arabam.com

 

Tedarik araçları şimdi yayında!
Hemen inceleyin kar etme fırsatını kaçırmayın!
Arabam Tedarik

Aracını güvenle Trink sat!,
paran 15 dakikada cebine gelsin!

Randevunu yönet

Toplu araç satışı mı yapmak istiyorsunuz?

Başvuru yap
Trink sat! Nasıl Çalışır?

Trink sat!, arabam.com’un araç alım hizmetidir. Ekspertiz aşaması dahil tüm süreç ücretsizdir.

Ücretsiz Fiyat Teklifi

Araç bilgilerinizi eksiksiz girin ve fiyat teklifi alın

Ücretsiz Ekspertiz Randevusu

Teklifimizi beğenirsen Trink satmak için ekspertiz randevusu oluşturun

Paran 15 dakikada cebine gelsin

Aracınız belirttiğiniz gibiyse, size verilen ilk fiyat teklif ile aracınızı aynı gün satın

Neden Trink Satmalıyım?

Güvenilir alıcı ararken amortisman ve enflasyon farkı gibi çeşitli ek masraflar yapmadan aracınızı değerinde satın, paranız 15 dakikada cebinize gelsin!

Doğru Fiyat

Boya, değişen, hasar, ve piyasadaki arz talep dengesini dikkate alan algoritmamız sayesinde aracınıza değerinde fiyat verilir.

Güvenli ve Zahmetsiz Satış

İlanlı satış sürecinde karşılaşacağınız risk ve problemlerle uğraşmayın, aracınızı aynı gün güvenle satın ve zamandan kazanın.

Karar Sizin

Sürecin herhangi bir aşamasında aracınızı satmaktan vazgeçebilirsiniz. Ekspertiz dahil tüm aşamalar ücretsiz olduğu için sizden hiçbir ücret talep edilmez.

farklı şehirde, ayrı noktada ücretsiz hizmetinizdeyiz!

Trink sat! Noktalarını Göster
Aracını Trink Satanlar

Reklamımızı

Gördünüz mü?

Sıkça Sorulan Sorular
Genel
Hangi araçlara teklif veriliyor?
Aracın yaşına bağlı olarak belirlenen km limitleri:
2010-2013 : 250.000 km
2014-2014 : 225.000 km
2015-2023 : 200.000 km
Binek Ruhsatlı için;

Araç ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6.000 kilometreyi doldurmuş, 2000-2023 yılları arası model ve aracın yaşına bağlı olarak yukarıda verilen km limitleri içinde (maksimum 250.000km) ise aracınıza teklif verilebilir. Eğer aracınız 1.000.000 TL ve üzerinde değerlendirilirse benzinli araçlar için yıllık 20.000 km, dizel araçlar içinse yıllık 25.000 km şartı aranır.

Araç sahibi vergi mükellefi olan ve fatura kesecek olan müşterilerimiz için araç ödemesi; noter satışı sonrası araç faturasının tarafımıza ulaşması ve sisteme yüklenmesi sonrasında 15 dk içerisinde yapılmaktadır

Hafif Ticari Ruhsatlı için;

Araç ilk tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6.000 kilometreyi doldurmuş, 2010-2022 yılları arası model ve aracın yaşına bağlı olarak yukarıda verilen km limitleri içinde ise aracınıza teklif verilebilir.

Hafif ticari ruhsatlı araç için dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise şunlardır;
 • Araç sahibi vergi mükellefi değilse ve araca ait satış faturası kesilmeyecekse noter satışı sonrası aracın ödemesi 15 dk içerisinde yapılmaktadır.
 • Araç sahibi vergi mükellefi olan ve fatura kesecek olan müşterilerimiz için araç ödemesi; noter satışı sonrası araç faturasının tarafımıza ulaşması ve sisteme yüklenmesi sonrasında 15 dk içerisinde yapılmaktadır
 • Komple camlı ve koltuklu ve çift sürgülü minivan sınıfı kombi araçlar alınmaktadır
 • Yüksek tavan, uzun şasi ve panelvandan dönüşümlü araçlar alım kriteri dışındadır.

Ekspertiz incelemesi yapıldıktan sonra binek veya hafif ticari aracın alınabilmesi için aşağıdaki koşulların karşılanması gerekir.

