En Az Yakan Arabalar Listesi ⛽

17
131774
Az yakan arabalar

Otomobil sahibi olmak hepimizin ortak ihtiyacı ve isteğidir diyebiliriz. Günümüz şartlarında gerekiş gerek okul için otomobil fazlasıyla ihtiyaç haline gelmiştir. Fakat her ne kadar bir araç sahibi olmaya ihtiyacımız da olsa ilk önce haklı olarak harcayacağımız yakıtı düşünüyoruz. Biz de sizler için otomobil sahibi olmadan önce bilgilenmeniz için en az yakan dizel arabalar listesi hazırladık. En az yakan arabalar hangileri? Az yakıt tüketen araçlar listesinde ilk ona kimler girer. En az yakan otomobiller hangileri? Çok az yakan araba tavsiyesi arayanlar için araştırdık: En Az Yakan Arabalar Listesi 2021

 

En Az Yakan Dizel Arabalar Listesi

Volkswagen Passat 2.0 TDI BMT, Dizel, 150 HP – 3,9 litre

Volkswagen Passat 2021
En az yakan dizel arabalar listesi Volkswagen Passat ile başlıyor. Passat, başarıya giden yolda sadece ondan beklediklerinizi değil, beklentilerinizin de ötesini karşılamaya hazır. Passat’ın motorları güçlü olduğu kadar ekonomik de. Bu nedenle otomobil kullanmayı seven; fakat yakıt tüketimini düşük tutmak isteyenler için Passat, mükemmel bir seçenek. Volkswagen Passat, 100 kilometrede ortalama 3,9 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Volkswagen Passat Fiyatları

Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDM-2 Start&Stop, Dizel, 120 HP – 3,9 litre

Alfa Romeo Giulietta

Sportif dış gövde detayları, en uygun araç-içi deneyimi, yeni kabin rötuşları ve geliştirilmiş motor serisi: Giulietta kendini bir kez daha geliştirdi. Yapılan tüm yenilikler, aracın performansını geliştirmek ve sürücüye eşsiz sürüş duyguları yaşatmak üzere tasarlandı. Alfa Romeo Giulietta, 100 kilometrede ortalama 3,9 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Alfa Romeo Giulietta Fiyatları

Citroen C-Elysse 1.5 BlueHDI Start&Stop, Dizel, 100 HP – 3,9 litre

Citroen C-Elysee

Zerafet ile yenilenen C-Elysse, prestijli görünümünü güçlendiren bir radyatör panjuru ve yenilikçi tasarıma sahip aydınlatma sistemiyle incelikli bir gelişim sergiliyor. Citroen C-Elysse’nin ön yüzü, aerodinamiği iyileştirecek ve yol tutuşu güçlendirecek şekilde genişletilmiştir. Bu sedanın mükemmel yol tutuşu ve süspansiyon konforu her güzergahın zevkli bir yolculuğa dönüştürülmesinde önemli katkı sağlıyor. Citroen C-Elysse, 100 kilometrede ortalama 3,9 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Citroen C-Elysee Fiyatları

Peugeot 508 1.5 BlueHDI, Dizel, 130 HP – 3,8 litre

peugeot 508

Alçak gövdesi, heykelsi hatları ve sert, güçlü tarzı ile Peugeot 508, sportiflik ve inovasyon alanında yeni bir çağa imza atıyor. Yüksek verimliliğe sahip motorları ile sürüş sırasında gücü en yoğun haliyle hissettiriyor. Peugeot 508, 100 kilometrede ortalama 3,8 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Peugeot 508 Fiyatları

Citroen C4 1.5 BlueHDI, Dizel, 132 HP – 3,8 litre

citroen c4

Geçtiğimiz yılın en dikkat çeken otomobil modelleri arasında olan Citroen C4, güçlü bir tasarıma ve benzersiz bir karaktere sahip. Teknolojik olarak sürüş kalitesi ve güvenliğine ek olarak hız sabitleme ve yokuş kalkış desteği ile de dikkatleri üzerine toplamaktadır. Citroen C4, 100 kilometrede ortalama 3,8 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Citroen C4 Fiyatları

