En Çok Satan Hatchback Arabalar 2021

0
10358
hatchback

Hatchback, bagaj uzantısı ve keskin hatları olmayan sportif tasarımlı arabalardır. Özellikle son yıllarda Hatchback araçları yollarda daha fazla görmeye başladık. Boyutları dolayısıyla şehir kullanımında çok fazla tercih ediliyor. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından paylaşılan verilere göre en çok satan Hatchback arabaları sizler için derledik.

10 Peugeot 308

peugeot 308 2022

Yumuşak hatların modern tasarım çizgileriyle oldukça şık ve zarif gözüken Peugeot 308, sportif ve kompakt otomobil almak isteyenlere hitap ediyor. Avrupa’da Türkiye’den daha popüler olsa da, ülkemizde yine de en çok satan HB araçlar arasında yer alıyor.

Sıfır KM Peugeot Fiyat Listesi

9 Kia Rio

kia rio 2022

Kia’nın yüksek performanslı rahat kullanımıyla dikkat çeken aracı fiyat performans olarak en makul Hatchback’lerden biri.

Sıfır KM Kia Rio Paketleri ve Fiyatları

8 Seat Ibiza

Seat İbiza 2022

Seat‘ın en ikonik modeli olan Ibiza, modern tasarımı ve donanımlarıyla sürekli kendini yenilemeye devam ediyor. Hatta dünya genelinde 6 milyondan fazla satılan bu araç Türkiye’de de oldukça yüksek bir satış marjına sahip.

Sıfır KM Seat Ibiza Paketleri ve Fiyatları

7 Volkswagen Golf

volkswagen golf 2022

Volkswagen’in en çok tercih edilen ve sevilen modellerinden biri olan Golf, kaliteli iç mekanı ve yenilenmiş tasarımı ile Türkiye’de en çok satılan Hatchback modeller arasında yer alıyor.

Sıfır KM Volkswagen Golf Paketleri ve Fiyatları

6 Citroen C3

2022 yeni citroen

Diğer markaların aksine tasarım çizgisine sadık bir marka Citroen. Bu nedenle c3 modelinde ağabeyi C4 Cactus’den esinlenmiş. Şehirli görünümüyle oldukça beğenilen C3 modeli ülkemizde de oldukça seviliyor ve tercih ediliyor.

Sıfır KM Citroen C3 Paketleri ve Fiyatları

5 Peugeot 208

peugeot 208 2022

Ülkemizde de en çok satan 5 Hatchback arasına girmeyi başaran otomobil, ön kaput detayıyla hayranlık uyandırıyor. Peugeot 208, tasarım detayları ve zengin motor seçenekleriyle çok sevilen bir formül sunuyor

Sıfır KM Peugeot Fiyat Listesi

4 Opel Corsa

opel corsa 2022

B segment otomobil dünyasının yıllardır iddialı oyuncusu olan Opel Corsa, birçok nesli ile ülkemizde yüksek satış rakamları yakaladı. Hem bireysel hem de filo tarafında en sevilen modellerinden biri olmayı başardı. Opel Corsa, her sene yenilenen kimliğiyle tekrar satışa sunuluyor.

Sıfır KM Opel Corsa Modelleri ve Fiyatları

3 Hyundai i20

hyundai i20 2022

Hyundai i20 ilk olarak zarif, çarpıcı ve sportif tasarımıyla dikkat çekse de araç güvenliği ve teknolojik donanımlar konusunda da oldukça iddialı. Özellikle tüm Japon arabalarında olduğu gibi minimum arıza özelliği ile çok fazla tercih ediliyor.

Sıfır KM Hyundai i20 Modelleri ve Fiyatları

2 Volkswagen Polo

volkswagen polo 2022

Polo, Volkswagen’in en ekonomik modeli olarak dikkat çekiyor. Ayrıca markanın en çok tutulan modelleri arasında yer alıyor. Özellikle Hatchback olmasından dolayı şehir içi kullanımda oldukça tercih ediliyor.

Sıfır KM Volkswagen Polo Modelleri ve Fiyatları

1 Renault Clio

renault clio 2022

Renault Clio, ülkemizde üretilen modellerden biri. Bu sebeple yedek parça tedariki konusunda da oldukça iddialı. Yedek parça sorunu olmayan arabalar ise piyasada sevilir ve kolay satılır. Bu nedenledir ki Türkiye’de en çok satılan Hatchback modeli Renault Clio.

Sıfır KM Renault Clio Modelleri ve Fiyatları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here