opel, yakında Mokka-e için daha fazla güç ve daha uzun menzil de sunacak. “2021 Altın Direksiyon Ödüllü’’ yüzde yüz elektrikli model, gelecekte talep üstüne daha büyük bir batarya ile satışa çıkacak. Mokka-e, yeni 54 kWsa bataryasıyla sıfır emisyonlu olmasının yanı sıra WLTP normuna göre 403 kilometreye kadar menzile ulaşacak. Bu da güncel olarak sunulan 327 km menzile kıyasla yüzde 23 artış anlamına geliyor.

Opel’in GSe Alt Markası Çok Yakında Ana Sahneye Çıkıyor

Opel Corsa-e Rally

Elektrikli üst modeller Opel Astra GSe, Opel Astra Sports Tourer GSe ve Opel Grandland GSe yakında Avrupa’da siparişe açacak. Yeni Astra GSe ve Astra Sports Tourer GSe, 165 kW/225 HP güç ve 360 Nm tork değeriyle (WLTP normuna göre yakıt tüketimi: 1,2-1,1 lt/ 100 km, CO2 emisyonları 26-25 gr/km; her ikisi için de ortalama, geçici değerler) kendi sınıfında oyunun kurallarını yeniden yazacak nitelikler ortaya koyuyor. Böylece hızlı kalkışlar kadar sportif maksimum hız da elde ediliyor. Astra ürün gamındaki GSe versiyonları aynı zamanda yüksek geri bildirim ve üstün sürüş dinamikleri sağlıyor. Direksiyon, süspansiyon ve frenler, sürücü komutlarına anında cevap veriyor. KONI FSD süspansiyon teknolojisi, hassas kullanım ve yüksek konfor özellikleri için sürüş koşullarına bağlı olarak farklı sönümleme özellikleri sağlıyor.

Bu aynı zamanda yeni Grandland GSe için de geçerli. Yüksek performanslı SUV, performans noktasında bir adım daha ileriye gidiyor. Grandland GSe’de, 1,6 litrelik turbo beslemeli benzinli motoru her aksta birer tane olmak üzere iki elektrik motoru destekliyor. Böylece ortaya 221 kW/300 HP sistem gücü çıkıyor. Hibrit moto sistemi, Grandland GSe’yi sürekli elektrikli dört tekerlekten çekişe sahip sportif bir SUV yapıyor ve sınıfının en iyi hızlanma değerine sahip. Grandland GSe, 0-100 km/s hızlanmasını sadece 6,1 saniyede tamamlıyor ve 235 km/s maksimum hıza olanak sağlıyor.

ADAC Opel e-Rally Cup Üçüncü Sezonu Başlayacak

Opel, ilkbahardan itibaren motorsporlarına yeniden ilham vermeyi hedefliyor. 2023’ün Mayıs ayında ADAC Opel e-Rally Cup üçüncü sezonu başlayacak. Yaklaşan yarış için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor ve Opel, başarılı geçen 2022 sezonunu tekrarlamayı hedefliyor. Global anlamda ilk ve bugüne kadarki tek elektrikli tek marka ralli kupasının programı, önümüzdeki sezon için yeniden güncelliyor. Opel Corsa-e Rally, ilk iki yılda tamamladığı yedi etkinliğin ardından 2023’te dört ülkede sekiz ralli etkinliği tamamlayacak.

Sıfır kilometre Peugeot paketleri ve fiyatları için buraya tıklayabilirsiniz!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here