MotoGP’de sezonun 6.ayağı MotoGP İtalya GP ile gerçekleşecek. Mugello yarış pistinde gerçekleşecek yarış öncesi şampiyona lideri Fabio Quartararo ve Francesco Bagnaia arasındaki kıyasıya rekabet devam ediyor. Hatta bu rekabete geçtiğimiz yarışın galibi Jack Miller ve Johann Zarco da katıldı diyebiliriz. Peki sıralama turları saat kaçta? Yarış ne zaman yapılacak? Hangi kanal yayınlayacak?

MotoGP İtalya GP Cuma Günü Programı

28-30 Mayıs hafta sonunda gerçekleştirilecek olan MotoGP İtalya GP Cuma günü saat 10:55’de yapılacak olan 1. Antrenman Turları ile başlayacak. Ardından, aynı gün saat 15:10’da yapılacak olan 2. Antrenman Turları ile pilotlar kendilerini ve motorlarını test edecek, pisti tanıyacak. Maalesef MotoGP ilk gün antrenmanları Türkiye’de herhangi bir kanal tarafından yayınlanmıyor. Ancak MotoGP internet sitesi üzerinden üyelik satın alarak antrenman turlarına erişebilirsiniz.

Cumartesi Günü Programı ve Sıralama Turları

Gün, saat 10:55’de yapılacak olan 3. antrenman turu ile başlayacak. Ardından, saat 14:30’da yarım saatlik bir antrenman seansı daha olacak. Pilotlar bu antrenman seanslarında genellikle sıralama turu ve yarış tempolarını ölçüyorlar. Ancak maalesef bu antrenman turunu da yayınlayan herhangi bir Türk yayıncı bulunmuyor.MotoGP İtalya GP Saat Kaçta

Peki sıralama turları ne zaman?

İtalya’da yarışın başlangıç sıralamasını belirleyecek olan ilk seans Türkiye saati ile 15:10’da başlayacak ve toplam 12 pilotun katılacağı seans 15 dakika sürecek. Ardından 15:35’te ikinci 15 dakikalık seans başlayacak. İlk seansta ilk 2 sırayı alan pilotlar, ikinci seansa çıkma hakkı kazanacak. Bu iki seans sonucunda 22 pilottan Q1’e pilotlardan, ilk 2’ye giremeyenler 13-22 sıralarından başlayacakları oluşturacak. Ardından Q2’deki sıralama, ilk 12 sırayı belirleyecek. Sıralama turları saat 15:10 itibariyle kesintisiz şekilde S Sport ve S Sport + ekranlarından yayınlanacak.

MotoGP Fransa GP Yarış Saat Kaçta?

Sürücüler klasmanında Francesco Bagnaia, Fabio Quartararo, Johann Zarco ve Jack Miller arasında; markalar klasmanında ise Yamaha Fabrika Takımı ve Ducati arasında kıyasıya çekişme yaşanacak. Heyecanın oldukça üst seviye olacağı yarış, 30 Mayıs Pazar günü saat 15:00 itibariyle S Sport ve S Sport+ ekranlarından yayınlanacak. Ayrıca MotoGP’nin alt serileri Moto 3 ve Moto 2 yarışları da sırasıyla 12:00 ve 13:20’de S Sport ve S Sport+ ekranlarında olacak.

MotoGP Dünya Şampiyonası Sürücüler Klasmanı:

MotoGP Dünya Şampiyonası Takımlar Klasmanı:

MotoGP Fransa GP: Jack Miller Üst Üste İkinci Kez Galip

İkinci El Motosiklet İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here