Dört Tekerden Çekiş, 4×4 Nedir?

Hiç dört tekerlekten çekişli bir araç kullandınız mı? Ya da engebeli arazide dört tekerlekten tahrikli bir araca bindiniz mi? Oldukça heyecan verici bir deneyim olabilir. Dört tekerlekten çekişli araçlar, hava koşullarının yolları kayganlaştırdığı durumlarda da iyidir . Bu yağmur, kar ve hatta buzlanmış yollar için de geçerlidir. Peki dört tekerlekten çekişli araçların bu koşullarda iyi çalışmasını sağlayan şey nedir? Gelin bugün hep beraber dört tekerden çekiş nedir ve ne işe yarar gibi soruların cevaplarını öğrenelim.

DCT (Çift Kavramalı) Şanzıman Nedir? Avantajları Nelerdir?

Çift kavramaları DCT Şanzıman hakkında tüm detayları inceledik.

D4D Nedir?

D4D nedir? Japon otomobil devi Toyota’nın geliştirmiş olduğu bir motor teknolojisidir.

CRDI Motor Nedir? Kronik Sorunları Nelerdir?

Hyundai ve Kia grubu araçların Common rail sisteme sahip dizel motorları CRDi olarak adlandırılmıştır. Common Rail Diesel İnjection kelimelerinden türetilmiştir.

TDI Motor Nedir? Kronik Sorunları Nelerdir?

Volkswagen'in ürettiği TDI motor, dizel yakıt kullanan motor çeşitlerinden biri. Bu motor türü hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

Opel CDTI Motor Nedir? Kronik Sorunları Nelerdir?

CDTI motor, Opel markasının “common rail” dizel yakıt sistemiyle çalışan motorlarına denir. “Common Diesel Turbo Injection” kısaca CDTI motorun, ilk olarak Opel Astra modellerinde kullanıldığını söyleyelim. “CDTI motor nedir?”, “CDTI motorların kronik sorunları var mı?” gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Wankel Motor Nedir? Çalışma Prensibi Nasıl?

Wankel motor nedir, nasıl bir çalışma prensibine sahiptir? Wankel motoru hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için tıklayın!

Arabaseverlere Verebileceğiniz Uygun Fiyatlı Yılbaşı Hediyeleri

Arabaseverlere verebileceğiniz birbirinden farklı uygun fiyatlı yılbaşı hediye fikirleri için içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

PDK Şanzıman Nedir?

PDK şanzıman, Porsche markasının tasarladığı bir şanzıman türüdür. Bu şanzıman türü hakkında daha fazla ayrıntıya göz atmak için tıklayın!

Vites Nedir?

Araçların harekete geçmesi için sahip olduğu dişli sisteme vites adı veriliyor. Peki viteslerin kaç farklı türü bulunuyor ve ne işe yarıyor?

En Popüler