Jaguar F-Pace 2021 İnceleme: Sportif SUV

0
2924
Jaguar F-Pace 2021

Lüks ve konforu sportif bir bedende buluşturan Jaguar F-Pace kendine has karakteristik tasarım detayları ile bakışları üzerine çekmeyi başarıyor. Jaguar F-Pace geniş gövde yapısı, büyük ön ızgarası, geniş hava kanalları bulunan tamponları, ince uzun arka stopları ve keskin çizgileriyle oldukça kaslı ve sportif görünüyor.

Premium SUV modelleri arasında agresif ve dinamik görüntüsüyle dikkat çeken Jaguar F-Pace, donanımları ve teknolojileri ile rahat ve keyifli bir yolculuk deneyimi yaşatıyor. Gelişmiş güvenlik asistanlarının ve sürüş sistemlerinin bulunduğu F-Pace yolculuklarınızı güvenli ve huzurlu hale getiriyor. 

Jaguar F-Pace 2021

Jaguar F-Pace Özellikleri 

İleri seviye sürüş asistanları ve konfor donanımları ile rahat bir yolculuk yaşatan Jaguar F-Pace, ayarlanabilir sürüş modları ve süspansiyon sistemi ile sürücülerin keyifli bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlıyor.

Sürücü asistanı sistemi, çarpışma uyarı ve önleme sistemi, kör nokta uyarı sistemi, adaptif hız sabitleme sistemi ve gelişmiş sensörler olası kaza durumlarının önüne geçerek güvenli bir yolculuk deneyimi sunuyor. Gelişmiş süspansiyon sistemi yol koşullarını algılayarak otomatik olarak kendisini ayarlayıp otomobilin her türlü yol koşulunda stabil bir şekilde hareket etmesini sağlıyor.

11,4 inç büyüklükteki yeni multimedya ekranı akıcı ve hızlı işletim sistemi ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Yüksek görüntü kalitesine sahip olan multimedya ekranı net ve canlı renkleriyle keyifli bir deneyim yaşatıyor. Akıllı telefon bağlantı desteği ile mobil cihazlarınızı otomobile entegre ederek sürüş esnasında multimedya sistemi üzerinden aramalarınıza güvenli bir şekilde cevap verebilirsiniz.

12,3 inç büyüklükteki dijital gösterge sistemi işlevsel özellikleri ve kişiselleştirilebilir grafikleriyle ön plana çıkıyor. Otomobil ile ilgili bütün verileri anlık olarak takip edebildiğiniz bu ekran yüksek görüntü kalitesi ve akıcı bir deneyim yaşatıyor. Navigasyonun, multimedya sistemindeki içeriklerin ve diğer birçok özelliğin görüntülendiği dijital gösterge sistemi kullanım ve kontrol kolaylığı sağlayarak yolculuklarınıza keyifli bir şekilde devam etmenizi sağlıyor.

Benzersiz Konfor Deneyimi

Çift bölgeli dijital klima yüksek iklimlendirme gücüyle otomobilin istediğiniz sıcaklıkta kalmasını sağlıyor. Özel olarak geliştirilmiş filtrelerin kullanıldığı klima sistemi dışardaki havanın otomobilin içine girmeden süzülmesini sağlayarak toza ve polene karşı koruma sağlıyor.

Elektrikli ayarlanabilir direksiyon size en uygun oturma pozisyonunu bulmanız için kolaylık sağlıyor.  Direksiyonun üzerinde bulunan kumandalar sürücünün ihtiyaç duyduğu donanımları güvenli bir şekilde kontrol etmesini sağlıyor. Isıtma özelliği bulunan deri direksiyon soğuk havalarda kullanım kolaylığı ve rahatlık sağlıyor. 

Elektrikli ayarlanabilir ısıtma özellikli hafızalı koltuklar rahat ve ergonomik yapıları ile tüm yolculara konforlu ve keyifli bir yolculuk deneyim sunuyor. Otomobilin iç yaşam alanında kullanılan yüksek kaliteli malzemeler iç mekanda lüks bir atmosfer yaratarak kendinizi özel hissetmenizi sağlıyor. Otomobilin içinde ve dışında sunulan kişiselleştirilebilir seçenekler kendinize en uygun olanı bulmanızı sağlıyor.

Motor ve Performans

8 ileri otomatik şanzıman ile satışa sunulan 2.0 litre turbo dizel motor 204 bg güç ve 430 nm tork üretiyor. Otomobil 0-100 hızlanmasını 8 saniyede tamamlarken maksimum 210 km hıza ulaşıyor. Şehir içi kullanımda 6,1 litre ve şehir dışı kullanımda 4,6 litre tüketim değerlerine sahip olan araç karma kullanımda ortalama 5,2 litre yakıt tüketiyor. 

240 hp güç ve 500 nm tork üreten 2.0 litre turbo dizel motor seçeneği 0-100 hızlanmasına 7,2 saniyede ulaşırken maksimum 217 km hıza çıkabiliyor. Şehir içi kullanımda 7,1 litre şehir dışı kullanımda 5 litre yakıt tüketen araç ortalama kullanımda 5,8 litre yakıt tüketim değerine sahip. Yüksek performans sunan motor seçenekleri otomobilin tüm yol şartlarında ve hava koşullarında performansından ödün vermeden güçlü bir sürüş deneyimi sağlıyor.

Jaguar F-Pace 2021

Serinin en güçlü modeli olan Jaguar F-Pace SVR, 550 bg güç ve 700 nm tork üreten sekiz silindirli 5,0 litre motoru ile üst limitlerde performans ve sportif sürüş deneyimi sunuyor. 0-100 hızlanmasını 4 saniyede tamamlayan araç yüksek performansı önceleyen kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Dynamic sürüş modunda daha seri ve pratik şekilde vites geçişlerini hızlandıran otomobil sunduğu yüksek performansla öne çıkıyor. Otomobilin belirli hız ve devir aralığında kalmasını sağlayan Eco modu verimli ve ekonomik bir sürüş deneyimi yaşatıyor. Yağmur, buz ve kar modları otomobilin kötü zemin koşullarında ve hava şartlarında hareket kabiliyetini yükselterek aracın yola güçlü bir şekilde tutunmasını sağlıyor.

Jaguar İlanları 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here