Geçtiğimiz yıl Doğan Otomotiv distribütörlüğünde Türkiye pazarına elektrikli otomobiller ile giriş yapan MG otomotiv başarısıyla dikkat çekti. Türkiye pazarına ilk olarak yüzde yüz elektrikli ZS EV modeli ile giriş yapan marka, son olarak Plug-in Hibrit modeli HS‘yi satışa sundu. İngiliz otomobil markası, 2022 yılında Türkiye’de en çok satan İngiliz markası olmayı başardı.

2023 Yılında Yeni Modeller Gelmeye Devam Ediyor

MG, Avrupa genelinde satışlar 2021 yılında göre üç katına çıkarmayı başardı ve özellikle elektrikli otomobil satışlarında önemli bir yere sahip. Bununla birlikte markanın Servis ve Deneyim Noktaları sayıları da artış gösterdi. Ek olarak 2022 yılında gösterdiği başarıyı devam ettirmeyi hedefleyen marka, 2023 yılında 16 ilde 23 Deneyim Noktası ile hizmet verecek. Ayrıca 2023 yılının ilk çeyreğinde yeni ürün gamı ile Türkiye’de başarılarına devam edecek.

İngiliz Otomobil Markaları Arasında Liderlik

 

mg zs ev

Doğan Trend Otomotiv Genel Müdür Yardımcısı Tibet Soysal, “2022 yılını ‘İngiliz Otomobil Markaları Arasında Liderlik’ hedefimize ulaşarak tamamladık. Model yelpazemizi genişleterek büyümeye odaklandığımız 2022’de 2021’e göre satışlarımızı 3.5 katına çıkardık. Kasım 2022’de lider olduğumuz ‘Şarj-Edilebilir-Hibrit’ pazarında tüm yılı ikinci olarak tamamlayarak kısa zamanda yeni bir teknolojinin öncüsü olduk. 2023 yılında hedeflerimizi daha da büyütüyoruz. Yılın ilk yarısından itibaren satışa sunacağımız yeni %100 elektrikli MG modellerimizin katkısıyla ürün yelpazemizi iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. 2023’te sahipleri ile buluşturacağımız MG otomobillerin yarısının elektrikli olmasını planlıyoruz” şeklinde konuştu.

MG Otomotiv’in Türkiye’de bulunan modellerini incelemek ve fiyatları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here