 • Aracın vergi/ceza borcunun olmaması
 • Araç üzerinde haciz/ipotek bulunmaması
 • Araç ruhsat sahibinin veya vekalet verdiği kişinin noterde bulunması
 • Araç ruhsat sahibinin, aracı en az 15 gün önce satın almış olması
 • Muayenesinin en az 30 gün geçerli olması
 • Yedek anahtar ve kullanım kılavuzunun olması (Araç almamıza engel değildir, ancak eğer yoksa fiyat revize edilecektir)
 • Aracın ağır hasarlı/pert geçmişinin olmaması
 • Araç komple boyalı, değişenli veya işlemli olmamalı
 • Araç airbag işlemli/açmış olmamalı
 • Araçta arıza lambası yanıyor olmamalı
 • Araç LPG’li ise ruhsata işli olması
 • Araca modifiye yapılmış olmaması

arabam.com; Sel/Su kaydı olan, Km’sine müdahale edilmiş, Motor Arıza veya herhangi bir uyarı ışığı yanan araçları almamaktadır.

Süreç nasıl işliyor?

Öncelikle arabanızın özellik ve kondisyon bilgilerini girerek satın alma teklifimizi öğreniyorsunuz. Teklifimizi beğenirseniz size en yakın ekspertiz noktamızdan randevu oluşturarak aracınızı kontrole getiriyorsunuz. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra noterde satış işlemleri tamamlanarak, arabanızın satış işlemleri gerçekleştiriliyor ve ödemeniz banka hesabınıza 15 dakika içinde gönderiliyor.

Araç ekspertizi ve nihai teklif süreci nasıl işlemektedir?

Ekspertizde ilk olarak kaporta ve boya kontrolleri yapılır. Fiyat teklifi öncesi verilen bilgilerde bir farklılık yoksa teklif geçerlidir. Fiyat teklifi öncesi verilen bilgiler dışında hasar/değişen/boya çıkması durumda yeni bir fiyat teklifi anında paylaşılır. Teklifimizi kabul etmeniz durumunda mekanik ve motor ekspertiz kontrolü yapılır. Mekanik ve motor ekspertizinden sonra nihai teklifimiz oluşturulur ve kabul etmeniz durumunda aracın satışı için noter işlemlerine başlanır. Yapılan kontrollerde beyanınızdan farklı bulgulara rastlanmazsa teklifimizde revize yapılmaz.

Aracınızın ekstra özellikleri varsa ekspertiz noktasında bulunan satın alma uzmanımız gerekli kontrolleri yapacaktır. Ekspertiz işlemi sırasında bu konuda kendisinden bilgi alabilirsiniz.

Tekliflerimizin geçerlilik süresi 1 iş günü olduğu için randevu alımında bu süreyi aşmıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca, aracınız ile ekspertiz alanından ayrılıp daha sonra tekrar geldiğinizde araca yeniden ekspertiz yapılması gerekecektir.

Arabamı kim satın alacak?

Nihai fiyatlandırmada anlaşma sağlandığı takdirde arabanızı yetkili satın alma uzmanımız arabam.com adına satın alacaktır.

Aracım LPG’li, bir fark yaratır mı?

Aracın LPG’li olması verilen fiyat teklifini etkilemez ancak satış işleminin gerçekleşmesi için LPG özelliğinin ruhsata işli olması gerekir.

Araç sahibi değilim, ne yapmam gerekir?

Randevu sonunda araç satış işlemi yalnızca ruhsat sahibi ile ya da vekalet verdiği kişi ile yapılabilir. Araç sahibi siz değilseniz geçerli vekalet belgelerinizin olması gereklidir.

Güneş yanığı aracı satmama engel mi?

Araçtaki yanığın yoğunluğuna göre aracın alınıp alınmayacağı kararı verilmektedir.

Teklif Aşaması
Trink sat! fiyat teklifi nasıl belirleniyor?

Fiyat teklifi arabanıza ait verdiğiniz bilgiler baz alınarak verilir. Eğer teklif almak için verilen yıl, marka – model, km, hasar, boya – değişen bilgilerinde fark varsa, fiyat teklifi geçerliliğini kaybeder. Ekspertiz incelemesi sırasında araçta fiyat teklifi öncesi verilen bilgiler dışında hasar/değişen/boya çıkması durumda nakit teklifinde değişiklik olabilir.

Fiyat teklifi ne kadar süre geçerli?

Verilen fiyat teklifi 1 iş günü süresince geçerlidir. 1. günden sonra tekrar fiyat almak isterseniz, yeniden bilgilerinizi girerek o günlük piyasa koşullarına uygun fiyat teklifini alabilirsiniz. Değişen piyasa koşulları nedeniyle daha önce verilen fiyat teklifi ile aynı fiyat teklifi yapılacağının garantisi yoktur.

Verilen teklifi beğendim, sonrasında ne olacak?

