Volvo XC90 Alınır mı Almaz mı?

0
10646
Volvo XC90

Volvo XC90 alınır mı almaz mı, sorusuna yanıt aradık. Malum bu model ABD’de üretiliyor ve yaklaşık iki ay sonra ekstra vergilendirme ile fiyatı iyice erişilmez bir seviyeye gelecek. Peki, her şeye rağmen Volvo XC90 alınır mı almaz mı?

Türkiye’de Satılan ve ABD’den ithal arabalar hangileri?

Volvo XC90 Alınır mı Almaz mı?

Volvo markası, otomotiv endüstrisi için çok güçlü bir opsiyon. Hem üretildiği ülkelere getirdiği katma değer açısından hem de premium marka algısını yüksek güvenlik donanımı ile buluşturması açısından Volvo çok değerli. Peki, Volvo XC90 2018 modeli alınır mı alınmaz mı? Yeni XC90 hakkında merak edilenleri yanıtladık…

Volvo XC90 Alınır mı Almaz mı?

Premium SUV segmentinin en güçlü oyuncularından biri olmaya aday olan yeni XC90 hakkında söylenecek ilk şey; onun güvenlik donanımı konusunda, standart pakette bile, çıtayı çok yükseğe koyması. Ayrıca marka için ayrı bir tasarım dilinin de ilk adımı olduğu söyleniyor. Gelelim 2018 model Volvo XC90 hakkındaki detaylara…

Yeni XC90’ın Tasarımı Hakkında Yorumlar Nasıl?

Konu tasarım olunca, işin içine zevkler giriyor ve o da çok göreceli bir kavram. Ancak Volvo’nun yeni XC90 modeli tasarımı en çekici SUV arabalar listesinde ilk sıralara oynar. Araçta kullanılan bol kromlu dış tasarım, onu oldukça havalı gösteriyor. Zira, bol kromajlı ızgara ve diğer detaylar, aydınlıkta parıl parıl parlıyor. Diğer yandan iri ancak çok çok dengeli bir duruşu var. Bu da onu güçlü kılıyor. Ön ızgarası çok geniş ve dikey çubuklarla farklı bir hava kazanmış. Stopların arka aks boyunca dikey duruşu da farklı bir etki sunuyor. Avrupa pazarında yeni XC90 kullananlar ve aracı inceleyenlerin en fazla tam puan verdiği konu başlığı tasarım bu arada.

XC90 İç Mekan Özellikleri Nasıl?

Bir otomobil için alınır mı alınmaz mı sorusunun yanıtı en çok da iç mekanda gizlidir. İç mekandaki konfor, sürüş dinamikleri, güvenli sürüş sağlayacak teknolojiler; aracın kullanıcısına, yolcularına nasıl bir rahatlık sunacağının göstergesidir. Volvo XC90 iç mekanda yeterli ferahlık sunuyor. Aslında aracın dışındaki heybete bakınca insan içeride çok daha geniş bir alan kullanımı bekliyor ama yine de yeterli konfor sağlanmış. Motor startı için çevirmeli düğme kullanılmış olması, yine ona benzer başka bir düğmenin de sürüş modu seçimi için uygulanmış olması ilginç. VolvoXC90 iç mekanında en dikkat çekici detaylardan biri de 12 inçlik renkli LCD ekran var. Kokpit merkezinde ise dikey konumlu Sesnsus ekranı var. 19 hoparlörlü ses sistemi de gerçekten mükemmel. 

Yeni Volvo XC90 Sürüş Konforu Nasıl?

Pek çok kişi için satın alacağı otomobilin sürüş konforu sunması çok önemlidir. XC90 Off-Road sürüş modu sunması açısından önemli bir çekicilik kazanıyor. Otonom sürüşe çok yaklaşan teknolojiler de kullanılmış. 4 tekerden çekiş ve güçlü motor özellikleri de çok önemli. Peki, motor özellikleri nasıl?

Volvo XC90’ın Motor Özellikleri

Aracın motor özellikleri, dinamizmle gücü bir araya getiren mükemmel bir mühendislik başarısı. 

Motorun Güç ve Konum Verisi

Motoru 4 silindirli ve önde uzunlamasına konumlanıyor. Motor hacmi 1969cc. Motorun maksimum gücü 235HP-4250d/d. Maksimum tork değeri ise 470Nm 1750-2500 d/d. 

Hızlanma Verileri

Volvo XC90 maksimum hız verisi: 220km/s. 0-100km/s hızlanma verisi: 7,8 saniye. 

Yeni XC90 Ne Kadar Yakıyor?

XC90 yakıt deposu 71 litre. Fabrika verilerine göre 100km’de yakıt tüketim miktarı 5,7 litre. 

Yeni Volvo XC90 Bagaj Hacmi

Bagaj konusunda da içiniz rahat edebilir. Zira, otomobilin bagajı da oldukça yeterli. Yeni XC90’ın bagaj hacmi 315 litre. Koltukları yatırınca da 1885 litrelik bir alan sunuyor. 

Yeni Volvo XC90 bagaj hacmi geniş bir otomobil. Ayrıca Yeni XC90 hızlanma verileri ve motor gücü de fazlasıyla rekabetçi. Yeni Volvo XC90 yakıt tüketimi, ülkemiz akar yakıt fiyatları düşünülünce biraz zorlayıcı ama bu otomobili alabiliyorsanız; 5,7 litre gibi bir ortalama sizi çok zorlamayacaktır. Volvo XC90 Türkiye fiyatından bağımsız olarak “kesinlikle alınır”.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here