Volkswagen Nivus ile Coupe SUV Akımına Katıldı.

2
15048
vw-nivus1

BMW X6 ile başlayan Coupe SUV akımı dünyada hızla yayılırken, Volkswagen bu trendi de ıskalamadı. Aracın arkasına doğru alçalan tavanı sayesinde bir coupe havası katılan yeni Volkswagen Nivus, LED farları, plastik eklentileri, sportif tamponları, spoyler’ı ve 17 inç alaşım jantlarıyla oldukça dikkat çekiyor.

Volkswagen Brasil tarafından üretildi ve geliştirildi.

Fakat bu aracın çok farklı bir hikayesi var. Volkswagen Nivus, 2. Dünya savaşının hemen ardından yenilgiye uğramış Almanya’nın, birçok vatandaşıyla birlikte Friedrich Schultz-Wenk’in de Güney Amerika’ya göçü sonrasında kurulan Volkswagen Brasil tarafından üretildi ve geliştirildi.

Çok büyük bir özveriyle çalışan Volkswagen Brasil yetkilileri, bu üstün hizmetlerinin karşılığını 2019 yılında Brezilya’daki pazar paylarını %15,5 seviyelerine kadar çıkartarak aldılar.

vw-nivus

Nivus’u Nivus yapan birçok karakteristik özelliği var.

Alanın ve satanın memnun kalıp çevresine tavsiye ettiği, almayanın pişman olduğu bu üstün Alman teknolojisi, iç mekân açısından Volkswagen Polo’yu dış tasarım açısından Volkswagen T-Cross’u andırsa da Nivus’u Nivus yapan birçok karakteristik özelliği var.

Dış tasarım olarak bir SUV Coupe olan Nivus, MQB’nin daha uygun versiyonu olan MQB-A0 platformunu kullanıyor. 4,26 metre uzunluğa sahip bu aracın, akslar arası mesafesi 2,26 ve uzunluğu da yaklaşık 1,5 metreyken tam 415 litrelik bagaj hacmiyle de göz dolduruyor.

Boyutlar Nivus T-Cross Polo
Uzunluk 4.266 (167,72 inç) 4.199 (164,96 inç) 4.057 (159,72 inç)
Yükseklik 1.493 (58,78 inç) 1.570 (61,81 inç) 1.468 (57,80 inç)
Tekerler açıklığı 2.566 (100,79 inç) 2.651 (104,33 inç) 2.566 (100,79 inç)
Bagaj Hacmi 415 Litre 373 Litre 300 Litre

 

Yepyeni bir arayüz

İç tasarımındaysa en çok dikkat çeken 10 inçlik dokunmatik ekranda bulunan, tamamı Volkswagen Brasil tarafından geliştirilen, yepyeni bir arayüz, Volkswagen Play. Android Auto ve Apple Car Play ile uyumlu olan Volkswagen Play aynı zamanda 10 GB’lık bir hafızaya sahip bu sayede internetinizin çekmediği alanlarda dahi Volkswagen Play size yoldaş olmaya devam ediyor.

Ayrıca kullanım kılavuzu okumaktan hoşlanmayan ya da incelemeye vakti olmayan sürücülerini de düşünen Volkswagen, Volkswagen Play sayesinde tüm soru ve sorunlarınıza çözüm olmayı başarıyor. Örneğin, aracınızda yanan bir ışığın sebebini bilmiyorsanız tek yapmanız gereken Volkswagen Nivus’a “Bu ışık neden yanıyor?” diye sormak olacak ya da diyelim ki sis farlarının nereden yandığını bilmiyorsunuz bunu da Nivus’unuza sorduğunuzda size tarif edecek.

vw nivus

Tüm bunların dışında Brezilya’daki ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanmış 200 TSI olarak adlandırılan motor ünitesi çoklu yakıtlara da uygun, örneğin etanol. 128 beygir ve 1,0 litre TSI üç silindir motora sahip olan bu araç, gücünü 6 ileri otomatik şanzıman vasıtasıyla ön tekerleklere iletiyor.

vw-nivus2

Güvenlik tarafında 6 hava yastığı ve hız sabitleme gibi klasikleşmiş güvenlik önlemlerinden ödün verilmeyen Volkswagen Nivus, öncelikle Brezilya ardından Arjantin ve 2021 yılının ikinci yarısında da Avrupa şartlarına entegre edilerek Avrupa pazarında yerini alacak.

vw-nivus3

Volkswagen konforuna ve prestijine sahip olmak için 2021 yılının sonunu beklemek istemeyenlereyse bir güzel haber, arabam.com’da binlerce Volkswagen marka araç satış için hazır durumda, kaçırmadan hemen al!

 

2 YORUMLAR

  1. arabaların görüntüleri artık çok değişmeye başladı çocukken izlediğimiz uzay filmleri gerçek oluyor sanki yavaş yavaş uçan arabaları ne zaman göreceğiz acaba ?

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here