Peugeot 208 1.5 BlueHDI, Dizel, 132 HP – 3,7 litre

peugeot 208

Zamanın ötesinde olanlar için tasarlanmış Peugeot 208, atletik silueti, uzun sportif gövdesi ve baştan çıkarıcı yuvarlak hatlarıyla güçlü bir kişilik sergiliyor. Güvenlik ve sürüş destek asistanları ile birçok akıllı sürüş destek asistanlarını bir arada bulabilirsiniz. Peugeot 208, 100 kilometrede ortalama 3,7 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Peugeot 208 Fiyatları

Renault Clio Joy 1.5 BlueDCI, Dizel, 85 HP – 3,6 litre

renault clio - Az Yakan Dizel Arabalar Listesi

Clio, inovatif sürüş teknolojileri ile donatılmıştır. Onunla geçirdiğiniz yolculuğu sizin için benzersiz bir keyfe dönüştürüyor. Sahip olduğu aktif acil fren destek sistemi, eller serbest park gibi sürüşe yardımcı güvenlik teknolojileri sizi her koşulda güvenli hissettirecek. Renault Clio 100 kilometrede ortalama 3,6 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Renault Clio Fiyatları

Peugeot 308 1.5 BlueHDI Start&Stop, Dizel, 132 HP – 3,6 litre

PEUGEOT 308 - Az Yakan Dizel Arabalar Listesi

Tamamen sürüş hislerinizi canlandırmak için tasarlanan Peugeot 308 dünyasında sizde yerinizi alın. Daha çevik ve sezgisel bir sürüş deneyimi keşfedeceksiniz. Peugeot308, 100 kilometrede ortalama 3,6 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Peugeot 308 Fiyatları

Ford Focus 1.5 TDCI EcoBlue, Dizel, 120 HP – 3,4 litre

FORD FOCUS - Az Yakan Dizel Arabalar Listesi

Ford Focus sağladığı konfor ile sürüşünüzde güvenliği daha üst noktaya taşımaktadır. Dur-kalk fonksiyonu, geliştirilmiş adaptif hız kontrol sistemi ve otomatik park sistemi gibi sürücüyü destekleyen teknolojileri ile gönülleri fethetmektedir. Aynı zaman da ergonomik tasarımı, şık ve geniş iç mekanı ve fonksiyonel detayları ile sizlere yüksek konforlu bir alan yaratmaktadır. Ford Focus, 100 kilometrede ortalama 3,4 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Ford Focus Fiyatları

Opel Corsa 1.5 CDTI, Dizel, 102 HP – 3.2 litre.

opel corsa - Az Yakan Dizel Arabalar Listesi

En az yakan dizel arabalar listemizin 2. sırasında şık tasarımı ve yüksek performansı ile Opel Corsa yer alıyor. Konforlu bir sürüş deneyimi sağlamasının yanında oldukça da az yakıt tüketen bu otomobil hem cebinize hem de çevreye dost bir yaklaşım sergiliyor. Opel Corsa, 100 kilometrede ortalama 3.2 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Opel Corsa Fiyatları

En Az Yakan Benzinli Arabalar Listesi

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC, Benzin, 71 HP – 4,9 litre

mitsubishi space star

En az yakan benzinli arabalar listemizin son sırasında Mitsubishi Space Star yer alıyor. Estetik ön yüzü, dinamik yan görünüşü ve modern arka tasarımı ile yeni Space Star, zarafet ve sportif görünümü bir araya getiriyor. Space Star’ın koltuğuna otur ve konforlu bir sürüş deneyimine hazırlanın. Mitsubishi Space Star 100 kilometrede ortalama 4,9 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Mitsubishi Space Star Fiyat Teklifi Ve Özellikleri

