Pandemiden Sonra Gezilecek Yerler

0
2123
Tam kısıtlama

Tam kısıtlama döneminin sonunda sokağa çıkma yasağı kalktığı zaman arabanızla gidebileceğiniz seyahat rotalarını sizler için hazırladık. Tam kapanma sonrası keyifli ve huzurlu zaman geçirmeniz ve pandemi döneminin stresini üzerinizden atmanız için; mavinin ve yeşilin bütün tonlarını barındıran Ege’nin doğa harikası ilçelerini sizler için listeledik.

Başlangıç noktasının İstanbul olarak belirlendiği gezi rotamızda hedef konumların mesafesi, ortalama yakıt tüketimi ve tahmini varış sürelerine yer verilmiştir.

1Urla | Tam Kısıtlama Bittiğinde Gezilecek Yerler

İzmir’in sessiz ve sakin ilçesi Urla, pandemi döneminde yaşadığınız bütün stresi atmanızı ve huzurlu zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Temiz sahilleri ve muhteşem doğasıyla tam kısıtlama bittiğinde mutlaka ziyaret etmeniz gereken ilçeler arasında yer alıyor.

İstanbul – Urla: 530 KM

Tahmini Yakıt Tüketimi: 26,5 lt (100 kilometrede 5 litre yakıt tüketim değeri baz alınmıştır.)

Tahmini Varış Süresi: 5,5 saat

2Kuşadası

Muhteşem doğası ile ön plana çıkan Kuşadası aynı zamanda çok geniş bir kültür mirasına sahip. Ülkemizin en eski turizm merkezlerinden birisi olan Kuşadası sakin ve huzurlu doğasıyla keyifli zaman yaşatıyor.

İstanbul – Kuşadası: 560 KM

Tahmini Yakıt Tüketimi: 28 litre (100 kilometrede 5 litre yakıt tüketim değeri baz alınmıştır.)

Tahmini Varış Süresi: 6 saat

3Çeşme | Tam Kısıtlama Bittiğinde Gezilecek Yerler

Muhteşem koyları ve plajlarıyla dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin ilgi odağı olan Çeşme denizi ve doğasıyla unutulmaz bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Sosyal hayatın hareketli olduğu ilçede eğlenceli zamanlar geçirerek tam kısıtlama döneminin tüm yorgunluğunu atabilirsiniz.

İstanbul – Çeşme: 575 KM

Tahmini Yakıt Tüketimi: 29 litre (100 kilometrede 5 litre yakıt tüketim değeri baz alınmıştır.)

Tahmini Varış Süresi: 6 saat

4Didim

Tam Kısıtlama bittiğinde mutlaka gezmeniz gereken yerlerden birisi olan Didim, tatilinizin keyifli ve huzurlu geçmesini sağlıyor. Birçok medeniyete ve uygarlığa ev sahipliği yapmış Ege Bölgesi’nin güzide turizm merkezlerinden olan Didim tarihi eserleriyle ilgi çekiyor. Didim’e gittiğiniz zaman mutlaka Apollon Tapınağı’nı ziyaret etmelisiniz.

İstanbul – Didim: 620 KM

Tahmini Yakıt Tüketimi: 31 litre (100 kilometrede 5 litre yakıt tüketim değeri baz alınmıştır.)

Tahmini Varış Süresi: 6,5 saat

5Bodrum | Tam Kısıtlama Bittiğinde Gezilecek Yerler

Muğla’nın dünyaca ünlü ilçesi Bodrum dünya turizmi açısından çok önemli bir yere sahiptir. Dünyada en çok ziyaret edilen tatil bölgelerinden birisi olan Bodrum muhteşem denizi, koyları ve plajlarıyla adeta turizm sektörünün yıldızı haline gelmiştir. Sosyal hayatın son derece hareketli olduğu Bodrum’u tam kısıtlama bittiğinde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

İstanbul – Bodrum: 700 KM

Tahmini Yakıt Tüketimi: 35 litre (100 kilometrede 5 litre yakıt tüketim değeri baz alınmıştır.)

Tahmini Varış Süresi: 7 saat

6Marmaris

Yemyeşil doğası ve masmavi deniziyle Ege’nin en güzel ilçelerinden birisidir. Muğla’ya bağlı olan Marmaris birçok yerli ve özellikle yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Eğlenceyi ve huzuru aynı zamanda bulabileceğiniz nadir bölgelerden birisi olan Marmaris muhteşem doğasıyla sizleri bekliyor.

İstanbul – Marmaris: 725 KM

Tahmini Yakıt Tüketimi: 36 litre (100 kilometrede 5 litre yakıt tüketim değeri baz alınmıştır.)

Tahmini Varış Süresi: 7,5 saat

Ege Otelleri ve Gezi Rehberi 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here