“F-ekspertiz” Marka model fark etmeksizin uygulanabilecek.

Ford yeni kurduğu “F-ekspertiz” markası ile her marka modelden araca, dünya standartlarında TSE belgeli ekspertiz hizmeti verecek. Alanında uzman teknik ekip profesyonel ölçüm araçlarıyla çıkarım veya yorumlardan uzak, tamamen verilere dayalı kontroller gerçekleştirecek. Yapılan kontroller sonunda aracın kaporta boyadan, motora, kaza durumundan, marka-model-yaş-km durumuna kadar tüm özellikleri incelenecek.

Ülkemizde 2.el otomobil alım-satımına ilginin artmasıyla oto ekspertiz faaliyetlerine olan ilgi de arttı. Alacakları aracın sağlamlık durumunu öğrenmek isteyen alıcılar soluğu ekspertizlerde aldı. Hizmet veren yerlerin sayısı arttıkça yaşanan sorunlar hatta dolandırılan müşterilerin varlığı güvenilir ekspertiz hizmetine olan ihtiyacı artırdı.

Ülkemizde sevilen ve çok tutulan markalardan birisi olan Ford araçlarıyla sağladığı güveni ekspertiz hizmetiyle devam ettirmeyi hedefliyor. Ford tarafından oluşan eğitimli uzman ekipler tarafından gerçekleştirilecek testlerden sonra müşteri ile tarafsız ve şeffaf bir ekspertiz raporu paylaşılacak. F-Ekspertiz’de boya kaporta kontrolü, araç içi kontrolü, süspansiyon testi, fren testi,  mekanik kontrolleri, lift ile araç altı kontrolleri, lastik kontrolleri, yanal kayma testi, donanım kontrolü listelenmesi, elektronik beyin testi (OBD) ve motor gücü testi (dyno) yapılabilecek.

Mağduriyet Yaşamamak İçin Güvenilir Ekspertiz Şart

2. el araç alımında ekspertizin önemine dikkat çeken Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk :

“Yıllar içinde gelişen teknoloji, motor sistemleri ile birlikte artık araç alırken birçok farklı kontrollerin yapılması gerekiyor. Geçtiğimiz yıllarda hasarlı ve sorunlu araç bilgileri tüketicilerden saklandı ve yüz binlerce mağduriyet vakası yaşandı. Bunun üzerine geçtiğimiz aylarda alınan bir kararla, ikinci el araç alım satımlarında 8 yaş veya 160 bin km’ye kadar araçlarda ekspertiz raporu şartı getirildi.”

“Ekspertiz konusunda da alanında uzman, kurumsal ve yaptığı ekspertizin arkasında durabilecek kurumlarla çalışmak büyük önem taşıyor. Ford Otosan olarak, biz de yetkili bayilerimiz aracılığıyla tüketicilere güvenli, alanında uzman kişilerden oluşan ekiplerle, boya, kaporta, motor, mekanik, yol testleri, lift ile araç altı kontrolleri dahil her türlü ekspertiz hizmetini sunmaya başladık.”

“F-Ekspertiz yapılanmamızı 2.el araç pazarının %80’ini kapsayacak şekilde tamamladık, önümüzdeki dönemde pazarın tamamına hizmet verecek şekilde yapılanmamızı genişletmek üzere çalışıyoruz. Kurumsal, sorumlu ve şeffaf ekspertiz yaklaşımı ile bireysel müşterilerden, filo ve oto galerilere kadar herkes için ekspertizin en güvenli adresi olmayı hedefliyoruz” dedi.

F-ekspertiz hizmeti 5 farklı pakette müşteriye sunulacak. “Bronz”, “Gümüş”, “Altın”, “Platin” ve “Dyno” olmak üzere 5 farklı paket ve 150 TL’den başlayan fiyatlarla alınacak hizmeti seçmek müşteriye bırakılmış.

2.El Ford İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here