Lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce Motor Cars bugün yapmış olduğu açıklamada 2022 yılında en yüksek yıllık satış değerlerine ulaştığını duyurdu. 2021 yılının aynı dönemine göre %8 artışla Rolls-Royce motor satış rekoru kırdı.

Rolls-Royce Rekor Satış Yılı

rolls-royce-motor-cars-dan-tarihi-satis-rekoru

Tüm dünyada lüks araç satıcısı olarak bilinen Rolls-Royce İngiliz markasından açıklama geldi. Rolls-Royce Motor Cars Ceo Torsten Müller-Ötvös açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Markamız dünya genelinde yaklaşık 50 ülkedeki müşterilerine 2021‘e göre %8 artışla toplam 6.021 otomobil teslim etti. 2022 yılı Rolls-Royce Motor Cars için çok önemli bir yıl oldu. Sadece markamızın dünyaya ilk tamamen elektrikli modeli olan Rolls-Royce Spectre’yi tanıtmakla kalmadık, aynı zamanda 12 aylık tek bir dönemde 6.000‘den fazla otomobil teslim ettiğimiz ilk yıl olarak kayıtlara geçti .’’ dedi.

Geride bıraktığımız 2022 yılında, Rolls-Royce, Orta Doğu, Asya-Pasifik, ABD ve Avrupa’da neredeyse tüm bölge satışlarında büyüme elde ettiğini belirtti. Özelikle Amerika Birleşik Devletleri, Büyük Çin ve Avrupa pazarları dengeli bir küresel satış tablosuna öncülük ediyor.

Dünya genelinde satın alma gücü azalmış olsa da Avrupa’da Rolls-Royce motorlu otomobil satışları, bölgeyi etkileyen ciddi jeopolitik zorluklara rağmen 2022 yılında, Rolls-Royce motor satış rekoru kırdı.

Rolls-Royce Spectre’ın Ön Sipariş

rolls-royce spectre

Dünyanın ilk ultra lüks elektrikli süper coupe’si Rolls-Royce Spectre‘ın ön siparişleri, ekim ayındaki tanıtımının ardından markanın en iddialı otomobillerini geride bıraktı. 

Otomobil üreticisinin 2030 yılı sonuna kadar sadece elektrikli modeller üretmeye yönelik ilk adımı Spectre’ın müşteri teslimatları bu yılın dördüncü çeyreğinde gerçekleşecek. 2023 yılına kadar güvence altına alınan mevcut tüm RollsRoyce modellerine yönelik talep, ön siparişlerle birlikte son derece güçlü olmaya devam ediyor.

Dünyada içten yanmalı motorlar çok kısa bir süre sonra gerçek anlamda tarih olacağa benziyor. Rolls-Royce gibi birçok firma 2030 yılına kadar tam anlamıyla yalnızca elektrikli otomobil üretimine geçecekler.

Rolls-Royce motor 6000CC gibi yüksek motorlarda dahi böylesi sessiz, titreşimsiz ve konfor odaklı araçları üretebiliyorken, yeni üreteceği elektrikli motorlu araçları ile en iddialı otomobillerini bile geride bırakacak.

Rekor sonuçlar, Ocak 2023’te  Goodwood’daki  Rolls-Royce Evi’nde tam üretimin başlamasının 20. yıldönümüne denk geliyor. Bir Rolls-Royce otomobil, sahibinin kişisel zevkini ve vizyonunu yansıtan, sipariş üzerine yapılmış bir sanat eseridir. 118 yıllık geçmişin yüksek değerli Bespoke siparişleri markanın gerçek bir Lüks Evi olarak konumunu yansıtıyor.

Rolls-Royce Modellerini Tanıyalım

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here