iPhone ve Android için En İyi 5 Araba Bakım Uygulaması

5
1015
araba bakım uygulaması

Bir araba bakım uygulaması, diğer şeylerin yanı sıra yağınızı ne zaman değiştirmeniz ve zamanlanmış diğer hizmetlere katılmanız gerektiği konusunda size düzenli hatırlatmalar sağlar. Bu uygulamalardan bazıları aracın yakıt tüketimini izlemenize, satış sonrası parça siparişi almanıza ve onarım istemenize yardımcı olur.

Araba bakımı güvenli sürüş için çok önemlidir. Kötü korunmuş bir araç arızalara karşı risk taşır, bu da kazalara yol açabilir. Her zaman lastikleri, aküyü yağ ve diğer bakıma ihtiyacı olan etmenleri ne zaman yapacağımızı kestirmekte zorlanırız.

Arabamız sorun çıkarmadığı sürece devamlı kullanmaya devam ederiz. Ancak bazı sorunlar vardır ama hissetmezsiniz. Bu sorunlar uzun vade de her zaman başımızı ağrıtır.

Bu nedenle aracınızı korumanızda size yardımcı olmak için en iyi araç bakım uygulamasına ihtiyacınız olabileceğini düşündük.

Bir android veya iOS telefonunuz olduğu sürece araç bakım yardımı herkes için kullanılabilir. Çok fazla araç bakım uygulaması olduğunu biliyoruz, ancak en önemli 5 araç bakım anımsatıcı uygulamalarını inceleyerek aramanızı kolaylaştıracağız.

Araç bakım uygulaması, araç sahiplerinin araçlarının geçmişini izlemelerine yardımcı olan ve takip eden bir uygulamadır ve servisin ihtiyaçları doğru zamanda karşılanması gerekir.

Bu uygulamaların çoğu yakıt ekonomisi bakım ücretleri, gaz giderleri ve diğerleri ile ilgili kayıtları tutar. Uygulamalar ayrıca aracınızın bileşimi, düzenli dikkat gerektiren parçalar, arızalar ve otomobilin çalışmaya devam etmesi için ne tür bir bakım gerektiğini öğrenmenize de yardımcı olur. Yararlanacağınız tek şey, iPhone veya Android telefonunuzda Google play’den araç uygulamasını indirmektir.

1) Car Care

Car Care, tüm araç bakım aidatları için anımsatıcılar ayarlamak için en iyi dereceye sahip araba bakım uygulaması arasında yer alıyor. Telefonunuz aracılığıyla tarifeli servis, lastik rotasyonları ve aracın yakıt ekonomisini hatırlatmaya devam eder. Bu uygulama iPhone, iOS ve Android cihazlarla uyumludur. Car Care ayrıca, yakıt ekonominizi kontrol etmenize ve hesaplamanıza yardımcı olur ve aşırı harcamanızı önlemek için size ayrıntılı raporlar gönderir.

Car Care kullanmanın bir diğer avantajı, en iyi servis mağazasına gider ve size yakın benzin istasyonları ve oto servis mağazalarına hızlı erişim sağlar.

Gün içinde varsayılan servis sıklığını sağlar ve araç servis kayıtlarını e-postanıza gönderir. Uygulama ayrıca araç bakımı ile ilgili videolar da gönderiyor. bu da çok yararlı olabilir.

2) myCARFAX

myCARFAX düzenli araç bakımı izlemek için başka bir harika uygulamadır. myCARFAX uygulaması hakkında şaşırtıcı şey size genel raporlar göndermez ama daha ziyade aracınızın bakımına dayalı bilgi verir.

Kaydınız neredeyse dolduğunda sizi günceller, otomatik onarım atölyelerini bulur ve farklı servis sağlayıcıları arasındaki fiyatları karşılaştırmanıza yardımcı olur.

myCARFAX araç bakım hatırlatma uygulamasında sekiz araca kadar yönetme yapabilirsiniz. Araçlarınızda her biri için bir profil oluşturabilir ve sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde, yağ değişiklikleri, lastik rotasyonları, Hava filtresi  Kabin filtresi, yakıt filtresi, frenler, güvenlik ve emisyon denetimleri üzerinde planlananları bilmek daha kolay olacaktır.

Bu uygulamayı kullanmak, aracınız hakkında bilinçli kararlar vermenizi sağlar. Android ve iOS’ta kullanılabilir.

3) Drivvo

Araba Bakım Uygulaması

Drivvo başka bir popüler araba bakım uygulamasıdır. uygulama hakkında en iyi şeylerden biri olağanüstü yakıt-kilometre hesabı yapabilmesi. Bu özellik, kamyon, otobüs, motosiklet veya aracınızda yakıt tüketim maliyetinizi yönetmenize yardımcı olur. Uygulama ayrıca, vergi ve para cezaları, lastik rotasyonu, ayarlamalar, petrol değişimi izleme ve finansman gibi düzenli giderler ve hizmetlerle ilgili anımsatıcıların yönetilmesine de yardımcı olur.

Drivvo araç bakım uygulaması, aracınız için en iyi ve avantajlı yakıtı belirlemenizi sağlayan esnek bir hesap makinesine sahiptir. Yapmanız gereken tek şey benzin veya yakıt fiyatı girmektir. Drivvo’daki tüm kayıtlarınız bulutta yedeklenir ve bunları geri almak oldukça kolaydır. Excel ve CSV formatlarında uygulamadan veri dışa aktarabilirsiniz. Uygulama iOS ve Android arasında değişen birçok cihaz ile uyumludur.

4) Simply Auto

Sadece Otomatik araba bakım uygulaması olarak göze çarpıyor. Daha önce Fuel Buddy olarak biliniyordu. Bu uygulama, birçok sürücü ve araç için aracınızın verilerinin yönetimi ve takibinde size yardımcı olur.

Aracınız için basit ama çok etkili bir seyir defteri görevi görür. Simply Auto belirsiz miktarda onarım giderlerini, hizmetleri, gezileri izlemenize olanak tanır.

Verilerinizi her zaman ve her yerde erişmenizi sağlayan Google Drive’a dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca bakım hizmetlerine ne zaman gideceğiniz konusunda size anımsatıcılar gönderir. Uygulama size grafikler gönderir ve aracınızda bir sorun varsa uyarı işaretlerini aramanıza yardımcı olmaya başlar. Bu uygulama iOS aygıtlarıyla senkronize edilebilir.

5) AutoCare

AutoCare başka bir yüksek puan alan araba bakım uygulamasıdır. Bu uygulama, bakım zamanlamalarınızı yönetmenize yardımcı olur. Ayrıca depolama, sigorta, petrol ve hizmet kayıtları için size yardımcı olur. Uygulama, yağ değişimi veya herhangi bir araç hizmeti nin vadesi geldiğinde size bir bildirim gönderir. Bu, aracınızı takip etmeyi kolaylaştırır ve böylece servis ömrünü artırır.

AutoCare uygulamasının kullanıcıları uygulama ve siparişten farklı türde hizmetlere ve ürünlere göz atabilir. Bu şekilde, evinizin konforunda farklı satıcılar ve servis sağlayıcıları arasında fiyatları karşılaştırmak mümkün olur.

Kaynak : rxmechanic

 

 

5 YORUMLAR

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here