Güvenliğiniz için Volvo Hava Filtresi

Volvo arabalarının güvenli oluşu hakkında çok şey duymuşuzdur. Bu konuda çok çeşitli çalışmalar yaptıkları bilinir. Emniyet kemerleri, kendi çarpışma test merkezleri ve sayısız patentleri sayesinde itibarları iyi bir şekilde kazanılmıştır. Bunların hepsi felaket anında sizi korumaya yönelik çabalar. Şimdi ise felaket anı öncesinde sağlığınızı korumaya yönelik çalışmalar yaptılar. Volvo hava filtresi.

Volvo, 60 ve 90 serisi otomobillerinde, yolculuktan önce kabindeki havayı temizlemeye yardımcı olan birinci sınıf hava kalitesi teknolojisi sunuyor. Gelişmiş Hava Temizleyici teknolojisi, zararlı parçacıklarının % 95’ini otomobilin dışında tutmak için sentetik elyaf bazlı bir filtre ve iyonizasyon kullanıyor.

volvo hava filtresi
Volvo Cars Advanced Air Cleaner

Zararlı parçacıklardan koruyor

New York Eyaleti Sağlık Bakanlığı’na göre, PM 2.5 (partikül madde 2.5), havadaki 2.5 mikronluk küçük damlacıkları ifade eder. Büyük miktarlarda havayı puslu hale getirebilirler ve insanların sağlığı için endişe yaratan bir kirletici maddedirler.

Kabin içinde ve dışında PM 2.5 seviyelerini ölçen bir sensör kullanan Volvo’nun sistemi, otomobilin içindeki hava kalitesinin ne kadar iyi olduğunu bile karşılaştırabilir.

Volvo Cars Kabin Hava Kalitesi Kıdemli Teknik Uzmanı Anders Löfvendahl, “Gelişmiş Hava Filtresi teknolojimizle, Volvo’nuzun içinde soluduğunuz havanın daha temiz ve daha sağlıklı olduğundan emin olabilirsiniz” dedi. “Hem sağlık açısından hem de güvenlik açısından temiz havanın sizin için iyi olduğuna inanıyoruz ve bu alanda sınırları zorlamaya devam edeceğiz.”

Özellikle Çin pazarı düşünülerek geliştirilen hava filtresi, S60 ve S90 sedan, ve vagon varyantlarının yanı sıra XC60 ve XC90 versiyonları için kullanılabilir. Yani bu, Gelişmiş Hava Temizleyici teknolojisinin, Polestar 1 dahil olmak üzere Volvo Ölçeklenebilir Ürün Mimarisi (SPA) üzerine inşa edilmiş her otomobilde mevcut olacağı anlamına geliyor.

Volvo basın bildirisinden:

 

Havadaki ince partikül madde miktarını belirten PM 2.5, hava kalitesi için yaygın olarak kullanılan bir ölçüdür. Küresel olarak, birçok kentsel alan, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen seviyeleri aşan PM 2.5 değerlerinden muzdariptir. Bu, etkilerini en aza indirme ihtiyacının altını çizmektedir.

Bu ilkbahardan beri Ölçeklenebilir Ürün Mimarisine (SPA) dayalı 90 ve 60 Serisi Volvo modellerinin tümünde mevcut olan Gelişmiş Hava Temizleyici, kabindeki ince partikülleri temizler. Sentetik elyaf bazlı filtre ve iyonizasyon sayesinde, tüm PM 2.5 parçacıklarının yüzde 95’e kadarı kabin dışında tutulur.

1 YORUM

  1. yenilenen peugeot 3008de de güzel teknolojik yenilikler var özellikle aile aracı olduğu için ön çarğışma ikazı şerit takip sistemi gibi sistemler çok önemli

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here