TOGG Geliyor! Son 12 Ay Kaldı

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kaçır; geçtiğimiz günlerde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, Konya’da düzenlenen İklim Şurası’nda, Türk Elektrikli Otomobil markası TOGG hakkında açıklama yaptı.

İklim Değişikliğinin olumsuz etkileri ile mücadele alınacak önlemler arasında yakıtların değişiminin ve dönüşümünün önemine dikkat çeken Kaçır, Türk Elektrikli Otomobili TOGG’un bu anlamda önemli bir hamle olduğunu belirtti.

1TOGG Geliyor! Son 12 Ay Kaldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Mehmet Fatih Kaçır, TOGG ile ilgili konuşarak “Türkiye’nin otomobili TOGG için son 12 aya girildiğini belirtti. Kaçır, “TOGG için artık hep birlikte geri sayımdayız. TOGG’un yollarda görebilmek adına son 12 ayın içindeyiz. Bunun da heyecanını duyuyoruz.” diye konuştu.

Kaçar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca düzenlenen İklim Şurası’na katılmak üzere geldiği Konya’da, Türkiye’nin yeşil kalkınma yolculuğuna yönelik politikalar ve eylem planına yönelik açıklamalarda bulundu ve TOGG’a değindi.

TOGG’un bir otomobil projesinden fazlası olduğuna dikkat çeken Kaçır, “Türkiye’nin otomobili, bir yönüyle tüm otomotiv ekosisteminin hatta mobilite ekosisteminin dönüşümüne hız kazandıracak bir öncü projedir.” dedi.

2KAÇIR, “TOGG, YEŞİL KALKINMANIN ODAĞINDADIR”

Karbon emisyonunu sıfırlama noktasında önemli bir adım olan TOGG, dünyada elektrikli araçların hızla yaygınlaştığı bir zamanda üretilmeye başlandı. Elektrikli otomobiller için altyapı çalışmalarına başlandı.

Kaçar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve diğer tüm paydaşlarla birlikte ilerlediklerini söyledi. “Çok yakın bir zamanda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Türkiye’de kurulacak hızlı şarj altyapılarına, ilişkin bir destek programına da çıkacağız ve hedefimiz 1 yıl içerisinde Türkiye’nin dört bir yanını, 81 ilimizin tümünü hızlı şarj altyapısıyla donatmak. Bunun da bütün hazırlıklarını tamamladık.” dedi.

TOGG Geliyor! Son 12 Ay Kaldı

Kaçar şöyle konuştu: “Dünyada elektrikli araçlar hızla yaygınlaşıyor. 10 yıl sonra satılan araçların en az yarısının elektrikli, sıfır emisyonlu araçlar olacağı öngörülüyor ve TOGG doğuştan sıfır emisyonlu, doğuştan elektrikli bir araç olarak tasarlandı, yollara çıkmaya hazırlanıyoruz. TOGG’un etrafında gelişecek ekosistem de çok değerli olacak. Batarya yatırımlarımız hız kazandı. TOGG, kurduğu SIRO şirketiyle batarya yatırımı yapıyor olacak ve Bakanlığımızın desteğiyle inşallah bu yatırım da hızla gerçekleşecek. Çok önemli bir kapasite ortaya çıkmış olacak. Başka batarya yatırımlarını destekleme konusunda da Bakanlık olarak ciddi çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

İkinci El Otomobil İlanları

Tekerinize taş değmesin.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here