Otomotiv performansının zirvesi olan dünyanın en güçlü süper otomobilleri listemiz ile karşınızdayız. Son zamanlarda bir otomobil hız rekoru kırdıysa ve karşılanmayacak bir etiket fiyatına sahipse muhtemelen onu bu listede bulabilirsiniz. Bu listeye girenlerden bazıları son teknoloji ürünü hibrit, elektrikli aktarma organlarına sahip. Bazıları ise vahşice güçlü içten yanmalı motorları ile mutlular. Ancak hepsi, hem bilimin hem de sonsuz hızın heyecanının kanıtları. Şimdi lafı fazla uzatmadan sizler için hazırladığımız dünyanın en güçlü süper otomobilleri listemize geçelim

Dünyanın En Hızlı Süper Otomobilleri

Devel Sixteen

Dünyanın En Hızlı Süper Otomobilleri - Devel Sixteen

Dünyanın en hızlı süper otomobili, karşılaştığı tüm mevcut rekorları alt üst etmeye çalışan Devel Sixteen. Model, neredeyse duyulmamış bir hıza sahip. Bu hız tam olarak saatte 558 km. Modelin maksimum hızı ise tamı tamına saatte 563 km. Devel Sixteen, 5.007 beygir gücü, 81 mm dörtlü turbo 12.3L V16 motora sahip. Kesinlikle buna bir araba demek yeterli olmaz.

SSC Tuatara

Dünyanın En Hızlı Süper Otomobilleri 2- SSC Tuatara

Dünyanın en hızlı süper otomobilleri listemizde ikinci sırayı ise SSC Tuatara modeli aldı. Kuzey Amerika merkezli SSC, otomotiv alanındaki en son ve en büyük yeniliklerle dolu güzel bir süper otomobil üretti. Modelin maksimum hızı ise saatte 532 km. 1750 beygir gücü, düz krank 5.9 litrelik çift turbo V-8 motoru ve 1,9 milyon dolarlık etiket fiyatı ile listemizin ikinci sırasında olmayı hak ediyor gibi.

Koenigsegg Jesko Absolut

Dünyanın En Hızlı Süper Otomobilleri 3 - Koenigsegg Jesko Absolut

Dünyanın en hızlı süper otomobilleri listemizin üçüncü sırasında da Koenigsegg Jesko Absolut modeli bulunuyor. İsveçli otomobil üreticisi Koenigsegg, yeni bir dünya rekoru kırmak için bu aracı tanıttı. Bu nedenle, diğer popüler süper arabaları Agera RS’nin motorunu güncellediler; daha hassas yol tutuşa yatırım yaptılar ve optimum performans için bu arabayı daha hafif ve daha aerodinamik hale getirdiler. Tüm bunların sonucunda ise ortaya saatte 531 km hıza sahip bir canavar çıktı diyebiliriz.

Bugatti Bolide

Bugatti Bolide

Dünyanın en hızlı süper otomobilleri listemizin dördüncü üyesi ise Bugatti Bolide oluyor. Model, tam olarak saatte 498 km hıza sahip. 0-100 arası ise sadece 2,17 saniye. Bugatti Bolide, bu sayıları tabiki de kaputunun altında bulunan 8 litrelik W-16 motora ve bunun sağladığı 1825 beygir gücüne borçlu. Son olarak ise modelin sahip olduğu etiket fiyatının da 4,7 milyon dolar olduğunu belirtelim.

En Son Tanıtılan Sınırlı Üretim Bugatti Modeli Hakkında Bilgi Alın⇒

 Hennessey Venom F5

 Hennessey Venom F5

Listemizin son sırasında geldiğimizde ise bizleri Hennessey Venom F5 modeli karşılıyor. Venom F5’in kaputunun altında Amerikan yapımı çift turboşarjlı 2.000 beygir gücünde bir motor bulunuyor. Bu ise Venom F5’e tam olarak saatte 484 kilometre hıza ulaşma yeteneği veriyor. Ayrıca model 0’dan 100 km hıza iki saniyenin altında çıkabiliyor. Venom F5’in etiket fiyatı ise 1.6 milyon dolar ve bu araçtan dünyada sadece 24 adet mevcut.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here