Kia Rio 1.3 1.25 CVVT, Benzin, 84 HP – 4,8 litre

kia rio

Sürekli gündemde kalmanın sırrı, her zaman dikkat çekici olmak ve de yüksek performansa sahip olmak. Artık daha uzun olan Kia Rio, şehrin dinamizmini üzerindeki bakışlara yansıtıyor. Kia Rio, kusursuz ve ergonomik tasarımı ile gözler onun üzerinde. Kia Rio, 100 kilometrede ortalama 4,8 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Kia Rio Fiyat Teklifi Ve Özellikleri

Volkswagen Golf 1.0 TSI, Benzin, 110 HP – 4,4 litre

vw golf

Volkswagen Golf, tamamen dijital iç mekanı ile daha fazla eğlence ve daha hissedilebilir bir konfor sunarken sizi geleceğe de yakınlaştırıyor. Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, son derece pratik bir sürüş destek sistemidir. Monoton ve yorucu sürüş durumlarında, Yeni Golf’ün çok fonksiyonlu direksiyonu üzerinde bulunan dokunmatik bir yüzeye dokunarak sistemi aktive edebilir, konforlu ve güvenli bir yolculuğun keyfini sürebilirsiniz. Volkswagen Golf, 100 kilometrede ortalama 4,4 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Volkswagen Golf Fiyat Teklifi Ve Özellikleri

Opel Astra 1.2 Turbo, Benzin, 145 HP – 4,3 litre opel astra

Hayran bırakacak iç tasarımı ve konforuyla kendi sınıfının lideri Astra her yönüyle size özel olarak tasarlandı. Astra’nın son teknoloji güvenlik sistemlerini keşfedin. İleri Çarpışma Uyarı Sistemi, görsel ve işitsel uyarılarla kaza yapma riskini en aza indiriyor. Opel Astra, 100 kilometrede ortalama 4,3 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Opel Astra Fiyat Teklifi Ve Özellikleri

Renault Clio Joy 1.0 TCe ECO, Benzin, 100 HP – 4,3 litre

renault clio

Clio, Antiblokaj fren sistemi ile tam güçle fren yapıldığında tekerleklerin kilitlenmesini önler. Bu da, direksiyon hakimiyetini korumanızı sağlar. Önünüzdeki bir aracın ani fren yaptığı tespit edildiğinde Acil Fren Destek Sistemi ile maksimum fren gücü uygular. Bu da, durma mesafesinin kısaltılmasına yardımcı oluyor. Renault Clio, 100 kilometrede ortalama 4,3 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Renault Clio Fiyat Teklifi Ve Özellikleri

Citroen C3 1.2 PureTech, Benzin, 83 HP – 4,2 litre

citroen c3

Modern ve dinamik bir görünümü beraberinde getiren 2 farklı iç ambiyans ile Citroen C3’te, özel koltuk temaları ve renk detayları da mevcut. Müşterilerin gereksinimleri ve kullanıcı deneyimlerinden alınan geri bildirimler doğrultusunda geliştirilen bu otomobil, bünyesinde barındırdığı konfor ve güvenlik ekipmanları ile de hayatınızı kolaylaştırıyor. Citroen C3, 100 kilometrede ortalama 4,2 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Citroen C3 Fiyat Teklifi Ve Özellikleri

Peugeot 308 1.2 PureTech, Benzin, 132 HP  – 4,2 litre

Peugeot 308 - Az Yakan Benzinli Arabalar Listesi

Üst düzey performans ve yalın bir sürüş keyfini doğa ile dost bir biçimde sunan PEUGEOT 308, yeni nesil PureTech benzin ile donatıldı. Motor seçeneğine bağlı olarak PEUGEOT 308, hızlı ve akıcı vites geçişlerine sahip EAT8 otomatik şanzıman ile sunuluyor. Peugeot 308, 100 kilometrede ortalama 4,2 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Peugeot 308 Fiyat Teklifi Ve Özellikleri

