DS 4, Eylül Ayında Türkiye’de!

0
2417
DS 4, beyaz renk, önden görünüm

DS Automobiles, premium segmentte sunduğu yüksek konfor ve teknolojik gelişimine yeni modelleriyle devam ediyor. Kompakt premium segmentte stratejik olarak oldukça önemli bir yeri olan DS 4, markanın yeni döneminin dördüncü modeli olarak avant-garde tasarımıyla öne çıkıyor. Benzersiz uzmanlığın yüksek teknolojiyle buluşmasından doğan rakipsiz ve karizmatik tasarımıyla farkını belli eden DS 4, Eylül ayında Türkiye’ye ilk etapta DS 4 TROCADERO versiyonu ve BlueHDi 130 motor seçeneği ile geliyor.

Fütüristik zarafet, kusursuz çizgi ve teknolojik mükemmeliyetin tanımı olan DS Automobiles, yepyeni modelleriyle premium otomobil dünyasındaki konumunu kuvvetlendirmeyi sürdürüyor. Dünya çapında premium segmentteki pazar payını artırmaya devam eden DS Automobiles, yeni DS 4 ile gelişimine hız katıyor. Elektriğe geçiş alanında kendine has ve dünyaca tanınmış uzmanlığın verdiği güvenden güç alan yeni kompakt premium seçenek, Türkiye’ye TROCADERO versiyonu ile geliyor.

AERO SPORT LOUNGE Modelinin Hatlarını Taşıyor

DS 4 özel tasarımı ile ilk bakışta otomobil severleri kendisine hayran bırakan kusursuz bir silüete sahip. Bu hatları ile ortaya çıkartılan çekici tasarım ile DS 4, Festival Automobile International tarafından en güzel otomobil ödülünü kazandı. DS Automobiles Tasarım Direktörü Thierry Mertoz, “Daha kalemimizin ilk darbesini bile vurmadan, teknik platformu şekillendirmek için mühendislerimizle iki yıl çalıştık. Yaratıcı sürece başladığımızda yeni bir konsept tasarlamak için sahip olduğumuz manevra imkanı inanılmazdı. Otomobilin DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden ilham alarak yaratılmış bir silüeti var. Bu anlamda daha önce görülmemiş boyutlarıyla segmentin içinde de özel bir yere sahip. Ana hatları atletik, oldukça kaslı, kompakt ve büyük jantlar üzerine oturuyor. İşin sonunda ortaya hem aerodinamik, hem etkili ve hem de karizmatik bir otomobil çıktı” diyor.

Modern SUV Coupe ile Kompakt Hatchback Bir Arada

DS 4 kompakt hatchback sınıfında yepyeni bir tasarım anlayışını kullanıcılarıyla buluşturuyor. Boyutlarıyla da bunu kanıtlıyor; 1,83 metrelik genişliği ve 20 inçe kadar hafif alaşım jant seçeneklerine sahip. Ayrıca 720 mm’lik büyük tekerlekleri ile güçlü görünümü destekleniyor. Kompakt 4,40 metrelik uzunluğu ve 1,47 metrelik yüksekliği de otomobile etkileyici bir görünüm katıyor. DS Automobiles Ürün Direktörü Agnes Tesson modelin kusursuz tasarımı ile ilgili, açıklama yaptı: “DS 4, kompakt premium segmentin ana hatlarını yeniden belirlemek için iki gövde şeklinden etkilenen müşterilerimize özel tasarlandı: modern ve çekici SUV Coupe ile geleneksel kompakt hatchback. Tasarımının her aşamasında, bu iki segmente uygun olma düşüncesi fikirlerimize yön verdi” şeklinde açıklama yaptı.

DS 4, beyaz renk, önden görünüm

Göz Dolduran Dış Tasarımıyla DS 4

Profil, akıcılıkla keskin hatları bir araya getiriyor. Gizli kapı kolları, yan tasarımdaki heykelsi yüzeyler ile uyum sağlıyor. Gövde tasarımı ile aerodinamik tasarımlı ve 20 inçlik jant seçeneği de olan büyük tekerleklerin oranı önemli. Bu özellik DS AERO SPORT LOUNGE konseptinden geliyor. Otomobil bu sayede görkemli ve özel bir görünüme sahip.
Arka tarafta tavan, teknik bilgi birikiminin bir göstergesi niteliğindeki emaye yüzey baskılı arka camın dik kavisiyle oldukça aşağı uzanıyor. Silüet, zarif olduğu kadar aerodinamik açıdan etkili de. Arka çamurluklar, kıvrımları ve C sütununu vurgulayan, DS logosunu taşıyan siyah renkli keskin köşeleri ile fit ve güçlü bir tasarım ortaya koyuyor. Arkada, lazer kabartmalı pul efekti ile yeni nesil özgün aydınlatma grubu yer alıyor. DS 4’ün özel çamurluk tasarımları, ustalıkla verilen krom dokunuşları ve görkemli, atletik bir duruş sağlayan kontrast siyah tavanı sayesinde zarafet en baskın nitelik. Dış tasarımı tamamlayan bir unsur olarak DS 4, ikisi yeni olmak üzere tam 7 farklı renk seçeneğine de sahip olmasıyla öne çıkıyor.

