2022 BMW 7-Serisi; Performans, İç Mekan ve Güvenlik. Büyük bir otomobil arıyorsanız, 2022 BMW 7 serisi, özellikle her türlü lüks özellik ile isteğe bağlı olarak seçilebilir. Tüm modeller, 740i tabanındaki sıralı altıdan çift turbo V-8 ve V-12 seçeneklerine kadar değişen, ipeksi bir güç aktarma organı ile güçlendirilmiştir. Benzinli motora geçmeden önce 27 km’ye kadar elektrikle çalışabilen bir plug-in-hybrid modeli bile var. BMW sedan konforunu önceleyen bir yaklaşım benimsediğinden, sürücüler eğlendirici pek bir şey bulamayacaklar. Ancak uyumlu sürüşü yol kusurlarını kolayca önlediği için 7 serisi bir kruvazör olarak hayal kırıklığına uğratmıyor.

Motor, Şanzıman ve Performans

Motorlar ve şanzımanlar, öne çıkan kısa listenin başında gelir. Burada her motor, 740i 320 Hp sıralı altı turbo için M760i 601 Hp twin-turbo V-12 resmi beygir gücü rakamların gösterdiğinden daha iyi performans gösteriyor. Turboşarjlı altı silindirli motor ve elektrik motoru kombinasyonu ile 745e plug-in bile güçlüdür. Çoğu hibrit otomobilde bulunmayan doğal bir hisle sürüşü başarır. Her 7 serisi, aynı kaygan şekilde değişen sekiz ileri otomatik şanzımanın bazı varyasyonlarını paylaşır. Dört tekerlekten çekiş 740i’de isteğe bağlıdır ve serinin geri kalanında standarttır. Hangi sürüş modunu seçerseniz seçin, süspansiyon yumuşaktır ve gövde kontrolü yetersizdir. 7 serisi yeterli viraj tutuşuna sahip, ancak genel olarak süspansiyonun hareketleri onu keşfetmekten caydırıyor.

Motor, Şanzıman ve Performans

2022 BMW 7-Serisi; İç Mekan, Konfor ve Kargo

On yıllardır BMW’nin iç estetiği ciddi ve ticari olmuştur. Arabaları daha çok sürüşün ciddi işi olduğunda bu kabul edilebilirdi. Bu değerden yoksun olan en yeni 7 serisi, bu zengin segment için yalnızca ortalama olan yapı kalitesini, malzemeleri ve tasarımı fark etmeleri için bant genişliği sağlar. Elbette geniş, ama bu sınıftaki her limuzin de öyle.

2022 BMW 7-Serisi; İç Mekan, Konfor ve Kargo

Bilgi-Eğlence ve Bağlantı

BMW’nin iDrive bilgi-eğlence sistemi, basit ve çekici bir arayüz haline gelmek için uzun zamandır çalışıyor. İDrive 7.0 olarak adlandırılan en son sürüm, dokunmatik ekran veya orta konsoldaki hızlı ve sezgisel bir kontrol aracılığıyla yönetilebilir. Sistem ayrıca bazı komutlar için belirli el hareketlerini de tanıyabilir. Ancak bunlarla ilgili deneyimler pek de iyi değildir. Bu nedenle dokunmatik ekranı veya döner kontrolörü kullanmak daha iyidir. Her 7 serisinde, ön koltuktaki yolcular için iki USB bağlantı noktası standart olarak mevcuttur. Ayrıca her yere dağılmış dört adet 12 voltluk fiş bulunur. Bluetooth standarttır ve arka koltuklar arasında bir bağlantı istasyonuna sahip bir Samsung tablet isteğe bağlıdır. Bu yolculara bazı bilgi-eğlence özelliklerine uzaktan erişim sağlar. Apple CarPlay standarttır; ancak, Android Auto mevcut değil.

Bilgi-Eğlence ve Bağlantı

2022 BMW 7-Serisi; Güvenlik ve Sürücü Yardımı Özellikleri

Kör nokta izlemeden yarı otonom otomatik direksiyonlu otoyol seyir kontrolüne kadar en yeni sürücü destek özellikleri her 7 seride mevcuttur veya standarttır. 7-Serisinin çarpışma testi sonuçları hakkında bilgi için Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi web-sitesini ziyaret edebilirsiniz. Temel güvenlik özellikleri Mevcut şeritten ayrılma uyarısı ve şerit tutma yardımı ve Mevcut uyarlanabilir hız sabitleyici içerir. Ayrıca Yaya algılama özelliğine sahip standart düşük hızlı otomatik acil frenleme de mevcuttur.

İkinci El BMW 7-Serisi İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here