Çıkışından bu yana 11 yıl geride bırakan Juke, şu ana kadar 1.5 milyon adet sattı. Yeni Nissan Juke ; pratik detaylara dikkat ederken tasarıma, teknolojiye ve performansa değer veren sürücüleri çekmeyi hedefliyor. Yeni Juke, Tekna, Platinum, Platinum Perso (özelleştirilebilir iç tasarıma sahip özel versiyon) ve Platinum Premium olmak üzere 4 farklı donanım seçeneği sunacak.

Tek Motor Seçeneği Dikkat Çekiyor

Yeni Nissan Juke, 115 beygir gücünde, üç silindirli, 1.0 litrelik DIG-T turbo-şarjlı içten yanmalı motoruyla satın alınabilecek. Şanzıman olarak ise 6 ileri manuel vites ya da 7 ileri çift kavramalı otomatik vites (DCT) seçenekleri tercih edilebilecek.

Boyutları Eski Neslinden Geniş

Yeni Juke’nin tasarımında olduğu kadar boyutlarında da yenilikler bulunuyor. Nissan Juke bir önceki jenerasyonu ile kıyaslandığında, arka koltuklarda 5,8 cm’lik artan diz mesafesi, yine 2,2 cm’lik artan baş mesafesi ile arkada oturan yolculara oldukça geniş bir alan sunarken, yüzde 20 artan 422 litrelik bagaj hacmi ile de öne çıkıyor.

Bilgi-Eğlence & Güvenlik

Yeni Juke, Nissan’ın bilgi-eğlence ve sürücü yardım teknolojileri ile donatıldı. Yeni Juke segmentinde öncü olarak; Tekna versiyonundan itibaren Bisiklet ve Yaya Tanımalı Akıllı Çarpışma Önleme Sistemi, Akıllı Şerit Takip Asistanı, Akıllı Otomatik Uzun Far Asistanı, Trafik İşaret Tanıma Sistemini standart olarak sunmakta. Bunlara ek olarak, Platinum Premium versiyonunda mevcut olan Kör Nokta Uyarı Sistemi, Akıllı Yorgunluk Algılama Sistemi, Akıllı Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Akıllı Çevre Görüş Sistemi ile de segmentinde eşsiz bir yol güvenlik teknolojisi sunuyor.

2021 Yılında Büyük Hedefler Var

Nissan Türkiye, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu Genel Müdürü Emre Doğueri yeni Juke’nin tanıtımı sırasında bazı açıklamalar yaptı. Doğrueri, “2021 yılı için Nissan olarak hedefimiz 25 bin adet araç satışını Türkiye’de gerçekleştirmek. Ayrıca bu satış hedefleriyle birlikte pazar payımızı hedefimiz olan yüzde 3 seviyesine getirmiş olacağız.” dedi.

Doğrueri 2021 yılı otomobil ve hafif ticari araç satışlarıyla alakalı olarak pazar tahminini ise 800 bin adedin üzerinde olarak açıkladı.

Doğrueri Nissan Türkiye olarak yeni Juke’nin satış adediyle alakalı olarak da bu yıl içinde 7 bin 500 adet otomobil satmayı planladıklarını açıkladı. Yeni Nissan Juke 229 bin 900 TL’den başlayıp 349 bin 900 TL’ye kadar uzanan donanım seçeneklerine sahip.

2. El Nissan Juke İlanları

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here