Peugeot 208 1.2 PureTech, Benzin, 76 HP – 4,1 litre

Peugeot 208 - Az Yakan Benzinli Arabalar Listesi

Alçak gövdesi, göz kamaştıran kıvrımları ve sportif duruşuyla Peugeot 208 dikkat çekmeye devam ediyor. Yol tutuş kabiliyeti, kullanışlılık ve termik konforun bir araya getirilmesiyle birlikte sizlere daha keyifli bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Peugeot 208, 100 kilometrede ortalama 4,1 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Peugeot 208 Fiyat Teklifi Ve Özellikleri

Opel Corsa 1.2, Benzin, 75 HP – 4,1 litre

opel corsa - Az Yakan Benzinli Arabalar Listesi

Sürüş keyfini, yüksek güvenlik standartları ile destekleyen Opel Corsa, geleceğe hazır bir otomobil. Son teknoloji şerit takip sistemi ile tehlikeli sürüşlere aktif tepki göstererek aracınızı şeride geri döndürür. Opel Corsa 100 kilometrede ortalama 4,1 litre yakıt tüketir.

Nissan Micra Visia 1.0 IG-T, Benzin, 92 HP – 4,0 litre

nissan micra Az Yakan Benzinli Arabalar Listesi

En az yakan benzinli arabalar listemizin ilk sırasında yer alan Nissan Micra, şehir için son derece ideal. Teknolojisi, stili ve kişiselleştirilebilir özellikleriyle caddelerde boy gösterin. Nissan Micra, 100 kilometrede ortalama 4 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Nissan Micra Fiyat Teklifi Ve Özellikleri

En Az Yakan Hibrit Arabalar Listesi

Suzuki Swift 1.2 DualJet Hibrit, Hibrit, 83 HP  – 4,1 litre

suzuki swift

Cesur krom vurgulu ızgarasından parlak alaşım jantlarına, her yönüyle dikkatleri üzerinde toplayan bir otomobil. Güçlü gövde çizgileri Swift’e kuvvetli bir karakter verirken, direğe monte edilmiş arka kapı kolları ve sportif çizgiler otomobili öne çıkarıyor. Suzuki Swift, 100 kilometrede ortalama 4,1 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Suzuki Swift Fiyatları

Volkswagen Golf 1.0 eTSI, Hibrit, 110 HP – 4,0 litre

vw golf

Golf, hâlâ bildiğiniz gibi ama daha önce hiç olmadığı kadar sportif, dinamik ve dijital. Otomobiller hakkında bildiğiniz her şeyi unutturacak yepyeni bir sürüş ve kontrol deneyimine hazır olun. Volkswagen Golf, 100 kilometrede ortalama 4,0 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Volkswagen Golf Fiyatları

Fiat Panda 1.0 MHEV Hybrid, Hibrit, 70 HP – 4,0 litre

fiat panda

Fiat Panda, şimdiye kadarki en rahat ve çevre dostu şekilde seyahat etmenize olanak tanır: yalnızca CO₂ emisyonlarını % 14’e kadar azaltmakla kalmaz, aynı zamanda trafiğe kapalı alanlara giriş imkanı, ücretli parklarda indirim ve vergi teşvikleri sağlar. Bugün, yeni Panda serisiyle çevreyi kirlilikten kurtarmak ve çevreye saygı olmak daha kolay. Fiat Panda, 100 kilometrede ortalama 4,0 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Fiat Panda Fiyatları

Fiat 500 1.0 Hybrid, Hibrit, 70 HP – 3,9 litre

fiat 500

FIAT’ın Hybrid teknolojisiyle evrim geçiren sürüş deneyimi 500 serisinin tamamına uyarlanarak, ikon haline gelmiş şehir otomobili olan aracı daha da verimli hale getiriyor. Fiat 500, 100 kilometrede ortalama 3,9 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Fiat 500 Fiyatları

