arabam.com

 

İhale araçları şimdi yayında!
Hemen inceleyin kar etme fırsatını kaçırmayın!
Arabam İhale

Ücretsiz İlan Ver

  • 2 dakikada ilan ver
  • İlanın hızlıca onaylansın
  • 8 milyon alıcıya ulaş
  • Aracını sat
Ücretsiz İlan Ver

Trink Sat

  • Araç bilgilerini gir, teklifimizi gör
  • Ücretsiz ekspertiz randevunu al
  • Güvenle ve zahmetsizce bize sat
  • 15 dakika içinde paran cebinde
Trink Sat

YARDIM

Üyelik ve Hesap Yönetimi

İlan vermek ücretli mi?

arabam.com’a ilan verebilmek için bireysel veya kurumsal üye olmanız gerekmektedir. Ücretsiz olan bireysel üyelikler aynı anda 1 adet SATILIK tipi ilan verebilirler. Şimdi bireysel üye olmak için tıklayın..

Kurumsal üyeler ise seçtikleri pakete göre sınırlı veya sınırsız sayıda ilan verebilirler. Kurumsal üyelik fiyatlarını öğrenmek ve üye olmak için tıklayın...

Nasıl ilan veririm?

arabam.com’a ilan vermek için, üye girişi yaptıktan sonra ‘İlan Ver’ linkine tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ilanınızın tipini, marka ve modelini seçtikten sonra; ilanınıza ait başlık ve açıklamaları yazma, Fiyat ve ürün detaylarını belirleme, Eğer varsa ürüne ait fotoğraf ekleme, ilanınızı ön plana çıkartacak ‘turbo’ seçeneklerini belirleme, Ödeme tercihinizi seçme işlemlerini tamamladığınızda ilanınız yayına hazır hale gelecektir. İlanlarınız ve resimleri teknik ekibimiz tarafından kontrol edilecek ve kurallara uygun ise en geç 24 saat içinde onaylanacaktır. İlanınız onaylandığında veya kabul edilmediğinde e-posta ile bilgilendirileceksiniz.

İlanım onaylandı ama listelerde görünmüyor?

İlanınızı sattıysanız ilanınızı silebilirsiniz. arabam.com sitesine giriş yaptıktan sonra ‘Bana Özel’ sayfasında ilanınızın yanındaki işlemler menüsünden ilanınızı silebilirsiniz.

İlanınızı şimdilik satmaktan vazgeçtiyseniz pasife alabilir ve listelerde görünmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için arabam.com sitesine giriş yaptıktan sonra ‘Bana Özel’ sayfasında ilanınızın yanındaki işlemler menüsünden ilanınızı pasife alabilirsiniz. Aynı menüden ilanınız ileride tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

İlanımı sattım veya vazgeçtim. Ne yapmam gerekiyor?

Kategori bazlı aramayı aracınızın türünü biliyorsanız kullanabilirsiniz. Anasayfada sol taraftaki 'Kategoriler' alanında istediğinizi tercih edebilir, açılan sayfada da aramanızı daraltabilirsiniz

İlanıma neden ‘turbo’ almalıyım?

arabam.com’a her gün binlerce yeni ilan gelmektedir. Aracınızın bu ilanlar arasında görünürlüğünü artırmak, daha çabuk satılmasını istiyorsanız ‘turbo’ paketlerimizden satın alabilirsiniz. Turbolarla ilanınız arama sonuç listelerinde üst sıralara çıkacak, vitrinlerde sergilenecektir. Böylece alıcılar ilanınıza daha hızlı erişecektir. İlanınıza turbo ekleme işlemini,İlanınızı kaydetme işlemi sırasında Ya da ilanınız yayınlanmaya başladıktan sonra, dilediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Şimdi ilanınıza ‘turbo’ satın almak istiyorsanız tıklayın…
Turbo seçeneklerini görmek için tıklayın…

Favori ilanlar

İlginizi çeken fakat daha sonra satın almayı düşündüğünüz ilanları ‘Favori İlanlar’ listenize ekleyebilirsiniz. Bunun için ilginizi çeken ilanın detay sayfasında sağda bulunan satıcı bilgileri bölümünün altındaki ‘Favorilere ekle’ linkini tıklamanız yeterlidir.
Favorilerinize eklenen ilanları ‘Bana Özel’ sayfanızdaki Favorilerin kısmından takip edebilirsiniz.

İlanıma gönderdiğim fotoğraf görünmüyor?

İlanınıza yeni bir fotoğraf eklediğinizde, bu fotoğraf ilanda hemen görünmeyecektir. Teknik ekibimizin kontrolünden geçen fotoğraflar ilanla ilgili olduğu ve sakıncalı olmadığı durumda 24 saat içinde onaylanacak ve yayınlamaya başlayacaktır.

