2019 Honda Civic Sedan 1.6 LPG CVT Detaylı İnceleme

2
35097
kapak Honda Civic Sedan LPG Test (3)

Murat Tosun, Honda Civic Sedan LPG versiyonunu test etti. LPG’li Civic hakkında detaylı bir değerlendirme yaptı. bakalım, Murat Tosun’un fabrikadan LPG’li Honda Civic yorumları nasıl? LPG’li Honda Civic testi

Honda Civic Sedan LPG Sürüş İzlenimleri

“Honda Civic Sedan LPG dizeli unutturur”

Honda Civic Sedan ulaştığı başarılı satış rakamlarıyla ülkemizin en sevilen modellerinden biri. Fabrika çıkışlı LPG versiyonuna sahip olması çok önemli bir artı.

Tasarım özellikleri

Aslına bakarsanız tasarım konusunda çok fazla söz söylemeye gerek yok. Ortaya çıktığı ilk günden itibaren genel anlamda herkesin beğenisini kazanmayı başardı. Honda tasarımcıları bu aracı ortaya çıkardıklarında Premium araç özelliklerine sahip olduğunu dile getirmişlerdi. Bu söylemlerinde de sonuna kadar haklı çıktılar. Kendi sınıfında satış rakamlarına baktığımız zaman tasarım konusunda sevilen bir araba olduğunu çok net bir şekilde anlıyoruz. Kaliteli görünen detaylarını, yere yakın tasarım anlayışı ile birleştiren Honda Civic Sedan sadece arka tasarımı ile biraz eleştiri alıyor. Ancak burada da onu sevenlerin sayısının çok daha fazla olduğunu düşünüyoruz.

Sıfır km araba fiyat listesi için tıklayın!

Honda Civic Sedan İç Mekan Özellikleri

Herkesin ihtiyacına cevap verebilen bir yaşam alanına sahip olan Honda Civic Sedan bu bölümde de kalite hissini yükseltmiş. Kullanılan malzeme kalitesi bir üst sınıfla bile başa çıkabilecek özelliklere sahip. Yaşam alanında bizlerin en çok sevdiği yanı kullanışlılığı oldu. Çok kolay kullanılan ve aradığınızı hemen bulduğunuz bir tasarıma sahip. Ferahlık ve genişlik konusunda sıkıntı yaşatmayan Honda Civic Sedan, Türkiye’de üretilen en başarılı modellerden biri. Eşya gözlerinin sayısı oldukça iyi olan araçta son derece büyük bir bagaj bulunuyor. Bagajın yükleme ağzının geniş olması sayesinde kullanımı da son derece kolay. Orta konsolun üzerinde yer alan ekranın kullanımıysa biraz daha kolay olabilir. Geri dönüşler ve aradığınızı bulma konusunda alışkanlık kazanana kadar sıkıntı yaşayabilirsiniz. Dizel otomatik versiyonunda vites kolu yerine kumanda elemanlarına yer verilen araç LPG versiyonunda bildik bir vites koluna sahip. Kullanım konusunda bazılarımız hala bu tip kumanda kolunu daha çok seviyor.

Honda Civic Sedan LPG Motor Özellikleri

Honda Civic Sedan fabrika çıkışlı olarak LPG versiyonuna sahip olması sayesinde önemli bir artıya sahip. Ülkemizde dizel motorlarla birlikte en çok kullanılan LPG her zaman popüler ve bunu uzun yıllar devam ettireceği de net bir şekilde belli oluyor. Motor kaputunun altında 1.6 litre benzinli motor seçeneği yer alan araçta LPG’ye özel tasarlanmış ve Premium CVT adı verilen şanzıman görev yapıyor.

Sıfır Honda Civic Sedan fiyat listesi için buraya tıklayın!

CVT şanzıman ona verdiğiniz her türlü görevi net bir şekilde yerine getiriyor. Vites konsolunun olduğu bölümde yer alan ECO düğmesine bastığınız zaman çalışma karakterini adından da anlaşılacağı gibi ekonomik ayarlara getiriyor. 125 beygir güç ve 152 Nm tork üreten benzinli motor ile Honda Civic Sedan maksimum 196 km/s hıza ulaşırken, 0-100 km/s hızlanmasını 11.6 saniyede tamamlıyor.

İkinci el Honda Civic fiyatları nasıl? Bilgi almak için hemen tıklayın!