Honda Jazz 1.5 i-MMD Hybrid, Hibrit, 98 HP – 3,7 litre

honda jazz

Bildiğiniz ve sevdiğiniz Jazz, yenilenen tasarımı ve gelişmiş teknolojik özellikleri ile sizi bekliyor. İhtiyacınız olan her şeyi Yeni Honda Jazz e:HEV’de bulabilirsiniz. Honda Jazz, 100 kilometrede ortalama 3,7 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Honda Jazz Fiyatları

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid, Hibrit, 98 HP – 3,5 litre

toyota corolla

Toyota’nın popüler modellerinden biri olan Corolla, göz alıcı bir görünüme ve en yeni teknolojilere sahip. Toyota Corolla, 100 kilometrede ortalama 3,5 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Toyota Corolla Fiyatları

Toyota Yaris 1.5 DOCH VVT-iE Hybrid, Hibrit, 92 HP – 2,8 litre

Toyota Yaris

Dinamik ve enerjik dış tasarımı ile Toyota Yaris, modern ve şık iç tasarımı bir araya getiriyor. Üstelik, iç mekanda standart olarak sunulan Toyota Touch® 2 Multimedya Sistemi ve Kablosuz Şarj Ünitesi gibi teknolojiler sayesinde sizlere keyifli yolculuklar sunuyor. Toyota Yaris, 100 kilometrede ortalama 2,8 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Toyota Yaris Fiyatları

BMW 5 Serisi 2.0 530e xDrive, Hibrit, 292 HP – 1,9 litre

BMW 5 Serisi 530e 2021 Az Yakan Hibrit Arabalar Listesi

BMW 5 Serisi 530e, sportif business sedanın zirvesinde. İlk bakışta dinamik silueti ve sadeleştirilmiş tasarım diliyle kendini ifade eden, şık ve atletik bir etki yaratıyor. Pürüzsüz yüzeyleri ve keskin konturları şık dış tasarıma modern ve teknolojik bir atmosfer kazandırıyor. Şık ve işlevsel iç tasarım, geleceğe dönük teknolojiler ve sportif özellikleriyle otomobilin yenilikçilik tutkusunu tamamlıyor. BMW 5 Serisi, 100 kilometrede ortalama 1,9 litre yakıt tüketir.

Sıfır km BMW 5 Serisi Fiyatları

Volvo S90 2.0 T8 Hybrid AWD, Hibrit, 303 HP – 1,9 litre

Volvo S90 Az Yakan Hibrit Arabalar Listesi

Volvo S90 ile yenilikleri yaşayın ve yolculuğunuzu kontrol edin. Yerleşik Google özellikleriyle İskandinav lüks plug-in hybrid sedan ile tanışın. Tamamen elektrikli sürüş modunda, günlük işe gidiş gelişleriniz sıfır egzoz emisyonu sayesinde daha saygılı bir sürüşe dönüşüyor. Volvo S90, 100 kilometrede ortalama 1,9 litre yakıt tüketir.

Sıfır km Volvo S90 Fiyatları

BMW 3 Serisi 2.0 330e xDrive, Hibrit, 292 HP – 1,7 litre

BMW 330E Az Yakan Hibrit Arabalar Listesi

En az yakan arabalar listemizin ilk sırasında BMW 3 Serisi 330e yer alıyor. BMW 3 Serisi, gelenekleri, eski beklentileri ve diğer her şeyi geride bırakıyor. Simge haline gelen bu otomobil kendisini bir kez daha yeniledi. Ne de olsa öncü tasarım diliyle yeni bir çağın başlangıcını temsil eden bir otomobil. Bu otomobilin güçlü ve verimli motorları sportif sedan’ın gerçek anlamını daha da öne çıkarıyor. BMW 3 Serisi’nin yeni gövdesiyle buna farklı bir güç daha ekleniyor. BMW 3 Serisi, 100 kilometrede ortalama 1,7 litre yakıt tüketir.