Teknolojik Farlar ile Hem Görünüşü Hem Görüşü Kaliteli

DS 4, beyaz renk, arkadan görünüm
DS 4’ün ön yüzüne ilk bakışta yeni, kendine has far dikkat çekiyor. Standart kapsamda tümüyle LED’lerden oluşan oldukça ince farlar var. Ancak isteğe bağlı olarak matrix ve adaptif ışıklandırma da mevcut. Bu da DS MATRIX LED VISION sistemi ile geliyor. DS Automobiles tasarım imzalarından DS WINGS, farlarla ızgarayı birbirine bağlıyor. Bu detay, üç boyutlu ızgarada öne çıkan kademeli büyüklüklerde elmas ucu motifleri bulunan iki parçadan oluşuyor. Ek olarak, uzun kaput, hareket sağlayarak silüete dinamik bir görünüm katıyor. Daha dinamik olan DS 4 PERFORMANCE LINE ise siyah tasarım paketiyle siyah dış süslemelere (DS WINGS, arka aydınlatma grubu arasındaki şerit, ızgara ve yan cam çerçeveleri) ek olarak dikkat çeken siyah alaşım jantlar ve cömertçe Alcantara kaplı özel iç mekan tasarım konseptine sahip.

DS 4 Sade ve Akışkan Bir İç Tasarıma Sahip

DS 4, iç mekan
Dışarıdan bakınca premium otomobil hissi veriyor. Ancak iç mekâna geçildiğinde ekstra özel tasarımı ile dikkat çekiyor. Model, dijital, akıcı ve ergonomik bir iç mekâna sahip. İşlevleri kadar tasarımı da düşünülen her bir parça bir bütün olarak birbiriyle bağlantılı. Seyahat sanatı, deneyimi kolaylaştırmak için üç arayüz bölgesinde gruplanan yeni kontrol düzeni kullanılarak gösteriliyor. Ayrıca Clous de Paris işlemeleri ile DS AIR’in gizli havalandırma çıkışları dikkat çekiyor. Bu, orta konsol tasarımının akıcı ve düzenli bir şekle sahip olmasını sağlıyor.

DS 4’ün içi, iki birleşik alandan oluşuyor. İlki konfor için bir temas bölgesi. İkincisi ise farklı ara yüzler için interaktif bölge. Cam kontrolleri için iki tonlu uygulama, bilişsel algı için özel tasarım olarak mevcut. Malzemeleri arasında farklı deri türleri, Alcantara®, ahşap ve yeni döşeme teknikleri yer alıyor. Böylece DS 4’ün iç tasarımı, zarafet ile teknolojiyi birbirine katıyor.

Kişiselleştirilebilen Ortam ile Farkı Hissettiriyor

İçerideki ahenk hissi, kişiselleştirilebilir ambiyans aydınlatması ile vurgulanıyor. Burada temel amaç, dolaylı olarak yan özelliklerin altını çizmek ve genel sakinlik hissine katkıda bulunmak. Ayrıca sınıfında bir ilk olarak, FOCAL ELECTRA ses sistemine sahip. Bu sistem, akustik ortamda 14 hoparlörlü ile 690 Watt gücünde.

Verimlilik Ön Planda

İlk olarak Türkiye’ye DS 4 TROCADERO versiyonu ve BlueHDi 130 motor seçeneği gelecek. Bu model 8 ileri tam otomatik şanzımana sahip. Ayrıca 130 beygir güç ve 300 Nm’lik tork değerine sahip bir motoru var. Bu sayede DS 4, 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 10,3 saniyede çıkıyor. Azami olarak da 203 km/s hıza çıkıyor. Ek olarak model yakıt tüketimi ile de dikkat çekiyor. Verimliliğin ön planda olduğu DS 4, yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor. Bu anlamda 100 kilometrede 3,8 litrelik karma yakıt tüketimi e sahip.

DS 4, beyaz renk, yandan görünüm

Tekerleklere Kadar Verimlilik

720 mm tekerlek boyutuyla DS 4, 20 inçe kadar hafif alaşım jant seçeneklerine sahip. Üstelik 20 inç hafif alaşım jantlar da A-sınıfı lastikler ile gelecek. Yüksek seviye dinamizm, aerodinamik eklemelerle alaşım jantlarda ağırlığın %10 düşürülmesi yoluyla güçlendiriliyor. Böylece yakıt tüketimi ve CO2 emisyonu azaltılıyor.

Güvenlik, Konfor ve Performans Bir Arada

Türkiye yollarına çıkacak olan DS 4 TROCADERO BlueHDi 130, yüksek seviye güvenlik donanımlarına sahip. Böylece hem sürücüye hem de yolcululara yüksek konfor vaat ediyor. En başta 10” Multimedya Ekranlı Müzik ve Eğlence Sistemi, Navigasyon, Kablosuz Mirror Screen (Apple CarPlay, Android Auto), Geri Görüş Kamerası özelliklerine sahip. Ayrıca İki Bölgeli Otomatik Klima, Otomatik Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi, Arka bölümde 2 USB Girişi, DS AIR Gizli Havalandırma Sistemi, Gizli Kapı Kolları, DS SMART TOUCH dokunmatik kumanda ekranı da araç bünyesinde mevcut. Ek olarak sekiz renkli PolyAmbient Ambiyans Aydınlatması , Elektrikli Bagaj Kapağı, Açılır Cam Tavan, 19″ FIRENZE Hafif Alaşım Jantlar, Aktif Güvenlik Freni, Aktif Şerit Takip Yardımcısı, Hız Sabitleyici ve Sınırlayıcı gibi özellikler öne çıkanlardan yalnızca bazıları olarak dikkat çekiyor.

Ds Automobiles Sıfır KM Modelleri 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here