Opel Combo Life Ultimate 1,5 Dizel AT-8

1
33103

Opel Combo Life Ultimate 1,5 Dizel AT-8 incelemesi arayanlar için teknik özellikler ve fiyat listesine baktık. Yeni Opel Combo Life hakkında detaylı bilgi için okumaya devam edin…

Opel Combo Life Ultimate 1,5 Dizel AT-8

Opel Combo Life Ultimate 1,5 Dizel AT-8 hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Yeni Opel Combo Life yorumları nasıl? Opel Combo 2019 teknik özellikleri neler söylüyor? Peki, sıfır Combo fiyatı ne? Detaylar şöyle…

Opel Combo Life Ultimate 1,5 Dizel AT-8 Hakkında

Hafif ticari araç segmentinin en fazla tercih edilen seçeneklerinden biri o. Ticari araç sınıfında motor gücü, tasarımı ve iç mekan konforu ile yüzümüzü güldürenlerden biri. Ağırbaşlı bir ifadesi var. Manuel açılan sürgülü arka kapı tasarımı, bagaj tepesinde bile eşya gözü olması gibi detaylarla çok sevilecek gibi.

Yeni Opel Combo Life Teknik Özellikler

2019 model Opel Combo Life’ın motor özelliklerine, hızlanma verilerine, boyutlarına özetle teknik özelliklerine baktık. Detaylar şöyle…

Dizel Opel Combo Motor Özellikleri

Motor Tipi ve Konumu: Sıralı-turbo motoru önde ve enlemesine konumlanıyor.

Yakıt Tipi: Dizel

Silindir/ Subap Sayısı: 4/16

Motor Silindir Hacmi: 1499cc

Maksimum Güç: 96kW/ 130HP 3750d/d

Maksimum Tork: 300Nm 1750d/d

Opel Combo Hızlanma Verileri

Opel Combo ne kadar hızlı? Yeni Combo’nun maksimum hızlanması ne?

Maksimum Hızlanma Verisi: 184km/s

0-50km/s Hızlanma: 4,7 saniye

0-80km/s Hızlanma: 8,5 saniye

0-100km/s Hızlanma: 12,3 saniye

0-120km/s Hızlanma: 17,3 saniye

0-130km/s Hızlanma: 21,0 saniye

0-400m: 19,0 saniye

Opel Combo Boyutlar

Yeni Opel Combo’nun bagaj kapasitesi (yükleme alanı) uzunluk, yükseklik, genişlik ve dingil mesafesi gibi boyutsal değerlerine de bakalım…

Uzunluk: 4403mm

Genişlik: 1848mm

Yükseklik: 1841mm

Bagaj Hacmi/ Yükleme Alanı: 597 L./ 1414L/ 2126L.

Sıfır Opel Combo Fiyatı

Sıfır km Opel Combo fiyatı 145 bin TL’den başlıyor. Sıfır Combo fiyatı iyi mi kötü mü değerlendirmesi yapmak için rakiplere de bakalım…

Rakipler: Fiat Doblo Combi ve Peugeot Rifter.  Fiat Doblo Combi’nin fiyatı 102 bin Tl bandından başlıyor. Peugeot Rifter fiyatı ise 137 bin bandından başlıyor.

Sıfır Opel Combo Fiyat Listesi

Opel Combo’nun fiyatı rekabetçi olarak değerlendirilebilir. Ancak 1,5 litrelik motor EAT şanzıman sunan Rifter’den daha yüksek baz fiyatının olması biraz düşündürücü. Bir diğer yandan da Combo’nun donanımı çok tatminkar. Bu fiyatı yüksek bulanlar için elbette 2. el Opel Combo seçenekleri de var.

Opel Combo’nun bakım aralığı 15 bin’de bir. Yıllık bakım maliyeti ortalaması 3 bin TL. Garanti koşulları (mekanik/boya/korozyon) 2/2/12 şeklinde.

Opel Combo Kullananlar Ne Diyor?

O, bir ticari araç. Ama günlük kullanıma da çok uygun. Geniş yükleme alanına ihtiyaç duyuyorsanız ve kalabalık bir aileniz varsa Opel Combo’yu bir aile otomobili olarak da düşünebilirsiniz. Çünkü artık bu yeni hafif ticari araç tasarımları, eskisi gibi değil. İç mekan kalitesi, konforu ve tasarım şıklığı gibi konulara özenilerek üretiliyorlar. “Bu arabalar esnaf arabası, çiftçi arabası” devri biraz geçmişte kaldı. Bakalım dizel otomatik Opel Combo 2019 modelini kullananlar ne düşünüyor?

Opel Combo Yorumları

  • Online platformlardaki yorumları tek tek inceledik. Pek çok Combo sahibinin yorumu geniş ve aydınlık iç mekanın mükemmel olduğu yönünde. Yükleme alanının kullanımı kolay ve genişliği iyi şeklinde yorumlar da fazla. Ancak panoramik cam tavanın biraz kısıtlı bir etki yarattığını söyleyenler de olmuş.
  • Opel Combo donanımdaki şerit takip uyarı sistemi standart pakette var. Ancak kör nokta uyarı sistemi gibi çok önemli bir donanımı almak için ekstra ödeme yapmanızı gerekiyor.
  • Opel Combo yakıt tüketimi ortalaması 4,3 litre. Bu, oldukça iyi bir rakam ve Combo sahiplerinin yorumlarında olumlu alanlardan biri. Ancak süspansiyonun sarsıntılı olması ve kabin içi gürültü de eleştiriliyor.

Opel Combo Dizel Otomatik Yakıt Tüketimi Ortalaması

Opel Combonun yakıt deposu 50 litre.Ful depo ile 1136km gidiyor. Şehir içinde 4,6 litre, şehir dışında 4,2 litre ve ortalamada da 4,3 litre yakıt tüketiyor.

 

 

 

 

 

1 YORUM

  1. çok beğendim tam otomatik şanzıman motoru yakıtı az yakar ferah geniş daha ne olsun bu fiyatlara gidip küçücük bir arabala alacağıma kesinlikle böyle bir araç alırım ne ararsan var ticari demek için bin şahit gerek

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here