İlanımı nasıl haritada işaretlerim?

İlanınızı harita üzerinde işaretlemek isteğe bağlı bir işlemdir. Ancak ilanınızın konumu işaretlemek kullanıcıların aracınızı ziyaret etme durumunda yardımcı olacaktır. İlan kayıt işlemi sırasında ‘Harita’ seçeneğini işaretleyerek ilanınızı haritada belirtebilirsiniz. Bu konumlama işlemini, gelen sayfadaki harita üzerinde, mouse’u gezdirerek hareket ettireceğiniz oklarla yapabilirsiniz.

İlanıma nasıl ‘Turbo’ satın alabilirim?

İlanınıza Turbo satın alabilmeniz için "Bana Özel > İlanlarım> Yayına Olan İlanlarım" bölümünde yer alan "İşlem" menüsünden "İlanınıza Turbo alın!" seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. İlanınıza ‘turbo’ satın almanız, ilanınızın daha çok kişi tarafından görülmesini ve daha hızlı satılmasını sağlayacaktır.

İlanım neden reddedildi?

arabam.com hatalı, eksik veya kurallara uygun olmayan bilgi içeren ilanları yayınlamamaktadır.

Hatalı Fiyat: Fiyat bilgisi hatalı, şüpheli veya eksik girildiği için ilanınız editörlerimiz tarafından reddedilmiştir. Doğru fiyat bilgileri ile ilanınızı güncelleyebilirsiniz.

Hatalı Ad Soyadı Bilgisi: Ad-soyad bilgisi hatalı veya eksik girildiği için ya da rumuz ve takma isimler kullanmanız nedeniyle ilanınız editörlerimiz tarafından reddedilmiş olabilir. İlanlarınızda gerçek kimliğinizi kullanmanız gerekmektedir.

Hatalı ya da Uygunsuz Görsel İçerik: İlanda kullanılan fotoğrafların ürünle ilişkili olmaması ya da uygunsuz (Pornografik görüntü, siyasi veya dini mesaj, hakaret, kişilik haklarına müdahale vs.) öğeler içermesi halinde ilan reddedilecektir.

Tekrarlı (Birden fazla) İlan: Aynı ürün için birden çok sayıda ilan girişi yapmış olmanız sebebiyle ilanınız editörlerimiz tarafından reddedilmiş olabilir.

Km Bilgisi Hatalı ise: İlanınız km bilgisi hatalı olması sebebi ile editörlerimiz tarafından reddedilmiştir. İlanınızı "Bana Özel" bölümünüzden güncelleyebilir ve tekrar onaya gönderebilirsiniz.

Hatalı İletişim ve Telefon Bilgisi: İlanınız hatalı-eksik iletişim bilgisi nedeni ile editörlerimiz tarafından reddedilmiştir. İlanınızı "Bana Özel" bölümünüzden güncelleyebilir ve tekrar onaya gönderebilirsiniz.

Marka/Model Yanlış: İlanınızda belirttiğiniz marka veya model bilgisi ile ilan içeriğinin farklı olması durumunda editörlerimiz tarafından reddedilmiştir.

İlanım ne zaman yayınlanacak?

Kayıt etmiş olduğunuz ilanlar editörlermiz tarafından kontrol edilmektedir. Ortalama kontrol süresi 12 saattir. İlanınız en geç 24 saat içerisinde yayında olacaktır.

Hangi durumda kurumsal üye olmam gerekir?

arabam.com’a bireysel üyelerin 1 adet ilan vermesi ücretsizdir. Oto alım satımı yapan galeri ya da firmaların, motosiklet galerilerinin ve otomotiv şirketlerinin, yedek-parça- aksesuar firmalarının arabam.com’u ticari amaçlı kullanmaları ve ilan verebilmeleri için kurumsal üye olması gerekmektedir.

İlanım yayına alınmadı, Fotoğraf Eklenmedi olarak gözüküyor?

arabam.com`da ilanınızın yayınlanması için aracınıza ait fotoğrafların ilana eklenmiş olması gerekmektedir. Alıcıların aracınızın güncel halini görebilmesi ve daha hızlı değerlendirme yapabilmesi için doğru açılardan çekilmiş, net ve detaylı fotoğraflar en önemli ilan içeriğidir. Bu nedenle ilanınıza, aracınızın önünden – arkasından – yanından – içinden çekilmiş en az 5 fotoğrafını eklemenizi tavsiye ederiz. Hatta aracınızın bagaj büyüklüğünü göstermek için bagaj içi, motor alanı, varsa ufak çiziklerine dair detaylı çekimlerle ilanınızın gösterimini arttırabilirsiniz.

İlanınıza eklediğiniz fotoğraflar müşteri hizmetlerimiz tarafından 24 saat içerisinde kontrol edilecek ve onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.