Güzel Haber Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından Geldi.

Son günlerde Türkiye gündeminden düşmeyen yerli otomobil projesinde 18 Temmuz’ da fabrikanın temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımıyla atılmıştı. Her gün yeni bir adım daha atılan Yerli otomobil projesinde güzel haber bu sefer Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’ den geldi.

Kuluncak İlçesinde Bulundu!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, Yerli otomobil yapımında ihtiyaç duyulan nadir bulunan toprak elementleri, Malatya’nın Kuluncak ilçesinde de bulunduğunu açıklaması kentte heyecanla karşılandı.

Yerli Arabaya Katkıda Bulunacakları için Çok Mutlu Oldu!

Bakan Fatih Dönmez’in, Türkiye’de Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün kontrolünde gerçekleşen arama çalışmalarında, yeni bir yatağın keşfedildiğini açıkladı. bu haberi duyan halk heyecana kapıldı. Malatya’nın Kuluncak ilçesinde yer alan bu maden yatağında Nadir bulunan, aynı zamanda yerli arabanın yapımında da kullanılacak olan elementler keşfedildi. Halk yerli arabaya katkıda bulunacağı için çok mutlu oldu.

Kuluncak
Kuluncak

Kuluncak Belediye Başkanı

Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz ilçede halihazırda bakır, demir ve krom ocaklarının var olduğunu belirterek “Buralarda çok değerli madenlerin olduğunu dedelerimizden, babalarımızdan hep dinliyorduk. Geleceğin bu madenlere bağlı olduğu söyleniyordu ama buranın işletilmediği dile getiriliyordu. Sayın Cumhurbaşkanımızdan, hükümetimizden Allah razı olsun, ciddi anlamda buraya bir destek verdiler. Burada 3 yıldır MTA gözetiminde bir şirket çalışıyor” dedi.

Yerli otomobil
Yerli otomobil

Bakan Dönmez’ in açıklamasıyla çok mutlu olduklarını belirten Cengiz “Bakan Bey’in burayı açıklamasına kadar sadece kulaktan dolma bilgilerle burada değerli madenlerin olduğunu biliyorduk. Ama Bakan Bey Eskişehir’den sonra Kuluncak ilçemizde de bu elementlerin olduğunu söylemesi bizleri mutlu etti. İlçemizin de Bakan Bey tarafından açıklanması bizleri gururlandırdı ve sevindirdi” dedi.

Yerli otomobil
Yerli otomobil

Haberin duyulmasının ardından çok sayıda telefon aldığını ve Kuluncak’ın geleceği açısından olumlu tepkiler aldıklarını da dile getiren Cengiz, “İlçemizin nüfusunun ileride 10 katına kadar çıkacağını ve ilçenin şehirleşme yönünde de büyük bir adım atacağını düşünüyoruz. Bizlere düşende büyüklerimizle beraber yerelden de ilçemizi kalkındırmak. İlçemizdeki maden ocakları ile birlikte nüfusumuzun da artmasını bekliyoruz. İlçenin alt yapısı, konut alanlarını, şehir planlarını gerçekleştireceğiz. Bu dağların altı cevher dolu, çok zengin dağlarımız var” şeklinde konuştu.

kuluncak
kuluncak

Belediye olarak bu süreçte ellerinden gelen tüm destekleri sunacaklarını kaydeden Cengiz, “Kuluncak’ın şaha kalkması, şehirleşmesi adına çok önemli buluyoruz bu gelişmeyi. Ülke ekonomisinde Kuluncak’ın ayrı bir yeri olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

TOGG Fiyatı Belli Oldu!

3 YORUMLAR

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here