Konfor, işlevsellik ve donanım

Nissan Note ‘un iç mekanı sınıf ihtiyaçlarını karşılayacak kalitede malzemelerle üretilmiş. Kokpit yüzeyi yumuşak materyalle kaplı. Bu kalite ve güvenlik hissini yükselten bir ayrıntı.

Sürücü bölümü uzun boylu sürücüler için sıkıntı yaratabilir. Bunun yanı sıra kızaklı arka koltuk sistemi sayesinde, arka bölümdeki yolcular için tahmin edilenin ötesinde diz mesafesi bulunuyor. Koltuk kumaşı ve sünger yapısı yüksek donanım seviyesini karşılayacak konforu sunuyor.

Direksiyondan kumandalı müzik ve yol bilgisayarı sürüş güvenliğini garanti altına alıyor. Kararan iç dikiz aynası, yağmur sensörü ve far sensörü eksik ekipmanlar olarak dikkat çekiyor.

Note tasarımıyla özellikle kadın kullanıcıların ilgisini çekecek bir otomobil. Kullanım özellikleriyle ailenin minimum iki çocuğuna yeterince hizmet verebilir.

Kızaklı arka koltuk sistemi sayesinde 437 litrelik bir bagaj hacmi elde edilebiliyor.

Sürüş İzlenimi

nissan note

Öncelikle Nissan Note ‘un teknik özellikleri ve tasarım yapısıyla bir aile otomobili olduğunu belirtmeliyiz. Bu nedenle yüksek yol tutuş kabiliyeti, ekstra performans, bu otomobilin doğası gereği ihtiyacı olmayan özellikleri arasında bulunuyor.

Note sevimli dış tasarımını içiyle birleştirebilmiş nadir otomobiller arasında bulunuyor. Direksiyona geçtiğiniz anda bunu hissediyorsunuz. Direksiyon rahatça kavranacak kadar kalın bir simide sahip.

Otomatik vites topuzunun ele uzaklığı ideale yakın. Fakat bu tip otomobillerde vites topuzu artık kokpit çevresine, ele daha yakın şekilde konumlandırılıyor.
Hareket etmeye başladığınız anda gaz pedalının motora yönelik komutlarındaki etkinliğini fark ediyorsunuz. Şanzıman ve motorun uyumu etkileyici. Hatta tork dağılımı o kadar etkin planlanmış ki ilk andan itibaren karoseri rahatça sırtlayan bir motorla karşılaşıyorsunuz. Gaz pedalının komutları seri…

Biraz Küçük Gelebilir

nissan note

Pedal setinin dağılımıysa sıkıntı yaratmıyor. Fakat 45 numaradan büyük ayaklı sürücüler için fren pedalı fazla sağa konumlanmış gelebilir. Note kalkış anında ani hızlanma isteklerine sıkıntılı cevaplar verebiliyor. Ağırlık dağılımının etkisiyle olsa gerek hafif meyillerde ön tekerlekler patinaja düşüyor.

Direksiyon tam turunda ani gaz hareketlerinde de yere basma sıkıntısı görülebilir. Yüksek hızlarda vites düşürme ve yükseltme performansıysa sorunsuz. Daha doğrusu elinden geldiğince sürücüsüyle iyi geçinmeye çalışıyor. Viraj içerisinde vites değiştirme kararsızlığıysa gözümüze çarpmadı.

Note yüksek karoser yapısına rağmen yola iyi basan bir otomobil. Bunun yanı sıra fren performansıyla da güven veriyor. Yüksek hızlarda bile ani frenlemeye güvenlik sınırları içerisinde cevap verebiliyor.

Note’un yakıt tüketimi çok yüksek değil. Otomatik şanzımana rağmen yol bilgisayarında 9 litrenin üzerinde değerle karşılaşmadık. Bulunduğum mevsim gereği klima kullanmadığımız da belirtmeliyiz.

Genel Değerlendirme
İşçilik 8  Sınıf standartlarında
Görüş 6  A ve C  direkleri sorun yaratabilir
Performans 7  Tatmin ediyor
Tüketim 8  Otomatik vites olduğu anlaşılmıyor
Konfor 8  Arka diz mesafesine dikkat!
Frenler 8  Güven veriyor
Yalıtım 6  Rüzgarı fazla sızdırıyor
Donanım 7  Eksikleri hissediliyor
Fiyat 7  Daha rekabetçi olmalıydı
Sonuç  Aile otomobili arayanların Note’a göz atmasında fayda var. Fiyat-kalite özellikleriyle tavsiye edilebilecek bir otomobil. Geniş iç mekanı, kullanıcısını tatmin edebilecek teknik özellikleri ve uzun kapsamlı garanti (3 yıl–100 bin km) hizmetleri Note’un değerini artırıyor.
İkinciel  65.000 TL’den Başlıyor.

Test ve Teknik Verileri

STANDART DONANIM
FABRİKA VERİLERİ TEST VERİLERİ
Motor: Önde enlemesine yerleştirilmiş Hızlanma
Motor Hacmi:  1598 cc 0-50 km/s :
0-100 km/s :  15.0sn
Motor Gücü:  110 HP – 6000 d/d 0-130 km/s :
Hız
Max. Tork:  153 Nm – 4400 d/d Max. hız :  174 km/s
Frenler:  Önde hava kanallı disk, kampana
Bagaj: 295 lt/437 lt İç gürültü
Boyutlar: 4083/1690/1550 mm Rölanti
Ağırlık:  1131 kg 100 km/s :
Lastikler: 185/65 R15 100 – 0 km/s
Yakıt tüketimi:   4,3 lt / 3,2 lt
Depo kapasitesi:
Menzil:

2.El Nissan Note Modelleri

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here