Lexus Markası Dört Mevsim Üstü Açık Araba Tasarladı

0
4003

Lexus markası dört mevsim üstü açık araba tasarladı.

Lexus markası dört mevsim üstü açık araba tasarladı. Marka LC Convertible modelini yenileyerek kullanıcılara dört mevsim üstü açık araba keyfini yaşatmayı amaçlıyor.

Genellikle sıcak havalarda üstü açık araba kullanmak büyük bir keyif diyebiliriz. Yolculuk yaparken rüzgarı hissetmek isteyen kullanıcılar arabanın üstü açarak yolculuk yapıyor.

Üstü Açık Arabalar Açık Hava Kontrol Sistemi ile Her Mevsim Kullanılacak

Lexus markası, kullanıcılara her mevsim rahatlıkla kullanabileceği üstü açık araba tasarlamayı hedefliyor. Marka yeni teknolojiden faydalanarak LC Convertible modelin de soğuk havalarda bile üstü açık şekilde kullanılmasını sağlayacak.

Lexus markası, Açık Hava Kontrol Sistemi sayesinde arabanın kliması sensörler yardımıyla rahatlıkla ayarlanabilecek. Tavan açık olduğu durumlarda ayrı kapalı durumlarda ayrı çalıştırılacak. Dışardaki hava durumuna göre aracın içinde sıcaklık değişecek. Bu sitem ile vücudun alt ve üst bölümleri ayarlanabilir ısı ile ısıtılacak.

Lexus LC Convertible

Soğuk Havanın Keyfi Bir Başka

Açık Hava Kontrol Sistemi ile soğuk havalarda aracın üstü açıldığında hem aracı kullanan kişi hem de yolcu soğuk havalardan korunacak. Vücudun alt kısmı havanın durumuna göre ısıtılacak. Ayrıca baş ve omuz kısmındaki sıcaklık da düşünülmüş. Kafalıklarda ayarlanabilir ısıtıcılar sayesinde hava soğuk olsa bile üstü açık araba rahat bir şekilde yapılabilecek. Araçta bulunan sistem sayesinde yolcular menülerde istediği ayarlamayı yapabilecek. Bu sistem sayesinde yolcular konforlu bir yolculuk yapacak.

Akıllı Klima Sistemi

Climate Concierge Klima Sistemi; Lexus markası, üstü açık arabası için akıllı klima sistemi geliştirdi. Otomatik klima, koltuk, boyun ve direksiyon ısıtıcılarıyla koordineli olarak çalışıyor. Ayrıca sürücünün yanındaki koltuk isteğe göre açılıp kapanabiliyor. Sürücü tek başına yolculuk yaptığında yolcu koltuğunun ısıtıcısını kapatarak tasarruf sağlayabilir.

Lexus LC Convertible

Üstü Açık Araba Testlerden Geçti

Lexus markası, yolculara dört mevsim üstü açık araba kullanma konforu sağlamak için aracı binlerce kez test etti. Sağlamlık testinden geçti. 15 saniyede açılabilen yumuşak tavan 18 bin kere test edildi. Herhangi bir sorun yaşanmadı. Dört mevsim rahatlıkla kullanılabilecek.

Dışarıdaki seslerden rahatsız olunduğunda rahatlıkla üst tavan kapatılabiliyor. Ayrıca özel tasarımı sayesinde üst tavan katlandığında bagaj hacmi daralmıyor.

Lexus LC Convertible

Araç almayı düşünüyorsanız en yeni ikinci el otomotiv ilanlarına bakmadan geçmeyin. Eğer aracınızı satmayı düşünüyorsanız aracınızı arabam.com üzerinden ücretsiz ilan vererek hızlıca satabilirsiniz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here