Fiat 500X SUV Özellikleri ve Fiyatı 

0
36784
Yeni Fiat 500X SUV

Fiat 500X SUV özellikleri ve fiyatı hakkında bilgi arayanlar için araştırdık: Fiat 500X hakkında merak edilenleri yanıtladık. 2020 Fiat 500X fiyatı ve özellikleri için okumaya devam edin…

Fiat 500X SUV Özellikleri ve Fiyatı 

Fiat 500 Ailesi’nin SUV üyesi 500X yenilendi. Yeni Fiat 500X, donanım seçenekleriyle de daha yeni. Şimdi, daha da kişiselleştirilebilir hale gelen yeni Fiat 500X SUV, daha fazla teknoloji sunuyor. Ayrıca mevcut 1.6 dizel motora ilave olarak ürün gamına eklenen iki yeni benzinli motor seçeneği sunuyor. 

Fiat 500X SUV’un dikkat çeken özelliklerini sıralayalım:

  • Metalik, pastel ve çift renk seçenekleri sunuyor.
  • Sürücüye daha iyi bir görüş alanı sunan Full LED ön ve LED arka aydınlatma grubu var.
  • Yeni ön tampon ve diğer detaylarla yenilikçi tasarıma sahip.
  • Yeni nesil tasarımlı çok fonksiyonlu direksiyon simidi var.
  • Okunurluğu artırılmış yeni gösterge paneli ve güvenliği maksimize eden dinamik güvenlik paketi yer alıyor.

Yeni Fiat 500X SUV Hakkında

3 farklı gövde seçeneği, 5 farklı donanım seviyesi ile farklı kullanıcı beklentilerini karşılacak 500X SUV; “Cross” ile doğa tutkunlarına, “Urban” ile kent sürüşlerinin keyfini çıkarmak isteyenlere ve “Sport” seçeneği ile de performans tutkunlarına hitap ediyor.

Fiat 500X SUV Fiyat

Yeni Fiat 500X SUVMart ayından itibaren satışa sunulan Fiat 500X SUV’a 1.0 litre 120 HP ve 1.3 litre 150 HP güçlerindeki yeni Firefly serisi turbo benzinli ve 1.6 litre 120 HP gücündeki Multijet II turbo dizel motor seçenekleriyle 145 bin 900 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla sahip olunabilecek.

Sıfır km Fiat 500 fiyat listesi için buraya tıklayınız!

Fiat 500X SUV Türkiye’de!

İtalyan tasarım anlayışının benzersiz örneklerinden Fiat 500 ailesinin SUV üyesi 500X SUV, yenilenmiş haliyle Türkiye’de satışa sunuluyor. Üretimine ilk olarak başlandığı 2014 yılından günümüze kadar 100’den fazla ülkede 500 bin adedin üzerinde satış başarısı yakalayan 500X SUV; yenilenen tasarımı, iç mekânı, teknolojisi ve motor seçenekleriyle fark yaratmayı sürdürüyor. 

Fiat 500X SUV Özellikleri

Metalik, pastel ve çift renk seçeneklerine sahip 500X SUV’de; yenilenen tamponlar, arka farlar, Full LED ön farlar ve ona eşlik eden gündüz sürüş farları ve sis farları gibi unsurlarla, gösterişli parlak / mat krom detaylara ek olarak 3 farklı gövdeye göre değişken tipte özgün dış tasarım farklılıkları ön plana çıkıyor.

2. El Fiat 500X Fiyat Listesi Burada! 

LED aydınlatma grubu; halojen farlara kıyasla görüş mesafesini 2 kat artırıyor ve 90km/s hızda sürücünün önündeki objeleri 4 saniyeye kadar erken görmesine olanak tanıyor. Yine halojen farlara göre yüzde 66 oranında daha düşük enerji tüketen Full LED ön farlar, gündüz kullanımlarında da görünürlüğü yüzde 20 oranında artırıyor.

Yeni Fiat 500X SUVYeni Fiat 500X SUV’un içine baktığımızda ise yeniden tasarlanan direksiyon simidi hemen dikkat çekiyor. Bir diğer yenilik de okunurluğu artırılmış gösterge paneli, donanımlara özgü farklı koltuk seçenekleri gibi birçok detay sunuluyor.

500X SUV’un yeni teknoloji özelliklerinden biri de Uconnect 7’ inç HD dokunmatik ekran oluyor. Apple Car Play ve Android Auto entegrasyonları, Bluetooth özelliği ve USB çıkışı fonksiyonları yine farklı donanım seviyeleri içinde yer alıyor. Yeni Fiat 500X SUV, sahip olduğu konfor ve teknolojiyi; Dinamik Güvenlik Paketi içinde yer alan trafik işaretleri okuma ve akıllı hız asistanı, şerit takip sistemi, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik uyarı sistemi, acil durum otonom fren sistemi, uzun far asistanı, ön park sensörleri ve adaptif hız sabitleyici gibi güvenlik özellikleriyle destekliyor.