Sıfır km BMW 3 Serisi Fiyatları

17 YORUMLAR

 1. 2017 model polo dizel dsg var bende. Sadece şehir içi kullanıyorum. Gün içerisindeki yakıt ortalamam 7 lt’nin altını kolay kolay görmüyor. Şehir dışında çevre yolunda kullandım lamba yok, dur kalk yok 4 küsürlere indi. Ama fabrika değeri 3.9 görünüyor. Demek istediğim fabrika değerlerine çok da güvenmeyin.

  • merhaba 2011 model ford fiesta 1.4 tdci var bende. 3 senedir kullanıyorum istanbul anadolu yakası şehiriçi 5.1 litre yakıyor 100 km de. araç 3 senedir bende. hava akış metre, krank mili sensörü, egzost girişinde içinde ve çıkışında ki sensörler sağlam ve temiz olursa yakıtınız düşer diye düşünüyorum.

 2. Citroen C3 1.4 e-HDİ 2012 yarı abrika değerleri 3.8 uzun yol, 4.8 şehir içi. Yolun durumuna göre uzun yoda 2.8’in bile altına dütşüğü oluyor. Hız ortalamam 90-100 km olursa yakıt tüketimim uzun yolda 3,5 ortalamadır. Yakıt tüketimi biraz da sürücü ile ilgili. Sürekli gaz-firen kullanılan araba elbette ki çok yakar.

 3. Biliyorum Dacia arabamı diceksiniz ama 2020 model sanderoyu kullanmadan yakıt kontrolü yapmadan araba almayın derim 1,5 blue 95 PS yakıt yok diyorum başka da birşey demiyorum ,,,,

  • Sakin alma. Arka camlar manuel vs. Araba alırken yakıt, sürüş keyfi, bunları göz onunda bulundur. Ben sana bir toyota almani öneririm. Hem az sorun çıkartır. Hem sağlamdır. Hem sürüş keyfi çok iyidir.

 4. 2016 1.4 dizel sedan makyajlı kasa manuel Corolla var bende 30binde km hem şehir içi hem uzun yol yaptım ortalama 4.5 daha evel 1.6 CDTI Astra 2017 manuel 5.4 yakıyordu. Konfor astra ekonomi Corolla.

 5. Güvenlik yol tutuş isteyen 308 alsın. Bakınız YouTube golf, Leon ve 308 moose testi (geyik testi). Alman grubu gözümden düştü. Hayranlığımız boşunaymış.

 6. 1.3 hyundai getz alın keyfinize bakın.Birde gaz taktirirsaniz mobilet gibi binersiniz.Sehir içi fiyat performans yakıt olarak tek geçerim.

 7. Bende 2011 model 308 hdi otomatik var. Bir depo 60 litre. şehir içi ve dışı kullanımında ört. 5 litre yakıyor. 1300km yol yapıyor.150000 km yaptım bu süreçte bir çok test yaptım ankara sivas arası gidiş geliş sakin kullanımda 4.2 litrelerde. Sivas Bursa 4 kişi bagaj dolu ortalama 4 litre ile girmiştim.

 8. İlk sırada 2bin motor wolksvagen. 3.7 boşa alıp yokuş aşağı gitse yine o kadar düşük yakmaz. En az yakan araçlar Fransız araçlarıdır… Alman sevdasından kurtulun artık.

  • Yok daha neler ya sen passata bınmedın yada hıc cevrende rastlamadın bınene bende 96 model 1.9 tdi var 1 depo ıle otobanda 1500 km en az full ve kırmızının en altı yapmaz dersen gel anahtarına ıddıaya gırebılırım aracınızsehır ıcı ıse 1200-1300 arasında kullanıma baglı olarak

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here