Konfor ve Yol Tutuş Özellikleri

Sürüş güvenliği ve sürüş konforu açısından neredeyse hiç sıkıntı yaşamadığımız araçlardan biri olan Honda Civic Sedan güvenilir yol arkadaşlarından biri. Bu kez testimize LPG versiyonu ile konuk olan Honda Civic Sedan benzinli kullanımlar sırasında 100 km’de ortala 7.3 litrelik tüketimle yetinebiliyor. Burada CVT şanzımanın ekonomik modunu kullanmanız sayesinde tüketimi başarılı bir seviyede tutabiliyorsunuz. Direksiyon simidinin sol arka tarafında yer alan bir kumanda ile aracı istediğiniz zaman LPG’li istediğiniz zaman benzinli olarak kullanabiliyorsunuz. Bu kumanda elemanını kullanmadığınız zaman araç LPG tüketimi ile ilerliyor. LPG’li kullanım sırasında ortalama tüketime baktığımız zaman 100 kilometrelik karma yol şartları testimizde 8.6 litrelik tüketim sonucuna imza attı. LPG’li kullanımlar sırasında performanstan ödün vermeyen bir karaktere de sahip.

Güvenlik Özellikleri

Honda Civic Sedan LPG EuroNCAP tarafından yapılan çarpışma testinden 4 yıldız alarak ayrıldı. Bu test sırasında yetişkin yolcu güvenliğinden oldukça yüksek bir puan olan yüzde 92, çocuk yolcu güvenliğinden yüzde 67, yaya yolcu güvenliğindense yüzde 75 aldı. Güvenlik yardımcılarından aldığı sonuç ise yüzde 88.

Fabrika çıkışı LPG’li Dacia Duster ve Sandero hakkında bilgi için tıklayın!

Honda Civic Sedan LPG Yorumları

Murat Tosun’un Honda Civic Sedan LPG ile ilgili yorumları şöyle: Honda Civic Sedan LPG’li versiyonu ile de testimizden başarıyla ayrıldı. Sunduğu Premium özelliklerine fabrika çıkışlı LPG versiyonunu da ekliyor olması önemli bir artı. Tüketim konusunda başarılı sonuçlara imza atan araç, LPG’li kullanımlar sırasında performanstan da ödün vermiyor.

Honda Civic Sedan LPG Fiyat Özellikleri

Honda Civic Sedan LPG ülkemizde 142 bin 500 TL başlangıç etiketiyle kompakt sedan sahibi olmaya imkan tanıyan bir araç. LPG kullanılan en pahalı Honda Civic Sedan’ın fiyatıysa 165 bin 500 TL.

Honda Civic Sedan LPG Teknik Özellikleri

 • Motor: 1.6 lt
 • Motor Hacmi: 1597 cc
 • Silindir Adedi: 4
 • Maksimum Güç: 125 HP
 • Maksimum Tork: 152 Nm

Performans Verileri

 • 0-100 km/s Hızlanma: 11.6 sn
 • Maksimum Hız: 196 km/s

Frenler:

 • Ön: Hava kanallı disk
 • Arka: Disk

Honda Civic Sedan LPG Yakıt Tüketimi Miktarı

 • Yakıt Türü: Benzin
 • LPG Şehir İçi: 8.5 lt/100 km
 • Şehir Dışı: 5.0 lt/100 km
 • Karma: 6.3 lt/100 km
 • Test: 7.3 benzin / 8.6 LPG lt/ 100 km
 • CO2 Emisyonu: 144

Honda Civic Sedan Boyutlar

 • Uzunluk: 4648 mm
 • Genişlik: 1799 mm
 • Yükseklik: 1407 mm
 • Dingil Mesafesi: 2698 mm

Bagaj Kapasitesi

 • 519 lt
 • Yakıt Depo Kapasitesi: 46 lt
 • Boş Ağırlık: 1319 kg
 • Lastik Boyutu: 215/55 R16

2 YORUMLAR

 1. vergi teşviğinin kalkmasıyla beraber koca ülkede 11 günde sadece 200 adet araç satılmış vaziyette,bu 200 araçta bayilerimizin teşvik bitmeden kendilerinin alıp uygun fiyattan sattıkları araçlardır, ortalama bir aile aracı 150 bin tl olmuşken kimse uygun otomobilden bahsetmesin,şunu unutmayın ki araç fiyatları çok yüksek değil, bizim gelirimiz eridi ve bizler fakirleştik,ortalama bir aracın 25 bin usd olduğunu var sayarsak, bu rakam 140 bin tl ye tekabül ediyor, ama 0 km araçların potansiyel alıcısı olan devlet memurları ve özel sektör beyaz yaka grubunun ortalama maaşları 5 sene öncesine göre yarı yarıya azalmıştır, 2000-2200 usd ortalamasında alınan maaşlar şu anda 1000 dolara denk gelen miktarlara düşmüştür, araç ve ev almak ülkenin %95 i için hayal olmuştur, yoksa honda ciciv de çok güzel otomobildir diğerleride, artık kötü otomobil üretilmiyor zaten,

 2. bir önceki kasaya göre bariz şekilde fazla yakmasının sebebini bilen var mı? Bir önceki kasa civic aldım sıfır.Çok az yakıyordu.2019 da yeni kasa excutuve aldım o da sıfır ciddi şekilde çok yakıyor….

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here