MotoGP Avusturya GP Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta?

MotoGP’de sezonun 11.ayağı MotoGP Avusturya GP ile gerçekleşecek. Avusturya’da düzenlecek ikinci yarış olan Avusturya GP, Red Bull Ring Pistinde yapılacak. Avusturya’daki Styrian GP adı ile düzenlenen ilk yarışta, Pramac Ducati sürücüsü Jorge Martin damalı bayrağı ilk sırada görmüştü. Yarış öncesi; şampiyona lideri Fabio Quartararo rakiplerinin önündeki yerini koruyarak devam ediyor. Geçtiğimiz yarış Fransız pilot, Yamaha’ya pek uygun olmayan Red Bull Ring’de podyuma çıkmayı başarmıştı. Bu yarış özellikle şampiyonada iddiasını korumak isteyen Ducati motorlu sürücüler için çok önemli olacak. Peki MotoGP yarış saat kaçta? Avusturya GP sıralama turları ne zaman yapılacak? MotoGP hangi kanaldan yayınlayacak?

MotoGP Avusturya GP Cuma Günü Programı

13-15 Ağustos hafta sonunda gerçekleştirilecek olan MotoGP Avusturya GP; 13 Ağustos Cuma günü saat 10:55’de yapılacak olan 1. Antrenman Turları ile başlayacak. Ardından, aynı gün saat 15:10’da yapılacak olan 2. Antrenman Turları ile pilotlar kendilerini ve motorlarını test edecek, pisti tanıyacak. Maalesef MotoGP ilk gün antrenmanları Türkiye’de herhangi bir kanal tarafından yayınlanmıyor. Ancak MotoGP internet sitesi üzerinden üyelik satın alarak antrenman turlarına erişebilirsiniz.MotoGP Avusturya GP Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta

Cumartesi Günü Programı ve Sıralama Turları

Gün, saat 10:55’de yapılacak olan 3. antrenman turu ile başlayacak. Doğrudan sıralama turlarının Q2 seansına katılacak pilotları belirleyecek olan 3.antrenman seansı oldukça önemli olacak. Ardından, saat 14:30’da yarım saatlik bir antrenman seansı daha olacak. Son seans için bir nevi ısınma turu da diyebiliriz. Ancak maalesef bu antrenman seanslarını da yayınlayan herhangi bir Türk yayıncı bulunmuyor.

MotoGP Avusturya GP sıralama turları ne zaman?

Avusturya’da yarışın başlangıç sıralamasını belirleyecek olan ilk seans Türkiye saati ile 15:10’da başlayacak ve toplam 12 pilotun katılacağı seans 15 dakika sürecek. Ardından 15:35’te ikinci 15 dakikalık seans başlayacak. İlk seansta ilk 2 sırayı alan pilotlar, ikinci seansa çıkma hakkı kazanacak. Q1’de yarışan pilotlardan, ilk 2’ye giremeyenler 13-22 sıralarından başlayacakları oluşturacak. Ardından Q2’deki sıralama, ilk 12 sırayı belirleyecek. Bu iki seans sonucunda yarışın başlangıç sıralaması belli olacak. Sıralama turları, 14 Haziran Cumartesi saat 15:10 itibariyle kesintisiz şekilde S Sport ve S Sport + ekranlarından, İzge Can Günal’ın anlatımıyla yayınlanacak.

MotoGP Avusturya GP Yarış Saat Kaçta?

Sürücüler klasmanında Fabio Quartararo önderliğinde toplam 5 pilot arasında; markalar klasmanında ise Yamaha Fabrika Takımı ve Ducati arasında; alt grupta ise Pramac, KTM ve Suzuki takımları arasında kıyasıya çekişme yaşanacak. Heyecanın oldukça üst seviye olacağı yarış, 15 Temmuz Pazar günü saat 15:00 itibariyle S Sport ve S Sport+ ekranlarından yayınlanacak. Ayrıca MotoGP’nin alt serileri Moto 3 ve Moto 2 yarışları da sırasıyla 12:00 ve 13:20’de S Sport ve S Sport+ ekranlarında olacak.

MotoGP Dünya Şampiyonası Sürücüler Klasmanı:
MotoGP Dünya Şampiyonası Takımlar Klasmanı:

İkinci El Motosiklet İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here