Renault Formula 1 de Alpine Olarak Yarışacak.

1
1713

” Formula 1’e rüya bir marka eklemiş olduk. “

Renault Grubu Üst Yöneticisi Luca De Meo, “Formula 1’e rüya bir marka eklemiş olduk. Alpine, zarafet, yaratıcılık ve cesaretten oluşan değerlerini Formula 1 pistlerine taşıyacak” ifadesini kullandı

Formula 1
2021 RENAULT F1 // CONCEPT.

Önümüzdeki Yıl Formula 1

Önümüzdeki yıl Formula 1’de “Alpine” adıyla yarışmaya karar veren Groupe Renault, Fransız renklerini pistlere taşıyacak. Ralli ve dayanıklılık alanlarındaki rekorları ve başarılarıyla tanınan Alpine, Formula 1’in yüksek standart, prestij ve performans gereksinimlerini bünyesinde barındırıyor. Şirket açıklamasına göre, Renault Grubu’nun bu kararı, Alpine’nin gelişimini ve etkisini daha da geliştirmek için önemli. Alpine markası, otomobilin şasisinde öne çıkıyor. İkonik A110’u hayata geçiren uzmanlığın izleri tasarımda görülebilir. Alpine F1 Takımı, Renault Grubu’nun hibrit güç ünitelerindeki uzmanlığından yararlanmaya devam ederken, E-TECH adı kalmaya devam edecek. İmzalanan yeni Concorde anlaşmaları, bütçe kısıtlamaları ve 2022’den itibaren geçerli olacak yeni düzenleme ile Groupe Renault, yeni renkleriyle podyuma dönmeye kararlı.

Formula 1
Renault Grubu üst yöneticisi (CEO) Luca De Meo

Renault Grubu üst yöneticisi (CEO) Luca De Meo, takipçilerini mutlu eden güçlü ve canlı bir marka olan Alpine’nin dünyanın en prestijli otomobil organizasyonunda yerini aldığını belirterek, “Böylece Formula 1’e rüya bir marka eklemiş olduk. Alpine, zarafet, yaratıcılık ve cesaretten oluşan değerlerini Formula 1 pistlerine taşıyacak. Ayrıca Grup olarak, üretici pozisyonumuzu da sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Renault DP World F1 Takımı Sorumlusu Cyril Abiteboul ise bu kararın hem takım hem de motor sporları için önemli bir dönemde geldiğini aktararak, şunları dile getirdi:

“Sahip olduğu rekabet ruhu ve çevik Fransız yaratıcılığı ile Alpine, Formula 1 dünyasına yeni değerler getirerek renk katacak. Bu durum 2022 yılına hazırlık sürecinde en önemli kozlarımızdan olacak. Motor sporlarında gelirin daha adil dağıtılmasını sağlayacak yeni yönetmelikler ve finansal kurallar sayesinde, yönetim daha yenilikçi ve kolay hale gelecek. Bütçe sınırlaması ise imzacı takımların sportif değerlerini daha fazla ön plana çıkaracak. Alpine, Formula 1’e zafer için mücadele etmeye geldi.”

İkinci El Otomobil İlanlarına Buradan Ulaşabilirsiniz >>>

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here