Fiyat teklifini beğendiyseniz, “ekspertiz randevusu al” bağlantısına tıklayarak size en uygun arabam.com araç satın alma noktasından randevunuzu alırsınız. Verilen fiyat teklifiniz ve aldığınız randevu bilgileri e-mail ve sms ile size gönderilir. Müşteri hizmetlerimiz sizi arayarak ekspertiz gün ve saati için teyit alır. Ekspertiz noktasında aracınız bağımsız ekspertiz firması tarafından incelenir. Verdiğiniz bilgiler geçerli ise verilen fiyat üzerinden noter satışı tamamlanmak üzere süreç başlatılır.

Kaç kez fiyat teklifi alabilirim?

Sorgulama hakkınız haftada 3 ile sınırlıdır.

Ekspertiz Aşaması
Ekspertiz ücretli mi?

Trink sat! sürecinde yapılan ekspertiz işleminin ücreti arabam.com tarafından karşılanır ve siz herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Ekspertiz randevusu nasıl alabilirim?

Araç bilgilerinizi girip, Trink sat! fiyat teklifinizi aldıktan sonra “Ekspertiz Randevusu Alın” bağlantısına tıklayıp size en yakın ekspertiz merkezimizi ve uygun tarihi seçerek rezervasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

>>Fiyat Teklifi Almak İçin Tıklayın

Ekspertiz noktasında hangi kontroller yapılmaktadır?
 • Araç kaportasının değişen ve boyanan parçaları kontrol edilir.
 • Araçta değer kaybı oluşturabilecek araç içindeki ve dışındaki hataların tespiti yapılır.
 • Aracın motor ve mekanik problemleri tespit edilir.
 • Tramer kaydı ve son muayene km bilgileri sorgulanır.
Ekspertiz noktasına gelmeden önce ne yapmalıyım?
 • Araç kontrollerinizin kolaylıkla yapılabilmesi için aracınızı temiz getirmeniz önemlidir.
 • Aracınızda kaplama varsa; boya kontrolü yapılamayacağından kaplamanın önceden söktürülmesi gerekmektedir.
Ekspertiz randevusu ve satış süreci için yanımda neler olmalı?
 • Ruhsatınız
 • Nüfus Cüzdanınız
 • Araç sahibi olmamanız durumunda geçerli vekalet belgeleriniz
 • Aracın yedek anahtarları ve kullanım kılavuzları
 • Araç servis dokümanları (varsa)
 • Araç Muayene geçerlilik süresi (en az 30 gün olmalıdır)

Ayrıca araç satışına engel oluşturacak;

 • Ödenmemiş trafik cezası,
 • Ödenmemiş MTV borcu,
 • Araç üzerine rehin/haciz sorgulamalarını da yapmanız noter işlemlerinin aksamaması adına önemlidir
Ekspertiz noktalarınız hangi il ve ilçelerde var?
Ekspertiz randevusu almadan gidebilir miyim?

Evet, ekspertiz randevusu almadan da araç alım noktalarımıza gidebilirsiniz ancak gideceğiniz ekspertiz noktamızdaki yoğunluğa göre beklemeniz gerekebilir. Bu sebeple randevu almanız, işlemlerin daha hızlı ve sorunsuz yürütülmesi adına kolaylık sağlayacaktır.

Cumartesi gününe randevu aldığımda aracımı aynı gün satabiliyor muyum?

Cumartesi günü randevu alan kullanıcılarımızın araç ekspertizi yapılır ve kontroller sonrası onay vermeleri durumunda satış işlemleri Pazartesi günü tamamlanmaktadır.

Satış Aşaması
Ödeme nasıl yapılacak?

Tüm kontroller sonrası fiyat teklifinde anlaşıldığında, noter üzerinden satın alma tamamlanır. Araç satış işlemi sonrasında ödemeniz 15 dakika içerisinde hesabınıza banka transferi ile gönderilir.

Aracım hemen satın alınıyor mu?

Ekspertiz noktamızda yapılan kontrollerde beyanlarınıza ilişkin farklı bulgular olmadığı takdirde aracınızı sistemde vermiş olduğumuz teklifle hemen satın alıyoruz.

Noter satış bedelini kim karşılıyor?

"Trink sat!" hizmeti kapsamında alıcı olarak noter satış bedeli arabam.com tarafından karşılanmaktadır.

Aracımı satmaktan vazgeçtim, herhangi bir ücret ödemem gerekir mi?

Aracınızı ekspertiz öncesi ya da sonrası herhangi bir aşamada satmaktan vazgeçerseniz hiçbir ücret ödemeniz gerekmez.

Diğer tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz. Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası:

0850 759 90 00

this is a message