Fiat 500X SUV Motor ve Donanım Seçenekleri ve Fiyatları

3 gövde ve 5 farklı donanım seviyesiyle satışa sunuluyor.

Hayalinizdeki Fiat 500X için araç kiralama listesine de bakabilirsiniz…

  • Urban Donanımlı Fiat 500X SUV

Urban donanım seviyesinde 3 silindirli 1.0 litre hacimli 120 HP’lik Firefly turbo beslemeli benzinli motor ve 6 ileri manuel şanzıman kombinasyonuyla satışa sunuluyor. Eski nesil benzinli motorlara göre ortalama yüzde 20’ye varan düşük yakıt tüketimi sunan Firefly serisi motor, daha düşük ses ve titreşim seviyeleriyle de ayrıcalık sağlıyor. 1.0 litre motorlu ve Urban donanım seviyesinde 16’ inç jantlar, siyah yan aynalar, krom ön çıta ve kapı kolları gibi dış tasarım detayları ön plandayken, iç mekanda USB çıkışlı radyo, 3,5’ inç siyah beyaz TFT gösterge paneli, gövde rengi torpido ve siyah kumaş koltuk detayları göze çarpıyor. Arka park sensörüyle 6 hava yastığının standart olarak sunulduğu Urban donanım seviyesi, 145 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

  • City Cross Donanımlı Fiat 500X SUV

Yeni 500X SUV’yi araziye yaklaştıran Cross gövdesi altındaki 3 farklı donanım seviyesinin ilkini ise yine tamamen yeniliği temsil eden City Cross donanım seviyesi oluşturuyor. 16’ inç alaşım jantlar, Cross tipi arka tampon ve yeni ön skid plate, LED gündüz sürüş farları, gövde rengi yan aynalar, deri direksiyon simidi, hız sabitleyici, manuel klima, arka park sensörleri, sürücü, yolcu ön yan perde hava yastıkları, krom kapı kolları ve bagaj kapağı çıtası, 3,5’ inç siyah – beyaz TFT gösterge paneli, Uconnect 7 inç HD dokunmatik ekran, Apple Car Play ve Android Auto entegrasyonlarıyla Bluetooth gibi teknolojik unsurlar City Cross donanım seviyesinin temel özelliklerini oluşturuyor. Yeni Fiat 500X SUV’un City Cross donanım seviyesi, DCT 6 ileri otomatik şanzımanlı ve 1.6 litre 120 HP’lik Multijet II turbo dizel motor kombinasyonuyla 179 bin 900 TL’lik anahtar teslim satış fiyatıyla müşterilerin beğenisine sunuluyor.

  • Cross Donanımlı Fiat 500X SUV

City Cross’un üstünde yer alan Cross donanım seviyesi ise 17 inç alaşım jantlar, çift bölgeli dijital klima, yağmur ve karanlık sensörleri, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, anahtarsız giriş ve çalıştırma, elektrikli katlanır yan aynalar, 3,5 inç renkli TFT ekran, geri görüş kamerası, hazneli kol dayama, tavan rayları, arka yolcular için USB girişi özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Cross donanım seviyeli Fiat 500X SUV, 1.6 dizel motor otomatik şanzıman kombinasyonuyla 189 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla SUV tutkunlarının beğenisine sunuluyor.

  • Cross Plus Donanımlı Fiat 500X SUV

Cross gövdenin en üstünde yer alan Cross Plus donanım seviyesi de 120 HP’lik dizel motor ve 6 ileri DCT şanzıman kombinasyonuyla tercih edilebilyor. 199 bin 900 TL’lik fiyat etiketine sahip Cross Plus donanım seviyesinde ise diğer donanım seviyelerinden farklı olarak elektrikli açılabilir cam tavan (Skydome), Full LED ön farlar ve LED sis farları standart olarak sunuluyor. Yeni 500X SUV’nin Cross Plus donanım seviyesinde isteğe bağlı sunulan Dinamik Güvenlik Paketi kapsamında ise trafik işaretleri okuma ve akıllı hız asistanı, şerit takip sistemi, kör nokta uyarı sistemi, arka çapraz trafik uyarı sistemi, acil durum otonom fren sistemi, uzun far asistanı, adaptif hız sabitleyici ve ön park sensörleri gibi teknolojik güvenlik özellikleri yer alıyor.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here